Dvouleťák a uspávání

737
9.7.20 02:46

Dvouleťák a uspávání

Jsem už zoufalá. Jak já bych byla ráda, kdyby taky jednou mohl uspat táta, ale prcek je příliš fixovaný. Máme prarodiče x tisíc km daleko, kamarády ani babysittera, co by hlídal, taky nemáme. Synátorovi je 25 měsíců, stále se tak 2× denně a 3× v noci kojí (bože, jak já bych byla ráda, kdyby se konečně odpojil…). Uspávám v osm, nejpozději půl deváté, přečtem jednu pohádku a jednu veršovánku, pak nechám usnout u sebe - ale málo kdy mě nechá jít dřív, než fakt usne, což trvá. A já jsem už fakt hotová a aspoň jednou týdně bych byla ráda, kdybych tam do deváté - desáté nemusela tvrdnout či přímo usnout já. Manžel už spí v jiné ložnici, protože prcek se roztahuje a v navazující postýlce na letiště se už nevyspí (je krátká a ve vlastní být nechce). Jak to děláte? S manželem chytá hysteráky, snaží se všechno si vyřvat (to zkouší i přes den s jinýma věcma) a manžel se akorát tak trápí, že syn chytne amok a stejně musím nastoupit já. Vypije půl flašky UM nebo hrnek vody a stejně chce prso ať už zkusit se přisát nebo ladit rádio. Já už dotek na prsa úplně nenávidím a v rámci zachování duševního zdraví fakt potřebuju radu, jak ho donutit se odstavit. Ne lepenim prsou a mym řevem, ale ať je to jeho iniciativa. Máte nápad? Upadam už fakt do depek…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18592
9.7.20 05:45

Ja nejdriv rusila nocni kojeni s tim, ze v noci se proste neji. Byl rev dvecnoci, treti maximalne fnuknuti a od te doby spi dítě celou noc. Vecerni kojeni si pak samo nahradilo hrnkem mleka a posledni slo na odpoledni spanek, to take šlo samo. Odstavovala jsem ve dvou letech, nic jsem si neprelepovala, jen jsem proste byla rozhodnuta, ze to takto dal nejde. V tu noc jsem byla u ditete, hladila jsem ho, klidne i vzala do jine mistnosti, i se uplne probralo, ale uz jsem nenakojila, jen jsem nabidla vodu.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
3878
9.7.20 06:43

To asi nepůjde jako jeho iniciativa… Za mě máte syna dost rozmazleného. Dítě si může i poplakat. Naučila sis ho že jak tedy chytne amok tak prosřtě tatínek odejde a ty dorazíš. Musíš se rozhodnout, že od ted prostě prso nebude. A prostě i za cenu breku dítěte hold prso nebude. A prostě jde uspávat tatínek, a ty jdi třeba pryč na hodinu. Já ve dvou letech nedávala spát už v poledne, jinak dcera usínala taky i po 21hod. Přestala spat po obědě a chodila spát v 19hod, vstávala cca v 8.
A hlavně ty jsi rodič, ty jsi autorita!!! Ty rozhodni a tak to prostě bude. Nebo to budete mít horší a horší…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
2963
9.7.20 06:57

No tak to by mě trefilo. Kluk sice kojeny nebyl, ale flašku chtěl dlouho v noci. Je stejně starý jako ten tvůj, ale mliko jsem mu vzala už před půl rokem. Proste jsem mu ho nedala. Řval první noc asi tři hodiny, ale já už byla rozhodnuta, další noc to vydržel 10 minut a třetí už se ani nevzbudil. Žádné obstrukce s usinanim a divadlo u nás neexistuje. Před měsícem šel už i do vlastního pokoje a uložím a odchazim. Občas ještě zavolá, tak mu přijdu dat pusu a ještě mu pustím ukolebavky, ale tím to pro mě konci. Někdy se uspava sám i hodinu, ale bez naši asistence… rozmazleneho ho mas teda brutálně…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
3878
9.7.20 07:11
@Verurizeckova píše:
No tak to by mě trefilo. Kluk sice kojeny nebyl, ale flašku chtěl dlouho v noci. Je stejně starý jako ten tvůj, ale mliko jsem mu vzala už před půl rokem. Proste jsem mu ho nedala. Řval první noc asi tři hodiny, ale já už byla rozhodnuta, další noc to vydržel 10 minut a třetí už se ani nevzbudil. Žádné obstrukce s usinanim a divadlo u nás neexistuje. Před měsícem šel už i do vlastního pokoje a uložím a odchazim. Občas ještě zavolá, tak mu přijdu dat pusu a ještě mu pustím ukolebavky, ale tím to pro mě konci. Někdy se uspava sám i hodinu, ale bez naši asistence…rozmazleneho ho mas teda brutálně…

souhlas!!!

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
30471
9.7.20 07:26

Tak já mám všechny děti(až na nejmladší, ještě kojím) odstavene z jejich iniciativy, ale později-věk 2 a čtvrt roku až 2 a tři čtvrte roku, ale mě to nevycerpavalo a v noci přestaly pít kolem roku.

Nebudu Ti radit co máš a nemáš dělat, rozhodnutí je na Tobě. Reaguji pouze na to přirozené odstavení. Něco si o tom nacti. Běžné je mezi 2 a 5 lety, v té době se většina dětí odstavi přirozeně, ale narazila jsem i na zdroj, který horní hranici uváděl až 7 let. Četla jsem české i zahraniční zdroje. A u kojení batole je nutné postupně ve správném věku zavádět taková pravidla, aby to matku neobtezovalo, treba to kojení v noci nebo dozadovani se prsa na veřejnosti. Ve 2 letech je na to ale pravděpodobně pozdě.
Já jsem třeba kolem toho roku, když měly tendenci se budit, při zavrteni odcházela spát do jiné místnosti. Dítě(žádné z pěti) se vůbec neprobudilo, usnulo. Nikdy se u nás žádný řev nekonal. Ale já už jsem od začátku věděla, že budu chtít kojit poměrně dlouho, bez toho, abych dělala dudlík nebo dítě ostudu v podobě vzteku a stahování trička.

Uspavat dvouleté dítě mi taky nevadi, je to normální a přirozené. Dávám spát tak, že za 10 minut spí. Neuspavam hodinu. Momentálně se to řídí tím, jestli dcera odpoledne spí nebo ne. Pokud nespí, usíná už v 19. hodin, pokud spí, usíná kolem 20.30.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
43962
9.7.20 07:32

No tak mu to prso v noci nedej. Kde je problém? Vychováváš dítě ty nebo ono tebe? A teda to hraní si s prsem mi přijde odporný, to jsem nenechávala dělat dítě ani v kojeneckém věku. To si to vážně necháš líbit?
A uspávání mi přijde normální, jen bych ho dávala spát, když je dítě opravdu unavené a usne max do 15 minut.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
529
9.7.20 07:32

Těžko soudit, asi to bude kombinace jeho povahy (kontaktní a fixovaný na mámu) i toho, že jste si ho tak „naučili“. Nerada to hodnotím, ať to rodiče dělají tak, jak jim to vyhovuje - vám už to ale nevyhovuje. Kluk už je veliký dost, aby rozuměl. Právě kvůli té kontaktní povaze bych asi nečekala v jeho případě na samoodstav nebo na to, že začne chtít spát sám. A zároveň bych nešla asi úplně přes nějaký velký hysterák. Zkoušeli jste i vysvětlit? U nás kupodivu vysvětlení zabralo na dost věcí, kterých jsem se hrozně bála - samostatné usínání, konec dudlíku, uspávání někým jiným, hlídání (dokonce i jednou mou kamarádkou, kterou zas tak nezná, neměli jsme ten den nikoho jiného a já musela k lékaři)… Když nevysvětlím, nemluvím o tom, nese to mnohem hůř. A to třeba i hlídání babičkou, kterou miluje - prostě když neřeknu, kam jdu nebo že se vrátím, je z toho nesvůj. Když to řeknu, pohoda… A to prostě fungovalo i s tím spaním. Při odchodu jsem vysvětlovala, že jsem vedle, že přijdu atd. Samozřejmě na začátku zkoušel - z postýlky kňoural, ať přijdu, pri přechodu na velkou postel pak prostě vylezl a šel to zkontrolovat. Zahnali jsme zpět do postele, první večery to zkusil víckrát, pak už třeba jen jednou, pak už vůbec. Ověřil si, že tam jsme, a vybudoval si důvěru. To vysvětlení je samozřejmě třeba trpělivě opakovat, zkusit nabídnout nějaké kompromisy (Ale pro rodiče únosné, třeba dnes tady s tebou bude ukládat tatínek, ale já přijdu dát pusu)…

S odstavením bohužel neporadím, my odstavili už před prvními narozeninami, měla jsem bolesti. To šlo asi lépe než v tomto věku. Ale upřímně, pokud jste ve fázi, kdy on prší stále vyžaduje, ale je to už vyloženě nepříjemné, na ten samoodstav bych nečekala. Nevím, zda je nutné prsa zalepit nebo něco, aby to jako i viděl… Ale prostě Už bych to nějak utnula… hodně štěstí a pevné nervy.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
9.7.20 07:36

Take si myslim, ze jsi si ho takhle „upekla“ sama…bohuzel. Ja se vsechny tyhle zivotni zmeny ditete snazila delat postupne a co nejmene nasilne, aby si toho dite pomalu ani nevsimlo. Od dudliku, pres nocni piti a metodu uspavani. Ve 2 letech zajetych ritualu se to bude uz asi pomerne drasticky odbouravat. Doporucuju vsechno zacit postupne, ale odhodlane z tve strany. Nocni piti nedat a diteti rict, ze mlicko v noci nebude a bude az rano. Pripravit se psychicky, ze v noci si to dite vyrve i nekolik hodin. Bud tam s nim, vysvetluj, utesuj a neustup. U nas byla prvni noc kriticka a neverila jsem tomu, ale od druhe noci uz spal celou noc, pochopil velice rychle. Az odbourate nocni mliko, pak teprve bych odbourala metodu vecerniho uspavani a zavest novy ritual My nikdy pred spanim necetli pohadky a postupne jsme ho ucili na samostatne usinani. Ulozime do postylky, on si sam povida pro sebe a po chvili usne. Chce to jen tve odhodlani a psychicke zoceleni. Drzim palce.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
6499
9.7.20 07:45

Ja dceru utla kolem 20 mesicu ze dne na den. Bohuzel nechtela vubec jist, jen se kojila, a nepribirala. V noci byla i co hosinu vzhuru - zvyk. Mlika jsem mela jak blazen, ale uz ji to proste nestaciko, kdyz nic jinyho nejedla.

Pres den jsem ji vysvetlila, ze uz mlicko neni, maminka ma bolest a hotovo. Ze musi papat a pit vodu, mlicko neni. Ale musis byt neustupna. Neprichazi v uvahu polevit a dat, pak to nepochopi, proc nekdy to jde a nekdy ne a bude to zkouset a rvat a rvat a rvat. U nas to bylo nejhorsi v noci par dni. Mala teda sama rikala, ze maminka bebi, mlicko neni…ale plakala a pila vodu. Tak jsem utesovala, mazlila, pusinkovala. Spala se mnou v posteli. Po par dnech lepsi. Pak se jeste asi par dni obcas vzbudila a pila, hur usinala. Ale po cca tydnu se v noci max vzbudila, napila a spinkala. Pak jsme i presli na to, ze spi v prirazene postylce bez bocnice a uplne v pohode. Kdyz me potrebuje citit, nakuli se v noci, prituli a zas se odkuli na svy :mrgreen: jinak vecer taky uspavam - nevadi mi to, mam to rada :srdce: Pomazlime se, pohadka, rikanka, zpivam (usne ale i treba s mou mamkou, neni tak brutalne fixovana jen na me)… Vetsinou se snazime dodrzovat nejaky cas. Ale kdyz vidim, ze je hodne hotova, jde o chvili driv nebo naopak dyl, kdyz pres den usnula a vidim, ze je ciperna :lol: ted spava az na vyjimky celou noc. S jidlem je to u nas porad nekdy boj, ale o moc lepsi…

Jinak s prsama jsem hrat vylozene nenechavala. Obcas si mala podudala (hlavne v noci) a spala dal, to mi zas tak nevadilo. Pres den ne.

Hlavne musis byt pevne rozhodnuta prestat ty, protoze tohle jen tak na samoodstav nevypada, je to uz hodne zvyk a fixace. Tak hodne uspechu ;)

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
566
9.7.20 07:50

@Esufi jak je to u nás, mám také dvouletacka :) kojime už jen večer a ráno, jsem těhotná a jednu dobu mi to bylo nepříjemné a možná ani tam toho tolik nebylo, takže jsem vysvětlila, že to maminku bolí, že si potřebuje prso odpočinout a bude až ráno, pochopil vcelku rychle ;) ani neuspavam přímo na prsu, to si jen večer párkrát cucne a pak usne bez něj :wink:myslím, že v tomhle věku už děti hodně chápou, zkus mu říkat své pocity mluvit o tom :) jinak my už nespíme přes den, když ještě přes den spal uspavat jsem mohla klidně do 10h někdy déle :wink: co nechodí spát přes den, jdeme v osm do postele a do devíti většinou spí :wink: spinkáni s tatínkem nevím nezkoušeli jsme, tatínek často chodí dlouho, ale zachvili budu v porodnici, takže si to vyzkouší naostro :grin: ale věřím, že když bude vědět, že tady maminka není, že usne v klidu a na prso si ani nevzpomene :wink:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
1523
9.7.20 07:57

Jak píšou holky, odstav nebo se zbláznis… Já odstavovala asi ve 20 měsících. Zalepila jsem prsa náplastmi a řekla, že mám bebi. Hned ráno, aby si to přes den uložila do hlavy a v noci si na to vzpomněla. Probíhalo to v klidu. Místo prsa jsme se pritulily a pak jsem řekla dobrou a šla. Je jí dva a půl a usíná sama. Nespí přes den, jinak by usínala ve 22 a na to nejsem zvědavá. Usíná ve 20 hodin a budí se v 7. Občas se vzbudí kolem 2. ráno a to si s ní většinou lehnu. Má v pokoji letiště. Mě by nejvíc vadilo to uspávání. Jediný čas, kdy mám aspoň 2 hoďky večer pro sebe… Místo toho bych dělala šašky u usínání… Musíš se rozhodnout jak to chceš a zamakat na tom. DŮSLEDNĚ! To je prostě výchova no…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
265
9.7.20 11:46

Jsi skvělá, že dítě kojíš a kojíš dlouho. Noční kojení je pro dítě velmi důležité. Ne, dítě není rozmazlené! Prostě tě jen potřebuje. Zkus na fb skupinu laktační poradna. Jinak bych zkusila vysvětlovat a postupně připravovat na odstav. Hodně štěstí :srdce:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
14235
9.7.20 12:07

Jedna z věci, co mě děsila, proto jsem velice ráda ustoupila UM hned v počátcích. Od mala jedu uspavani max 15 minut a pak chápu, že spát nechce /zatím nepotřebuje. Kdyby to večer vypadalo takto, dávám ho spát třeba o hodinu déle. Nechápu princip dítě dáváme spát v osm a hodinu k němu chodíme :nevim:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
737
9.7.20 13:53

@SábaW díky za vzácnou podporu, jak koukám, spíš jsem dostala šutrem po čuni, neb tu nejspíš skoro nejsou mámy, co by podporovaly WHO s kojením alespoň 24 měsíců nebo kontaktní rodičovství. Ale tak co no… Tak někdo vládne rukou tvrdou a rozhodnou, někdo ne.

Zkouším vysvětlovat, ne vždycky to vyjde. Do roka usínal sám a v pohodě, dala jsem do postýlky, pusu a pa bylo. Pak začaly ve velkym růst zuby jako stoličky a přišla asi separačka, změnil spánkový režim (jednou denně kolem oběda) a najednou se spanim začaly ciráty - unavenej ne-li přetaženej, sám usínat ne, přitulit, ruku na prso, a tak 15-20 min než fat usne, někdy dokojit, dopít se vodou…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama