Odstavení 8měsíčního

100
14.6.13 11:18

Odstavení 8 mes

Ahoj,

mám hned několik dotazů. Chtěla bych odstavit syna (8 měs). Vím, že někdo si bude říkat, že to je brzy atd., ale syn se budil v noci občas i po půl hodině a vyžadoval kojení. Pak jsem ho nakojila ráno, přes den spíše nechtěl, večer usnul sám a pak se zase budil v noci. Po poradě s lékařem jsme se rozhodli ho odstavit. Máme první probrečenou noc za sebou a začal pít Nutrilon, který předtím odmítal. Chtěla jsem se zeptat, jak často UM dávat? Přes den jsem ho nekojila vůbec a teď to vypadá, že UM bude vyžadovat častěji. Večer dáváme kaši - nahradí jednu dávku UM? Měl by vypít 750ml UM, tak hledám, jak toho docílit.

A ještě ke mně - každé tři hodiny trochu odstříkávám do úlevy, chci začít pít šalvějový čaj. Žádné léky se mi zatím moc nechce zkoušet. Máte někdo zkušenosti, že častější odstříkávání po malých dávkách bude dostačující a mléko se přestane tvořit? Za jak dlouho to bylo u vás?

Díky za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31600
14.6.13 11:24

Mléčná dávka do 2let je 500ml mléka či jeho ekvivalent. Mlíko jsem dávala ráno a večer, to vypil dohromady cca těch 400ml, k tomu jogurt, kaše a už toho bylo dostatečně. 750ml pro dítě se zavedeným příkrmy mi přijde nějak hrozně moc, leda by teda ještě neměl zavedený jogurt, to bych dala UM k odpolední svačině.

Odstříkávat fakt jen pokud už nejde jinak. Prsa chladit, alkoholové zábaly alespoň ze 40% alkoholu, ideální je prý slivovice. Snížit pitný režim, toho šalvěje si klidně uvař hodně, pít průběžně celý den.
Nestahovat prsa, může to poškodit mléčnou žlázu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
14.6.13 11:29

Jogurt dávám zatím asi týden, odpoledne sní tak půlku, někdy i víc. 750 ml se píše na krabici od Nutrilonu, tak proto. Ale taky mi to přijde dost, když máš ještě kaši a jogurt. Tak uvidíme, jak to bude vyžadovat. Zatím jedeme první den a jsem zvědavá na další dnešní noc.

A alkoholový zábal jak? Naředit alkohol s vodou? V jakém poměru? Nebo neředit? Nikdy jsem to nedělala. Pak namočit třeba plínu a dát na prsa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
14.6.13 11:36

Já zatím v nouzi dávala jen metaxový :mrgreen: A zkrátka jsem namočila plínu a naplácla na prso cca na 10min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6963
14.6.13 12:21
@MisaBD píše:
Jogurt dávám zatím asi týden, odpoledne sní tak půlku, někdy i víc. 750 ml se píše na krabici od Nutrilonu, tak proto. Ale taky mi to přijde dost, když máš ještě kaši a jogurt. Tak uvidíme, jak to bude vyžadovat. Zatím jedeme první den a jsem zvědavá na další dnešní noc.A alkoholový zábal jak? Naředit alkohol s vodou? V jakém poměru? Nebo neředit? Nikdy jsem to nedělala. Pak namočit třeba plínu a dát na prsa?
:roll: sice hezký ale más tam ten jogurt+kasi je to mléčná takže ensttresuj, mh. Dej mu ráno, když jde spát po o a večer
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1061
14.6.13 16:47

@MisaBD Jak na těch krabicích UM píší třeba těch 750 ml, tak to není jako, že jen UM, ale celkové množství mléčné výživy, kterou by mělo dítě mít. Takže pokud dáváš jogurt a kaši, tak o tolik můžeš dát míň toho UM., protože kaše i jogurt jsou mléčná výživa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat