ušní teploměr???

10410
20.10.05 23:43

ušní teploměr???

Ahoj holky,
rozhodla jsem se, že Anetce pořídíme místo „zadečkového“ teploměru :oops: ušní teploměr. Máte s ním nějaké zkušenosti? A jakou značku mi poradíte?
Díky Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

327
21.10.05 09:16

teploměr

Sama s ním zkušenosti tedy nemám, ale prý je to nejpřesnější teploměr na měření. Také jsem o tom uvažovala. Já mám digitální rychloběžku, je to super. :lol: věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.10.05 09:40

Ahoj, tak já jsem si ušní teploměr koupila, a leží mi doma v šuplíku :? Prý to chce cvik, ale nám se nikdy nepodařilo teplotu pořádně změřit. Asi jsme na to levý :) Teď je prý digi teploměr na čelíčko a je prý nejlepší. Maruš

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.10.05 11:25

Ahoj,meli jsme usni teplomer od Brauna,ale reknu Vam,ze jsem si na nej nikdy nezvykla a prodala ho.Jsem naucena na hodnoty-…37,2 zvysena teplota,38,1 teplota a 39 horecka…,ale u usniho je to trohu jinak,jelikoz meri vnitrni teplotu tela,takze 37,6 je jeste stale normal :roll: a jeste je to nejak vekem odstupnovane-no pro mne dost chaos.A ted se to meri 3×po sebe a z toho se dela prumer,jelikoz je hodnota na teplomeru pokazde jina a aby toho nebylo malo,tak v kazdem uchu jsem vzdy namerila jine hodoty-mam rada presnost,takze tenhle teplomer nebyl rozhodne pro mne.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
88
21.10.05 13:13

Ahoj,
já jsem ho koupila značka Braun, protože Anička si nenechá do zadečku teploměr strčit, ale ani třeba čípek na snížení teploty.

Je naprosto perfektní. Dáš do ouška, ne hluboko, ono to ani nejde dát hluboko, jen tak 3 mm do zvukovodu, asi jako když čistíš ouška. Pak zmáčkneš čudlík a za cca 3-5 sekund je teplota změřená.
Je pravda, že v každém uchu je teplota trochu jiná, u dospělého podle návodu až o 0,5 stupňů, ale to poznáš po pár vyzkoušeních. Prostě má člověk každé ucho jinak teplé. Aničce se to liší max. o 0,2 stupňů a mě, tak max. o 0,3. Ale na tom tolik nezáleží, stejně nikdy teplotu nezměříš naprosto přesně. Pokud mohu říct, tak pod paží je to spíš jen orientační.
O tom, že by se mělo něco od naměřené teploty odečítat nic nevím. Prostě co naměříš, to je teplota.

Výhoda ušního teploměru je v rychlosti a přesnosti. Dítě s tím nijak neobtěžuješ a můžeš měřit i ve spánku nebo i při velkých horečkách. Nemusíš dítě budit nebo vyslíkat na měření v zadečku.

Teploměr na čelíčko jsem taky měla, je taky super, ale musíš s ním přejet celé čelíčko a plošku na měření (je to vlastně tupý hrot teploměru cca 4 mm v průměru) přitom udržet na čelíčku. U dospělého to jde dobře, ale naše Anička chvíli nepostojí a teploměr ji taky moc zajímal, tak jsem ho neudržela po celé délce čelíčka (od spánku ke spánku). Nevím jak přesné to měření bylo, asi tak moc se od skutečné teploty naměřená hodnota nelišila. Ale už mi to nebylo tak pohodlné a ve spaní to taky nejde dobře použít, když spí na bříšku nebo na boku, tak by to šlo asi blbě nebo spíš nešlo.

Ušní teploměr mohu jen doporučit, jen cena je vyšší.
Dobře vyber,
Zděňka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
23.10.05 14:04

Děkuju moc za odpovědi, koukám ale, že je to tak 50:50, takže jsem tam, kde jsem byla 8O :lol:
Ještě počkám, třeba mi napíše zkušenost ještě někdo další :wink:
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
27.10.05 05:20

ahoj

usni teplomer mame a nemuzu si ho vynachvalit. meri vnitrni teplotu, takze 37 podpazi je 38 (zhruba) v uchu. Proste jen odectes jeden stupen. O zadnem jinem pocitani jsem neslysela. Pozorne jsem si cetla navod, a jsou u toho taky takovy nastavce, ktere se musi u kazdeho mereni menit. Ted nevim, jetli se daji umyt nebo se musi dokoupit.
No, s detma je to opravdu super, protoze je to namereni za 2 sekundy (mam Brauna). Takze zadny trapeni se strkanim do zadku nebo pod pazi (to si moje mala nechala strcit bez rvani az kolem 2 let, kdy uz to chapala…).
Mej se krasne, Sona :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.1.06 16:09

Ahoj holky,

napiste mi prosim kde jste usni teplomer kupovaly. V lekarne nebo na netu??? a kolik vas stal?? a jakou mate znacku??

Diky neprihlasena Maty

• Nahlásit
  • Citovat
212
1.1.06 16:22

my mame celni teplomer (priklada se na celo a objevuji se podle teploty ruzne barvy)za 37 korun a staci mi, vzdyt ja to nepotrebuju na desetiny a staci mi na pul stupne, vysledek je za par sekund, kupovala jsem ho na www.vitaharmony.cz a asi ho maji na objednani i v lekarne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
1.1.06 16:36

Ahoj, usny nemame, ale mame celovy MIKROLIFE a staci ho len prilozit na celo za sekundu zapipa a je namerana hodnota. Je to nieco ako ten usny, ale priklada sa na celo. Meria nam dobre, a je to ulava oproti predchadzajucim meraniam rychlobezkou. Hlavne v noci je to super, ze ho to ani nezobudi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
1.1.06 17:10

Ahojky,
máme ušní teploměr od Brauna a naprosto souhlasím s tím co napsala Zdenka. I v návodu (teda myslím) píšou, že v každém uchu je rozdílná teplota. Tak je lepší měřit v tom jednom. To si vyzkoušíš. Já na něj nedám dopustit. Malýho nebudím jen zmačknu a do 3-5s mám změřeno. S odečítáním je to jen když se měří v zadečku. Takže pokud u ušního naměříš teplotu nic se neodečítá. Teploměr jsme kupovali přes internet a vyšel asi do 1200,– Kč i s poštovným. Bohužel si nepamatuji kde.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
5.1.06 11:30

Ahoj,

máte někdo zkušenost s ušním teploměrem Tefal?

Díky

Nika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.06 23:51

Omron

Ahojky:-)Já jsem pořídila ušní teploměr Omron Gentle 150 za 900,– Kč na netu na www.zdravotnípotreby.cz..Jenže on při měření pípá a to můj nespavý Sam prostě nesnáší:-(Zatím si ho nenechá při vědomí ani vsunout do ucha, takže budu zkoušet a asi prodám.Existuje také digitální teploměr s ohebným koncem vhodný pro rektální měření u živějších dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama