Odplenkování problémy s čůráním

399
8.7.21 08:03

Odplenkování problémy s čůráním

Syn 2,5 roku už si docela dobře umí říct na nočník, problém je že pár kapek skončí vždy v kalhotech, když je ve vlhkém prádle tak pak navečer má velké nutkání na močení třeba po pěti minutách, vždy pár kapek, prostě je prochlazený, dělali jsme moč a ta je ok, bakterie žádná. Ale když nechci aby byl ve vlhkém tak to je tak 10× denně převlékat, když mu dám plenku, tak si přestal říkat na čůrání… Co byste dělali? Momentálně mu radši plenku dávám bojím se o jeho ledviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2550
8.7.21 08:18

A ty kapky jsou z toho, ze se spatne oklepe nebo naopak jde o to, ze se trochu pricurne a pak jde teprve na nocnik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
8.7.21 08:20

@Oriseka pricurne a až pak si řekne na nočník

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
8.7.21 08:26

Asi bych ho pokazde prevlekala, aby byl v tom pocuranym, mi prijde spatne. Treba si to i rozmysli. Zkusila bych ho posilat driv mez se pricurne. Trebas i pravidelne-po a pred spanim, pred prochazkou, pred jidlem a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
8.7.21 08:34

@Oriseka to zkouším ;) akorát jak zapomenu nebo víc pije tak si kapne… Ale ty jeho vzteky s neustálým prevlekanim to je očistec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
8.7.21 08:37

Neučila bych dítě stylem sundám plinu a pochciju vše co mi přijde do cesty. Prostě vysazovat, a plenu zároveň sundávat. Až na to přijde, začne si říkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3712
8.7.21 09:13

@Layana je teplo, muže chodit jen v trenkach a ty prevliknes rychle. Plinu bych nevracela. U nás se odplenkoval někdy v roce a půl až trictvrte kdy pak už nebyly nehody. Zato bobek mi házel do slipu další půl rok. Jinak ta plena přes den ve 2,5 když si už sám říká mi prijde jako hloupost a holt bych koupila v tescu pakl 10 slipu za 150 Kč a měnila. Do konce prazdnin mas klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
8.7.21 09:44

Já jsem děti nechávala běhat nahaté, pokud ovšem nemáš koberce :lol: Nebo bych dala jen ty trenky, jak píše @hospodki Určitě bych ale průběžně kontrolovala, ať není v mokrém a holt převlékala a převlékala. Třeba ho to zachvilku bude tak štvát, že si začne dávat větší pozor, aby si došel včas. Když se mi odplenkoval straší, bylo mu dost přes 3 roky, tak u něj to bylo ze dne na den a hned bez nehod, ale mladšímu jsem sebrala plenu přes den v 22 měsících a u něj trvalo snad 2 měsíce, než si začal říkat včas (já tedy neposazovala a nechávala to čistě na něm, aby si došel nebo řekl). Pokud už ale většinu zvládne do nočníku, tak plenu určitě nevracej, byl by to krok zpět. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
8.7.21 10:07

Syn měl to samé, bez plenky byl přes den lehce po 2.roce, ale věčně pár kapek na slipech a až pak si řekl, že chce na wc. Pomohl pouze čas. Podle mě to bylo tím, že jsme ho odplenkovali v době, kdy na to ještě nebyl úplně zralý. Dcera (jeho dvojče) měla nočník úplně na salámu, začala až o půl roku později a bylo to naopak ráz naráz - prakticky bez nehod a v podstatě hned byla bez pleny i na spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
8.7.21 10:16

Takže dál jak to děláme, peru snad jen jeho kalhoty :-D díky za rady a názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
8.7.21 10:55

Nikdy by mě nenapadlo nechat dítě v pocuranym oblečení, ani dlyz je to jen trošku. Krom tebou zmíněných problémů to taky smrdí, navíc si nezakládá na úplně správné hygienické návyky. Prostě stokrát denně prevlikat a dávat čůrat lri každé příležitosti. Před odchodem ven, po návratu, před jídlem, před spaním, po spani, před skládáním pexesa.. takových změn činností je během dne spousta, tak ani nebude mít potřebu čůrat jindy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat