Krmení odstříkaným mlékem

8.9.19 21:29

Odsání a podej mléka

Ahoj maminky,
Koupila jsem si ruční odsávačku protože občas potřebuji dát malou k mamce a chci aby projistotu měla mléko. Měla bych pár otázek. Mám to k ní zhruba 30 minut autem + nějaký ten čas odsání a dostat se s malou do auta a pak u mamky vystoupit počítám že tak hodka se vším všudy. Mohu mléko odstříkat doma a dát do lednice až u mamky nebo odstříkat u ní a dát do lednice hned? Druhý dotaz ohřívat ve vodní lázni a zkusit na zápěstí, ale co když bude málo teplé spíše vlažné vadí to něčemu? A když ji potřebuji dát mléko venku mám to nějak hodně ohřát a dát do termoobalu nebo ohřát klasicky na zápěstí?
Děkuji za odpověďi, je to moje první mimčo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1629
8.9.19 21:39

Klidně můžeš odstrikat doma, skladuj v lednici max. 48 hodin, nebo dej do mrazaku. Ohřívej ve vodni lázní na teplotu těla. Venku bych neřešila láhev, ale miminko prostě nakojila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5824
8.9.19 21:42

Než se takhle nervovar, doporučuji odsát mléko a zmrazit, vlažné mléko nevadí, teplota 37°C, jako má tělo je spíše vlažná. Pokud si nejsi jistá, kup teploměr. Venku můžeš kojit, na co odsávat? Jak udrží termoobal teplotu je otázka jeho kvality, musíš to vyzkoušet. Ale mateřské mléko by se nemělo ohřívat na vyšší teplotu, ztratí důležité živiny a vitamíny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.9.19 21:48

@Aduš8 ano venku nakojit, ale když bude drandit mamka nebo manžel z nějakého důvodu beze mě tak jim dát odsáte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
8.9.19 21:49

@Verunka Šr neřešila bych to tolik. Jednak to mléko se vám zas tak rychle nezkazí, když je úplně čerstvé ve sterilizované lahvi. A s tou teplotou bych to taky nehrotila, když ho dítě vypije vlažné, vůbec nic se mu nestane. Spíš že některé děti to nechtějí, to už uvidíte a kdyžtak přihřejete. Mateřské mléko jsem ohřívala i víckrát a nikdy nebyl žádný problém (umělé ne, to mi přijde, že po prvním ohřevu smrdí). Zkouška teploty se mi osvědčila spíš malíčkem do lahve. Kapka na zápěstí mi přijde, že zkresluje (zdá se chladnější, zápěstí je méně citlivé a malá kapka mléka rychle chladne). Možná je to méně hygienické, ale teplotu ověříte presněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.9.19 21:52

@Lu1234 děkuji moc :relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5824
8.9.19 21:55

@Verunka Šr ještě bych podotkla. Nevím, jak staré máš miminko, ale já po šestinedělí neodsála ruční odsávačkou téměř nic, plnou porci jsem dávala dohromady dva dny. V šestinedělí jsem zvládla mezi kojením i 300 ml denně, pak se laktace přizpůsobí potřebě mimča a nešlo nic, nanejvýš 10ml a to s bolestí. A neboj, k procházkám bez tebe nemusí mít nějaký důvod :D i ty máš nárok si odpočinout :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.9.19 22:02

@Aduš8 budou ji 3 měsíce 28.9. Občas ji k mamce dát potřebuji abych si nakoupila a ven chodí manžel o víkendu a je pravda že já jdu mezitím spát :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
339
8.9.19 22:14

Já jsem místo kojení odsávala, bohužel to jinak nešlo, tak píšu nějaké postřehy. Pokud dáš mléko do lednice do hodiny, tak myslím, že v pohodě. Měla jsem malou chladící taštičku a dávala jsem k lahvi s mlékem namražené destičky, vše zakoupíš v každém marketu. Na ohřev v terénu se mi nejvíce osvědčila horká voda v termosce a malý plecháček, prostě vodní lázeň, doma jsem měla ohřívačku do elektriky, tu jsem použila po domluvě s personálem i v restauraci. Záleží, na jak dlouho ven se s děťátkem chystají, jestli není jednodušší vychytat ten interval krmení a nakrmit těsně před a pak po procházce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10720
9.9.19 06:00

@Verunka Šr tak ja jsem s rucni neodsala nic, pak jsem si koupila elektronickou a také zadna slava. Potřebovala jsem mleko na skoro cely den, kdyz jsem odjela do skoly a jedina kdy jsem odsala avent kelimek bylo misto kojeni, jakoze kdyz se to blizilo, v noci jsem dala jen jedno prso a rano to druhe odsala, to bylo mleka fakt dost a kdyz jsem byla v te skole, tak hned jak.jsem prijela, tak jesno prso dostala dcera a druhe slo zároveň na odsavacku a po.tom celem dni zase plna lahvicka. Jinak nebyla sance, dcera pila co hodinu, takze pomalu ani kapka.
A taky z mrzaku, rozmrazene to nechtela, jedine cerstve z lednice.Chce to vyzkouset.
Venku bych normalne nakojila a neresila to.
Jinak ano, ohrivat ve vodni lazni a zkousku na zapesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama