Odsaté mléko - plný mrazák, mohu ho někam darovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nikiki2511
Stálice 58 příspěvků 2 inzeráty 03.04.19 10:34
Odsaté mléko-plný mrazák

Ahojte, má taký zvláštny dotaz- je možné niekde darovať odsaté mlieko? Od října (je mi jasné, že to už neni použitelné) asi do února som si pravidelne odsávala mlieko, zo zdravotných dôvodov (komplikované alergie) syn skončil na špeciálnom UM a teraz mám plný mrazák odsatého mlieka v sterilných sáčkoch a je mi to ľúto len tak vyhodiť.

Reakce:
Térouš
Echt Kelišová 8625 příspěvků 03.04.19 11:00

@nikiki2511 a proč si ho nedarovala rovnou, když už si věděla, že syn to nemůže? Tohle asi už nevezmou. Jinak velké porodnice i vykupuji, např Podolí, tak zkus zavolat

unuděná
Kelišová 7413 příspěvků 03.04.19 11:25

Škoda, že jsi to nenabídla hned. Ať už porodnici v místě bydliště, nebo klidně maminkám v okolí. Spousta by ti jistě byla moc vděčná. Všeobecně se bere, že MM v mrazáku se má spotřebovat do 2 měsíců :nevim:

nikiki2511
Stálice 58 příspěvků 2 inzeráty 03.04.19 21:47

@Térouš @unuděná nevedela..že ho nebude moct som zistila až v únoru :( odsávala som k podpore laktácie (malý moc nepil ), takže viem čo sú t problémy s mliečkom…od února viem, že už nesmiem kojiť, tak som ho odstavila a aj prestala odsávať

Příspěvek upraven 03.04.19 v 21:51

nikiki2511
Stálice 58 příspěvků 2 inzeráty 03.04.19 21:49

myslela som,že to využijem :( počula som,že tri mesiace, tak som si vravela, že tie na konci ledna a z února by sa dali využit…riešila som najprv syna a jeho zdravotný stav, teraz som sa dostala k problému mrazák plný mlieka..

nikiki2511
Stálice 58 příspěvků 2 inzeráty 03.04.19 21:54
@Térouš píše:
@nikiki2511 a proč si ho nedarovala rovnou, když už si věděla, že syn to nemůže? Tohle asi už nevezmou. Jinak velké porodnice i vykupuji, např Podolí, tak zkus zavolat

To som netušila.. vedela som,že je niekde banka ale to som počula že sa týka mlieka, ktoré sa tam odsaje(nie doma)…tu v Ostrave určite nič také nefunguje, na novorodencoch sa dokrmuje umelým

Maui52
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 03.04.19 21:56

A nemusí se dárkyně do porodnic nějak testovat? Ja nevím, vy byste si samy vzaly mléko od někoho “cizího”? Do těch porodnic to chapu, prvni dokrm musí byt MM, ale fakt me zajímá, jestli je poptávka i od matek. (Nemam zájem mléko prodávat, zas tak moc ho nemam, ale jestli by to fakt někomu pomohlo a někdo by o to stal, tak by to stalo za zvážení darovat, občas člověk fakt neví, co s tím… a pak jsou dny, kdy ma skoro prázdno :) )

pocker
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 03.04.19 21:58

@nikiki2511 Myslím že zmrazené mléko už nemá tak bohaté živiny, jako čerstvě odsáté. Já bych to neřešila a prostě vyhodila.

Térouš
Echt Kelišová 8625 příspěvků 03.04.19 22:41

@nikiki2511 tak v Ostravě určitě něco bude, vzhledem k tomu, že je tam neonatologie. Je to škoda, teď už leda vyhodit

Térouš
Echt Kelišová 8625 příspěvků 03.04.19 22:43

@Maui52 to mléko se testuje. Ono nejde ani tak o porodnice, ale o neonatologie. Já mám dceru extrémně nedonosenou a první tři měsíce mohla pouze materinu. Já měla z nervů málo, takže dostávala od darkyn. Jiné mlíčko ty mrnouse ohrožuje

nikiki2511
Stálice 58 příspěvků 2 inzeráty 04.04.19 09:16

@Térouš tak v mestskej nemocnici mozu mliecko vyhradne darovat len hospitalizovane mamicky (zistila som)…zistim ako je to vo fakultnej, ked tak do buducna..

unuděná
Kelišová 7413 příspěvků 04.04.19 09:26

@Maui52 Dcera v porodnici dostala dokrm od maminky na pokoji, která měla mléka nadbytek, mě se ještě nespustilo. Vůbec mi to nedělalo problém a to si myslím, že to mléko ani nikdo netestoval. Jiné to asi je, když „někdo“ donese do porodnice odsáté mléko, to určitě jentak nemohou dát dál bez testů či pasterizace. Někde asi nevezmou vůbec :nevim:

Váš příspěvek
Reklama