Smrkání

20.10.05 13:57

Smrkání

Ahoj.

Zkušenější maminky poraďte mi prosím, jak naučit syna smrkat. Odsávačka je naším úhlavním nepřítelem. Občas si připadám jako dráb, protože Radim je celkem velký, rychlý … Už mě nebaví drastické metody typu : na zem, přikleknout nohy, jednou rukou kurtovat ruce a zbylou osdávat a držet hlavu. Bojím se, abych mu něco neudělala, nebo on svými prudkými pohyby.

V jakém věku už je dítě schopno smrkat? Jak ho to naučit?…

Díky za praktické rady. Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5434
20.10.05 14:10

Smrkání

Ahojky,
já Martínka vůbec smrkat neučila, nějak k tomu přišel sám, ale až někdy po roce. S odsáváním jsme měli taky peklo, ale pak mi doktorka poradila, že mám vysávat vysavačem - odělatstředně velkou dirku do víčka od přesnídávky, nandat na hubici, na to dát vršek z odsávačky a bylo to super. Nosánek měl uvolněný za chviličku a rýma byla za chvíli pryč. Poprvé se brouček sice bál, ale podruhé už byl v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.10.05 15:47

Ahoj,
Michalka se naučila smrkat asi ve 13 měsících, když měla poprvé rýmu. Odsávání pro ni bylo tak hrozné, že se radši naučila smrkat :lol: Prostě jsem jí to neustále ukazovala a ta opička to pochopila.
Zato Vítek, je mu přesně rok a 2 týdny, rýmu má už asi posté, při odsávání řve, ale smrkat se zatím nenaučil. Opět dělám ze sebe blázna, Míša mi pomáhá, Vítka to hrozně baví, směje se tomu, ale výsledek je ten, že utře kapesníkem nos nám :roll:
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.10.05 15:55

Ještě k tomu odsávání vysavačem - používám tu nejobyčejnější odsávačku s nádbkou a 2 hadičkama, z tvrdého papíru vystřihnu tak velký kus, aby překryl hubici, prostrčím jím hadičku a už to frčí. S tím víčkem jsem to taky zkoušela, ale ta dírka byla ostrá a hadičku trhala.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
521
20.10.05 18:32

Ahoj holky, taky doporucuju vysavac, mala mela sice rymu do roka jen jednou, ale stejne se nam to osvedcilo. Asi od roka umi smrkat, taky jsem ji to ukazovala a ona to pochopila. Ale sousedka mi rikala, ze jeji dvanactilety syn neumi smrkat jeste dnes, takze zadnou paniku:-)))
Miruse

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.05 20:26

Fajn, díky všem.

Používám obyčejnou odsávačku s hadičkama a výkonný vysavač se u nás taky najde. Navíc se Radim vysavače nebojí, má ho spíš za jezdícího kamaráda. Zkusíme, jak to půjde.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.11 17:48

smrkani

Muj 4letý vnuk neumí smrkat a nechce se to naučit. Má staršího bratra ,který ho to učil, ale bezvýsledně. Prosím o radu. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama