Odsávat v 15 měs.?

Radina
22.10.05 22:57

Odsávat v 15 měs.?

Holky, co si myslíte, má cenu odsávat soplíky 15 měsíčnímu děcku? Bětka má děsnou rýmu, přes den jí tečou z nosíku špagáty, ale jak lehne, budí se co půlhodinku a pochrochtává. Už dlouho jsme jí soplíky neodsávali a nechci ji v noci zbytečně děsit (asi si zase oproti manžovi pro:,–(ím svou), ale myslím že stejně co bysme odsáli, tak zase rychle „nabrečí“ zpátky tím jak bude vyděšená co jí to provádíme. Přes den už občas i smrkne, ale poraďte jak to děláte v noci, odsáváte? Budíte tím děti?Bětka nám už 4. noc profňuká tak 3-4 hodiny a my se pořád nemůžeme dočkat až ji ta děsná rýma přejde… . Včera běhala po bytě od půlnoci do půl čtvrté a měla v podstatě den, do postýlky něchtěla, protože to pro ni znamená, že se jí bude špatně dýchat. O půl čtvrté jsem se už na bdícího manžela naštvala a natvrdo ji nechala uřvat a usoplit v postýlce. Bojím se, že jí tím nočním životem naruší spánkový režim!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

88
22.10.05 23:18

Ahoj,
a proč jí před spaním nekapneš do nosu kapky na uvolnění, aby se jí lépe dýchalo???
Já používám Otrivin pro děti kapky. A přes den po odsátí šplíchám Vincentku (jsou i jiné s mouřskou solí). Když jde ve dne spát, taky kapu Otrivin.
Má pak uvolněný nos, dobře se jí dýchá a hezky usne. A když se v noci vzbudí zase s ucpaným nosem (to ale max. jednou, většinou spí celou noc), mám kapky už nachystané, kapnu a uspím.
Je to určitě lepší, než ji nechat trápit, že nemůže dýchat. Sama bych tak taky neusla, tak proč trápit malou.
Přeji brzké uzdravení,
Zděňka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
31.10.05 22:00

Ahoj,
nám se taky moc osvědčil Nasivin, ale jinak jsem proti odsávání. Když byl malýmu rok, chytil virózu a museli nás hospitalizovat. Měl hroznou rýmu, tak jsem mu jako vždycky odsávala. Jenomže pokaždé po tom strašně plakal a držel se za ouška. Řekla jsem to primářce a ona mi vysvětlila, že odsávání mění prudce tlak ve zvukovodech a může způsobit i zánět středního ucha. Malého ještě k té viróze bolely z odsávání i ouška. Takže teď pořád kapu a utírám nos. Hodně zdraví a málo rýmy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
1.11.05 08:58

Ahojky,
já teda musím říct, že ačkoliv Tadeášek umí už velmi obstojně smrkat, tak odávačku používám - pokud totiž někdy v noci nemůže kvůli plnému nosu spát, tak mu odsaju a stříknu Vincentku, a je klid. Mám takovou tu balonkovou odsávačku, co je u malých miminek naprosto na nic :? , ale zase, jak tu někdo píše, nemění tak prudce tlak v uších a hlavně tak od roku ji Tedýsek používal k odsávání sám :) .

Rýmě zmar :D

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
1.11.05 09:17

Ahoj holky, nekde v chytre knize jsem cetla, ze dite je zhruba od 10 (nekde dokonce pisou uz od 8) mesicu schopno se naucit smrkat, ze na nocnik az nedriv v 18 mesicich, ale smrkat, ze dite se nauci uz pred 1.rokem, akorat ze rodice to vetsinou ani nenapadne zkouset. Docela me to zaujalo, protoze odsavani u nas proste neslo, syn dostaval uplny hystericky zachvaty. A tak kdyz mel asi v 11.mesicich rymu, jsem si vzpomnela na tu kapitolu o smrkani a zkusila mu ukazat, jak se smrka, a predstavte si, ze to fakt normalne zvladl. Technika sice nebyla dokonala, ale neco vzdycky vysmrkal-rozhodne vic nez me se po boji podarilo odsat. Smrkani zdar :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama