Odstranění hltanové mandle

7.10.10 09:47

Odstranění hltanové mandle

Dobrý den,
máme 3 letou holčičku, má velmi časté hnisavé rýmy, v současné době už téměř chronické, huhňá, chrápe, neustále mluví „přes nos“, spí s otevřenou pusou, někdy i přes den dýchá pusou, na angíny však netrpí. Doktor na ORL doporučil odstranění nosní mandle. Máte někdo zkušenosti, zda to opravdu pomůže? Jedná se o zákrok v narkóze s 1 denní hospitalizací, takže chci mít alespoň trochu jistotu, že to bude mít efekt.
Předem děkuji za odpovědi.
Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12738
7.10.10 10:48

Ahoj, určitě to pomůže. Já na tom byla asi jako 12letá a pomohlo to :palec: Jen mi to dělali při vědomí :nevim:
Ale nikde není záruka, že znovu nenaroste :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
7.10.10 10:49

Znam mnoho maminek, u jejichz deti to opravdu objektivne temer okamzite pomohlo a znam jen jednoho chlapecka, kteremu to pomohlo az s delsim casovym odstupem - asi tak rok.
My jsme taky vahali, ale pravda je, ze nase dcera nebyla nemocna tak, jak popisujes. Nakonec jsme si zajeli na konzultaci jeste k jinemu ORL doktorovi, ten nam napsal Avamis (nebo Avamys) na odhleneni a davali jsme na radu nasi prakticke MuDr. mesic homeo kapicky Lymphomyosot a do mesice mela mandli v poradku. Ale jak rikam - u nas to nebylo tak hrozne. Byt vami, jestli vahate, tak to zkonzultuju jeste jinde a pokud i tam doporuci, tak to podstoupim.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
7.10.10 12:56

ahojky,
s tímhle ti bohužel ještě neporadím, ale můj syn akorát minulý týden na odstranění nosní mandle byl (v prosinci mu budou 3 roky) a již 6× měl zánět středního ucha, takže nám to doporučili, i když náš dr. to oddaloval, až prý bude starší, ale jiní dr. zase že nemá smysl čekat. Může dorůst, ale určitě je to takový první krok k tomu, jak jim pomoci. Takže jsme do toho šli a uvidíme. Byl v nemocnici 3 dny (1. den nástup, 2. den operace, 3. den domů), krásně to zaspal a je úplně bez potíží, měla jsem z toho hrozný strach ještě i kvůli tomu, že jsem tam nemohla být s ním, jelikož doma máme ještě 4měsíční mimi a to kojím, takže musel s ním v Ústí být manžel a na noc jsem domluvila, že tam byla moje ségra. Manžela tam přes noc nechtěli nechat, že mají jen 2lůžkové pokoje a byly tam samé maminky.. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
7.10.10 12:57

ještě jsem zapoměla napsat, že Kubík právě už taky dlouho chrápe, dýchá pusou a vlastně měl pořád permanentní rýmy, dost nám tedy zabíral Sinupret, ale jak jsem to přestala dávat, zase hned chytil rýmu a pak měl většinou z toho ten zánět středního ucha… řekla bych, že se mu trochu změnil po operaci hlas, no né ani hlas, jako spíš, že přestal ňuhňat, i když se mi to před tím nezdálo, je mu teď rozumět mnohem líp!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PV
7.10.10 13:34

ahojte,
na operaci jde syn 20.října, zkušenosti potom sdělím,dle dr. by neměla nosní mandle narůst a to z toho důvodu, že v dnešní době ji uříznou (proto celková anestezie) a cévky spálí, aby to nekrválelo a mají větší přehled jesli tam kousek nezbyl a ten nezačal dorůstat.
Doufám, že nám to taky pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama