Odplenkování už dva měsíce

114
10.7.20 15:37

Odplenkování už dva měsíce

Prosím o radu. Vím, že každé dítě je individuální ohledně odplenkování, ale já už jsem zoufalá. Synovi je 2 roky a 3 měsíce. Začala jsem a odplenkováním ve dvou letech. Už jsou to tři měsíce a stále jak na začátku. Čůra všude, kde může. Když jsme doma a je nahatý, tak má i dny, kdy si dojde sám. Ale bohůžel jsou dny, kdy čůrá všude. Ohledně kakání je to boj už od začátku. Na záchod ani na nočník nechce. Skoro dva měsíce u toho dělal vždy šílenou scénu. Pak jeho brečení bylo už jen tak max 5 min. Ale teď už ani nedá vědět, že to na něj jde a vykaká se kde chce (postel, koberec, atd.) Vůbec si neřekne, že potřebuje čůrat nebo kakat. Když ho nedám sama vyčůrat, tak to pustí všude. Na noc plínky má, protože ráno je vždy mokrá. Když se zeptám, kam se dělá bobek a nebo čůrá. Odpověď je Na záchod. On to ví, ale nedělá to. Jak dál???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1523
10.7.20 15:39

Je na něj moc brzy. Zbytečně tlačila na pilu… Vrátila bych pleny a zkusila za pár měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
10.7.20 15:41

@Lumíkovec to už mě taky napadlo, ale malej jde v září do školky a furt doufám, že se to podaří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14644
10.7.20 15:47

Chce to trpělivost. Malá měla období po roce a půl, kdy si docela říkala, ale pak byla nemocná a bylo to o ničem. Klidně si počůrala kalhoty. Teď jí jsou dva a začalo to fungovat, že si buď řekne nebo sama sedne na nočník. A pokud už tam sedí, tak je jedno jestli čůrá nebo kaká. A venku už to zvládne vydržet se suchou. Ale taky ne vždycky. V noci je tak 5 nocí suchých a dvě mokré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
10.7.20 15:49

@P4ja Ono stejnak mi noc jiného nezbyde, než se obrnit trpělivostí. :) Snad to brzo pochopí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17382
10.7.20 15:54

Ja na nej brzy, kamaradky syn ma na kakani plenu jeste ve 3 letech a jde s ni i do skolky. Kazde dite ma sve tempo, holt to tve jeste nedozralo na nocnik, nenut ho nebo mu udelas blok a bude to jeste horsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14644
10.7.20 15:55
@Lusybb píše:
@P4ja Ono stejnak mi noc jiného nezbyde, než se obrnit trpělivostí. :) Snad to brzo pochopí :)

U nás hodně pomohla babička, která jeden víkend z ní fakt chodila a stíhala s nočníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5227
10.7.20 16:37

Není zralý. Synovi je 2,5 roku, je to pár dní, kdy začal chodit na nočník a řekla bych, že celkové odplenkování teď půjde celkem rychle, už mívá i suchou plínku přes odpolední spánek a sám se o vyčůrání aktivně hlásí. Do té doby ani ťuk, vše odmítal, ale já jsem na něj teda netlačila, vždy jsem vrátila plínu a čekala jsem. U dcery to bylo zase jiné, začala s odplenkováním dřív než on, ale byl to celkem pozvolný proces oproti synovi. Takže bych to na čas přestala hrotit (scény, pláč atd.), i když chápu, že jsi ve stresu kvůli školce… V některých školkách jsou k plenkám tolerantní, u nás se třeba dá domluvit i u tříleťáků na ledasčem (akorát chtějí, aby bylo dítě vybavené těmi natahovacími plenkovými kalhotkami, je to pro ně jednodušší na manipulaci)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
10.7.20 17:53

@Michelle_M Jediné co mě trošku uklidňuje, že on jde do třídy pro děti od dvou let a snad tam budou shovívavý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
659
10.7.20 18:54

Brzy určitě není, syn 18m je přes den bez plen, ted má chudák průjem a jsem fakt vděčná za nočník. Určitě na něj netlač a neřeš, kdy si neřekne. Davej ho sama na nocnicek/záchod v pravidelných intervalech a zkus ho tam zabavit, aby neměl důvod utíkat. Pokud stále cura/kaká kde se mu zachce, tak bych mu nechala plinky - klasický čtvercový, samotnému mu nebude mokro příjemné. A hodně chvalit, když se mu povede vyčůrat/vykakat do nočníku, my upláceli piškoty. U staršího jsem měla hráči nocnik - ale začínal na něj chodit jen co uměl sedět, takže v tom věku byl z hudby po vyčůrani nadšený, nevím zda dvouleté dítě to oceni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
10.7.20 19:09

@uživatel2 já už zkoušela opravdu všechno. Chválíme tak, že už se mi někdy o tom i zdá :D :D. Spí š musím jen vytrvat a čekat až dozraje do toho, že si bude říkat sám. Moc děkuji za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
10.7.20 19:27

Já ho začala odplenkovavat až když měl v noci pravidelně suché plínky, což bylo nějak po druhem roce. A pak to trvalo cca ty dva měsíce. Akorat jsem ho nenechavala nikdy nahateho, ale několikrát za den jsem ho proste prevlekla - trenky i teplacky. Sice jsem tu dobu dost prala, ale celkem brzy začal chápat, ze když zapomene jít na wc, ze bude mokrej a ze je to nepříjemný. A ani jsem nějak neřešila, ze se pocural, nehonila ho na wc, proste jsem ho vždy jen prevlikla a připomněla mu, ze příště muže raději jít na nočník. Případně jsem se přes den optala, jestli se mu nechce.

Myslim, ze když ho nechávas nahého, tak mu to nemusí tak vadit. Proste se vyčura “nekam”. Ale když je oblečený, tak musí do kalhot, nebo si je musí sundat. Zkus ho normalne oblékat, ať si uvědomuje, ze cura a přestane mu to byt jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
10.7.20 19:48

@Semtex to může pomoct s tím oblékáním. Já se snažím mu dávat aspoň slipy, ale je pravda, že nejsem v tom důsledná a pak ho nechám nahatého. Zkusím to a uvidíme. Děkuji za radu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
10.7.20 19:50

Ještě není připravený, také to teď mám s dcerou (za měsíc 2 roky).
A vidím, že ještě není její čas, čůrá všude a nikdy neřekne, že má něco v plíně.
Každopádně vidím každý den malé pokroky, takže je to fakt čistě na dětech, kdy začnou chodit na nočník :-)

Přeji hodně trpělivosti a do školky Vás určitě vezmou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
659
10.7.20 20:04

@Lusybb a plinky např na noc máte jednorázově nebo latkovky? A problem je, že si neřekne nebo i když ho dáváš pravidelně, tak nespolupracuje? Pokud bylo jen o tom, že si nerekne, tak to je podle mě otázka chvilky než začne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama