Odstavení - odmítaní UM

89
26.10.07 22:21

Odstavení - odmítaní UM

Ahojte maminy,
malej se mi v 10 měsících sám odstavil. Už mu ani to prso nenabízím, myslím že ho neveme a bojím se že kousne. Páč to byl asi důvod - malý důvod - k samovolnému odstavení. Ale jde mi o to kolik mají mimi mít mlíčka v tomto věku. Já mu denně odstříkám cca 200 ml víc už ne. Ale UM zatím odmítá. Tak zda mu tohle stačí, říkala jsem si, že když to půjde do roka ho nechám na tom mém MM a pak uvidíme co dál. Nechci to moc hrotit a nutit ho násilím.
K dr. jdeme příští týden tak se jí také optám. Ale spíš jaké máte zkušenosti.
Díky
Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

83
27.10.07 00:03

Ahoj, mně se malá odstavila v roce a UM od té doby důsledně odmítá. Prostě to nevezme do pusy, ať to má jakoukoli příchuť nebo ať je to podané z jakékoli nádoby (hrneček s brčkem, flaška, pítko). Bez šance. Už jsem vyhodila spoustu peněz za různé značky mlíka, které mi pak nepila :-( Ptala jsem se na to doktorky a ona říkala, že holt mám zvýšit přísun jiných mléčných výrobků - jogurty, kaše, tvarohové pomazánky, tvrdé sýry, občas jí uvařím puding… prý by nedostatek vápníku mít neměla. Tak to tak dělám… třeba tvrdé sýry má docela ráda, tak jí je dávám.
Se synem jsem to kupodivu měla podobně, akorát s tím rozdílem, že on to UM pil aspoň chvilku - odstavil se v 11 měsících a do roka a půl vydržel, až pak ho teprve začal odmítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
27.10.07 09:59

Ahoj.
To je prý běžné.A jak píše Jori,je potřeba zvýšit mléko v jiné formě,jogurty…apod.
Prý někdy pomáhá nadrobit do UM rohlík.No Kubovi to nejelo ani tak.UM jsem pořád nabízela.Nakonec si vzal. :wink: Do té doby jedl mooooc jogurtů,sýrů,Gerve (či jak se píše žervé).S dcerou jsem problém neměla.
Hlavně ho do ničeho nenuť.
Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.07 12:03

Tak my teď řešíme to samé.Malou jsem odstavila,protože mě začala kousat.Prvních pár dní mi UM(sunar) vehementně odmítala,tak jsme to zkusili s grankem a pije to.Není to asi moc vhodné,ale aspoň nějak to do ní dostanu.Vypije i půllitr denně,což je myslím to správné množství,jak jsem se někde dočetla.To Granko budu chtít pomalu odbourat,ale musím na ni pomalu,je strašně vychytralá a hned pozná,že se na ní něco šije :o Nevím,jestli jsem nějak pomohla,ale jsem ráda,že to neřeším jen já sama.Tak se mějte,pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
27.10.07 20:45

Taky mám podobný problém. Sice ještě na noc kojím, ale už mi to přijde málo + taky kouše :evil: , tak jsem chtěla zkusit UM a bez šance. Jenže malá je atopik, takže granko nevím. Ale nápad zajímavý :wink: . Já možná zkusím koupit UM s příchutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12968
27.10.07 23:57

Ahojky,
taky jsem se nažila do malého dostat nějakou UM, ale nic jiného než MM nechtěl. Hami vůbec, z Nutrilonu se mu navalovalo a Sunar neměl o nic lepší úspěch :roll: Takže dál kojím (někdy i 4× denně). Už bych chtěla postupně přestat. Můj poslední nápad bylo vyzkoušet zakysané nápoje a po těc se může utlouct, tak aspoň něco :wink: Na ochucenou UM taky kouknu 8)
Hodně trpělivosti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
28.10.07 07:59

Zakysané nápoje? Myslíte, že by třeba už mohla Actimel? Ten máme zrovna doma :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
28.10.07 10:18

Ahoj. Syn (14měs) taky odmítá UM, na Granko se sápal, dala jsem mu ochutnat a pil ho. Jenže se mi to zrovna nezná jako ideální. Koupila jsem mu ochucené UM- Sunar kakaový, a pije ho. Sice jen trochu, ale aspoň něco. Pořád kojíme, ale taky přemýšlím o postupném odstavení páč mě taky začal kousat :twisted: au!!!!!! Občas sní pár lžiček jogurtu, kousek tvrdého sýra, pom. máslo, sýr Cottage. Mějte se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
28.10.07 15:53

Aleesho, jo - Actimel by mohla :-) My jsme ho taky zkoušeli (doktorka souhlasila) a měl úspěch… bohužel jen chvilku ;-) ale já mám holt nějaké divné dítě, nebo co :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama