Jak chodit s batoletem kolem silnice ?

248
6.7.21 12:16

Jak chodit s batoletem kolem silnice ?

Ahoj holky,

Nevím, jak lépe formulovat dotaz.
Zajímalo by mě, jak to prakticky děláte, co vám funguje? Nějaký figle? Kšíry na dítě? :mrgreen:

Konečně jsem se dočkala a moje 17 měsíční batole umí chodit. Hrozne moc ho to baví, čím dál víc. A tím míň chce vozit.
Bohužel v okolí je to samá silnice, všude auta. Zatím chodíme ven do lesa, na oplocene hřiště, a tam ho nechám být.
Hřiště ho už moc nebaví, on teď fakt nejradši chodí, leze po schodech, chodí ke vchodům u paneláku, nebo beha louže.

Největší peklíčko, ale začíná než vůbec na nějaké místo bez aut dojdem. Bojím se ho pustit na chodník kolem silnice. Nevím jestli bych měla ty správný reflexy s kočárem v ruce. To mi takhle nedavno sjel z kopce dolů, když jsem chytala dítě před cyklistou. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24283
6.7.21 12:34

@Dollorres tak buď nebrat kočár a dítě držet za ruku - striktně kolem silnice, anebo přes nebezpečný úsek převézt na kočáře a na bezpečném místě vypustit na volno - nic jiného asi vymyslet moc nejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31832
6.7.21 12:34

Normálně jdeme bez kočáru, kam dojdeme, tam dojdeme. Většinou se nedostaneme ani ze zahrady :mrgreen:
Když někam potřebuju, zabavím ho v kočárku. Nebo starší děti byly v nosítku, to nesnese, tak je připnutej a veze si hračky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15308
6.7.21 12:35

A prchá? Mám stejně starou dceru a (zatím) velmi spořádaně chodí za ruku. Kdyby chtěla zdrhat, u silnice ji ponesu. I na sílu. Ale zatím se s ní dá mluvit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7023
6.7.21 12:38

Nebezpečnou část cesty v kočáru vypustila jsem až na místě. Ale malá začala chodit až v 16 měsících tak toho fakt moc nenachodila. Teď když je starší prostě capnu za ruku a držím pevné a nebo když je to echt nebezpečné tak vezmu do náruče a přejdeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
6.7.21 12:40

Bydlim v centru velkeho mesta a batolata na ksirach vidim uplne bezne. Dale jsou oblibene motorky- auticka s dlouhym drzadlem pro rodice; dite je spokojenejsi nez v kocare a rodic ma vse pod kontrolou.

Vzhledem k tomu, kde zijeme, byla schopnost chodit za ruku klicova. I kdyz je syn tvrdohlavy torpedo, co spis neposlechne nez poslechne- tohle se naucit musel. Bud za ruku, nebo do kocaru, nebo domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2031

To je jednoduchý. Bud v kočáře dovézt na bezpečné místo a tam vypustit. Nebo jít bez kočáru a dítě v místě, kde je to třeba, držet za ruku. Nebo jít s kocarem a dítě mít na ksirach. Nebo mít hodně dítě, které se do silnice nevrha a nikam nezdrha :mrgreen: ale to nevim, jak se dělá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50

Kšíry tzn. vodítko na dítě 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22452
6.7.21 12:52

Já mám na batole batůžek s vodítkem :D po tom, co mi starší syn 2× vběhl do silnice a jednou utekl z krámu, když jsem platila, tak měl smůlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
6.7.21 12:54

@stinga Je šance, že už se teď muže naučit, že se chodí za ruku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
6.7.21 12:57

@Ba-stet Ano, on se většinou otočí a jde úplně jinam. Vůbec mě nepostrádá, uz dokonce prokoukl ten trik s Pá Pá. To fungovalo, tak týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
6.7.21 13:00

@ludmilaadamkova On taky začal nedavno, ještě naštěstí neběhá.
Dělám to taky tak, jen ho už nebaví ta cesta tam. Cesta z patky je pak bez problému, jak je vylitanej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7023
6.7.21 13:06

@Dollorres malá začala chodit za ruku až po 2. Roce. tlTeď je jí 2 a 9 mesicu a vysloveně chce chodit za ruku. Mami, tapame - ruku prosím… a deme )) takže vydrz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
6.7.21 13:09

@Capretta To vozítko zní taky dobře.
Chodit za ruku moc nechce, to se vysmekne, nebo s vztekne a jde do kleku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
6.7.21 13:09

@Midaku Tak to bych potřebovala zjistit. 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu