Odplenkování s blokem na nočník

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
10.1.22 13:22

Odplenkování s blokem na nočník

Ahoj ženy, už jsem z toho nešťastná, tak chci radu nebo uklidnění, že BUDE LÍP! 😃
Moje dcera, v srpnu bude mít 3 roky, má stále pleny..
Když ji plenku sundám, začne hystericky plakat, že chce plenu, nočníku se bojí, i když se tam už 1× vykakala a několikrát vycurala. Ale proste má nějaký blok. V září už chci, aby šla do školky.
Moje otázka zní, počkat ještě a nebo prostě vzít a i přes ty hysteráky vydržet? Když už se mi podaří ji nechat bez pleny, tak když se počůrá, tak další hysterák, že se pocurala a chce plenku…
Když jsme se snažili v lete o odplenkovani, tak curala 2× denně s pláčem, že ji boli bříško.
Prosím, jestli máte nějaký tipy, budu moc ráda 😃 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10.1.22 13:37

Mě malá taky nechtěla na nočník, tak sem to zkusila za měsíc nebo 2 znovu a do týdne byla bez plen (byla sice malinká, ale chtěla jsem tim říct, že je lepší počkat než ji nutit násilím, mohla by si vypěstovat třeba zácpu). A možná bych počkala na lepší počasí, je potom blbý když se pocura v tyhle zimě někde venku na procházce a když ji dáš na tu procházku plenku, tak v tom pak může mít zase bordel. Ségra má malou taky ještě na plenkách a 3 ji budou v červnu, takže nic neobvyklého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27278
10.1.22 13:53

Tak ať jde na normální záchod ne? Někdo nočník prostě úplně přeskočí. Nebo ji vem do krámu, ať si nějaký vybere sama, třeba se nebude bát, když si nějaký sama zvolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 14:04

Do září je času dost. Navíc za měsíc už může být všechno jinak. Nebo klidně za týden. Ono když je na to dítě připravené, tak to jde hned. S prvním dítětem jsem udělala chybu, že jsem se tím tak nervovala. Během půl roku jsem to zkoušela čtyřikrát a buď hysterie nebo blok nebo nulový úspěch. Do pátého pokusu už vyzrál tak, že jeden den bez plen, druhý den už chodil sám na nočník, třetí den už úplně bez nehod a do týdne bez plen na noc. S dcerou už se nervovat nebudu a když k tomu nebude, klidně počkám a zkusím později.

• Citovat
  • Nahlásit
216
10.1.22 14:12

Není připravená, dej jí čas, za měsíc to zkus znova, když to nepůjde, tak zase za další měsíc… do srpna je dost času. ono když jim to v té hlavičce sepne, tak je odplenkováno během dne. vnukovi to teda trvalo déle, nočník jsme skoro nepoužili. sám si řekl, že plenku už ne, že chce slipy, po čase, že už nechce plenku ani na spaní a musím to zaklepat - bez jediné nehody. přijde mi to takhle pro děti o hodně lepší, než když jsem dceru skoro násilím drźela na nočníku, protože už na to má věk a protože se to tak má dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
10.1.22 17:42

Náš Lukyn taky nechtěl nočník, je prosincový, jeli jsme v jeho 2,5 roku do Chorvatska, samozřejmě na cestu měl pliny, včetně spaní ale venku, což dělalo asi 10 hodin denně byl bez plen, říkali jsme pořád dokola, že si musí říct a říkal, vždycky jsme poposli od lidí a tam se vycural. Do konce prázdnin byl bez plinek na den. Noc už potom prisla sama časem. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20874
10.1.22 19:28

@DeniSara koukni tady, to fungovalo u mých třech dětí
https://www.vanickovani.cz/…avit-plenek/

jde o to zda je připravená, za 2 měsíce může být vše jinak, neboj, nechala bych to na teplo a ted o tom vůbec nemluvila, nočník neukazovala, třeba přijde sama ;)
nebo bude chtít rovnou na záchod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
11.1.22 07:30

Tak děkuji všem za uklidnění, u nás v rodině právě pořád poslouchám, že už by měla být bez plen, ale nechci ji udělat ještě větší blok. Tak počkáme na teplo a nebo si do té doby řekne sama :smiling_face_with3_hearts:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
11.1.22 07:52
@DeniSara píše:
Tak děkuji všem za uklidnění, u nás v rodině právě pořád poslouchám, že už by měla být bez plen, ale nechci ji udělat ještě větší blok. Tak počkáme na teplo a nebo si do té doby řekne sama :smiling_face_with3_hearts:

Moji budou tri v zari. Na kecy, ze ma byt bez plen nereaguju…nebo ironicky rikam, ze na ty pliny jeste mam. :lol: Taky jeden cas krasne sedela na nocniku, ale ted jen se zminim jestli to nezkusi a spusti sileny hysterak. Nechci ji vylozene nutit, ale obcas ji ho slovne nabidnu, jen aby byl v pameti.. Je teda zajimavy, ze panenku na nocnik dava a rika ji at udela boba :lol: :think: :lol: Teorii nocniku zvlada, praxi se brani :lol: Nevadi, nikdo nema plinu do 15ti, takze ji nebude mit ani moje ani Vase dite :palec: Ono to prijde :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
11.1.22 11:36
@DeniSara píše:

rekni rodine, at se staraji o sebe a ne o to co ma umet tvoje dite, kazde dite je jine a driv se prave hrotilo posazovani na nocnik jen se dite nauciilo sedet. tak ty deti travily detstvi na nocniku, protoze se to tak „melo“ a hlavne, aby se zmensila spotreba plenek. kazdodenni prani a zehleni plus minus sedesati kusu byl fakt opruz. a nejlepsi byly rady moji osmdesatilete matky - nechavejte ho bez plenek a kdyz se pocura, nechte ho v tom nebo ho myjte studenou vodou, at si to zapamatuje… tak ja budu tyrat svoje milovany vnouce proto, ze dela neco, co nemuze zatim ovlivnit, jako kdyby to delala schvalne. tak pry o tom takhle nikdy nepremyslela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16670
11.1.22 11:58

Pokud chceš cokoliv natrénovat, stanov si cíl, rozplánuje si to na jednotlivé kroky a začni postupně. Jde všechno, jen musíš vymyslet, jak přesně.

Osobně bych začala tím, že bych pracovala na tom bloku k nočníku. Nesundavala plenu, nesvlíkala, cíl první = sednout si na nočník. Vymysli něco, co hodně chce (čokoládu? pohádku?) a ať to dostane, ale na nočníku. Stačí na chvilku sednout oblečená.
(já normálně úplatky či velké odměny vůbec nepodporuju, ale v tomhle prostě účel světí prostředky, pak se to odbourá).
Koukat na pohádku - na nočníku, vzít si dobrotu - na nočníku. Na chvilku.
Tak dlouho, dokud nočník nebude normální součást, nic nenáviděného.
Pak bych zkusila vymyslet, jak to udělat, aby si tam sedla bez té pleny a oblečení. Tak třeba se svleče před koupáním, běhá doma nahatá - tak toho využít - nočník. Nečekej, že tam cosi udělá. Stačí, že si sedne. Nic víc nechceš.
Pak potřebuješ, aby si nočník spojila s čůráním. To se nejlíp udělá, když se tam pokaždé na jistotu vyčůrá. Jak na to? Posadit ještě rozespalou ihned po spaní. A klidně tu pohádku do ruky. Jak se vyčůrá, tak jásat, okomentovat, pořádně prohlídnout, to je parádní čůrání.
Toť vše, takto tak dlouho, dokud se nevyčůrá pokaždé, co si po spaní na nočník sedne. Tím se to pořádně zafixuje a bude vědět, že čůrání=nočník.
Pořád má jinak plenu.
Když je to vše v pohodě, začni nabízet nočník i jindy. Ideálně - jde se někam, kam strašně chce, těší se. Na hřiště, k babičce, kamkoliv. Tak - pojď, než půjdeme, vyčůráme se. Já jdu čůrat, ty máš tady nočník. Sundáš plenu, vyčůrá se, nandáš plenu a jdete. Pak přidat před spaním, po procházce, před jídlem atd.
No a pak už bude plena suchá nebo si sama začne říkat.

(místo nočníku můžete chodit rovnou na záchod, ale na ten nácvik je nočník pohodlnější)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.22 13:55

Deni, naší malé budou také 3 roky v srpnu a teprve teď nočník pilujeme. Zkouším každý měsíc zhruba od necelých těch dvou let, vždycky 2-3 dny, ale doteď absolutně bez úspěchu. Až nyní se to začíná lámat, tak doufám, že už nám to vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat