Stolice jak kámen

Anonymní
2.7.21 22:54

Stolice jak kamen

Ahoj holky,
Mam dceru 1,5 roku a uz nejakou dobu strašně bojuje s kakanim, chodi obden.. Uz jako miminko nebyla kakaci typ několikrát denne, ale nemela zadne problémy.

Nyní ma stolici jak kamen, za kterou by se nemusel stydet dospely chlap, tlaci jak o zavod, az se u toho klepe, moc place a nejde ji to vytlacit.
Vim, ze musi mit hodne tekutin, snazim se, moc se snazim, ale ona s jidlem i pitim prostě docela zlobi.

Mate nekdo taky talove zkušenosti a nejaky tip co pomohlo? Diky moc, je mi ji strasne lito, jak trpi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1118
2.7.21 23:03

Přidat do stravy vlákninu, zakysané mléčné výrobky a celkově dbát na rozmanitou stravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16592
2.7.21 23:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Mam dceru 1,5 roku a uz nejakou dobu strašně bojuje s kakanim, chodi obden.. Uz jako miminko nebyla kakaci typ několikrát denne, ale nemela zadne problémy.
Nyní ma stolici jak kamen, za kterou by se nemusel stydet dospely chlap, tlaci jak o zavod, az se u toho klepe, moc place a nejde ji to vytlacit.
Vim, ze musi mit hodne tekutin, snazim se, moc se snazim, ale ona s jidlem i pitim prostě docela zlobi.
Mate nekdo taky talove zkušenosti a nejaky tip co pomohlo? Diky moc, je mi ji strasne lito, jak trpi.

A celkový denní jídelníček vypadá jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
2.7.21 23:22

Davam polevky - vyvary, hodne ovoce a zeleniny, cerstve. Tmave pecivo, nizkotucne mleko a jogurty. Spis ryby a kureci, omezit veprove a uzeniny. Jinak mame stejny problem, jako vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
3.7.21 00:47

Taky máme problém, já stále kojím, syn 17 měsíců. Prý pomáhají švestky, syrové, šťávy, domácí kompoty, sušené - uvařit a tu šťávu dávat po lžičkách, ale nám to moc nepomáhá.
:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12772
3.7.21 03:04

Tmavě pečivo se pro batolata vůbec ale vůbec nehodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 05:20

@BohunkaP
Snidane: v 90 ti procentech jogurt nebo chlebik, světlý toust s palouckem a rajcata
Svacina: ovocna presnidavka
Obed: polívka nebo nějaká omacka s testovinou
Svacina: ovoce - jablko, meloun, jahody banan, ovesne susenky, rohlik, krupky
Večeře : zbytek od obeda nebo kase.. Večeře moc nechce, takze pak ma mlicko.

Zeleninu syrovou mi nesni.. Vezme si sice rada okurku nebo papriku, ale rozkouse to a vyplivne.

Pije vodu a z DM ta piticka - sipkovy caj se stavou.

• Citovat
  • Nahlásit
7632
3.7.21 05:55

Zaradila bych probiotika. A klidne zkus ten svestkovy kompot (mne pomaha).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
3.7.21 08:24

Řešila jsem to s pediatrem. Ten synovi předepsal sirup na změkčení stolice. Říkal, že je třeba to řešit hned, než dítě začne stolici schválně zadržovat, protože čeká bolest a od toho vznikají další problémy.
A bohužel rodiče přicházejí už pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 08:39

@ElisC z toho mam právě take strach…aby si nevytvorila blok. S doktorkou jsem to take resila a ta mi neřekla nic, krom tekutin a kompotu 🤷‍♀️ 🤦‍♀️ takže, jak kdybych to s ni neřešila

A co je to prosím za sirup? Da se koupit i volne? A pomaha to? Ji když tak reknu at mi to taky kouka napsat.

• Citovat
  • Nahlásit
1293
3.7.21 08:57
@Anonymní píše:
@ElisC z toho mam právě take strach…aby si nevytvorila blok. S doktorkou jsem to take resila a ta mi neřekla nic, krom tekutin a kompotu 🤷‍♀️ 🤦‍♀️ takže, jak kdybych to s ni neřešilaA co je to prosím za sirup? Da se koupit i volne? A pomaha to? Ji když tak reknu at mi to taky kouka napsat.

Tyjo, promiň, to už nedám. Jsou to 4 roky. Ale určitě je něco prodejné i volně, bez předpisu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 09:01

@ElisC aha, jasne. Ale i tak urcite dik 👍 :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
1293
3.7.21 09:19
@Anonymní píše:
@ElisC aha, jasne. Ale i tak urcite dik 👍 :wink:

Prohlížela jsem si obrázky na internetu, jestli si nevzpomenu. A už vím, byl to Forlax.
Nevím, proč mám zafixovano, že to byl sirup. Až když jsem uviděla obal, vzpomněla jsem si, že to byl prášek rozpustný ve vodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1117
3.7.21 09:24

Nám tuším dr. doporučovala Lactulosu, oni ti určitě poradí v lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
3.7.21 09:37

Mě teda dětská doktorka říkala, že do 3 let tmavé pečivo vůbec nesmí…zaprvé bych vsadila to a dala probiotika…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat