Odstranění strií pod 18 let

Anonymní
3.8.20 21:44

Odstranění strií pod 18 let

Dobrý den všem, je mi 14 let a docela hodně mě trápí strie na zadečku a trošku na nohou. Mám už je rok a něco přes půl roku a rodičům jsem zatím nenašla odvahu to říci, stydím se za ně. Ale je mi jasný, že jim to musím říct, protože to může být horší a horší. Jsou už bílé, ale viditelné a nahmatatelné :(( Vyhledávala jsem si na internetu, jestli se dají aspoň trochu znevidělnit a prý to jde laserem. Jenže nikde nepsaly od kolika se to může podstupovat. Tak bych se chtěla zeptat jestli někdo nevíte?? Předem děkuju za odpověď je to pro mě fakt nesmírně duležitý.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7701
3.8.20 21:54

Naprosto zbytečné…strie nikdy neodstraníš…Naopak, v dospělosti a v těhotenství ti jich ještě spousta přibude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
3.8.20 21:57

Lepší je se s nimi smířit… V těhotenství pribydou další, rozšíří se ty staré… A kdykoli se ti někde napne kůže - ať už přibereš nebo něco jiného - tak se zase objeví další… Boj s větrným mlýnem je snazší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
3.8.20 22:07

Mám skoro stejně starou dceru, teď v posledním roce strašně rychle vyrostla a taky má strie na stehnech i zadku. To není nic, za co by ses před rodiči měla stydět. Ukaž to mámě a ona nejspíš bude vědět, čím to mazat, aby se zmírnily. Někdo má holt ke striím větší sklony. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10416
3.8.20 22:10

Bohuzel strie neodstranis nikdy. Je to proste praskla kuze a tu nijak nenahradis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3648
3.8.20 22:18
@Jeremi píše:
Mám skoro stejně starou dceru, teď v posledním roce strašně rychle vyrostla a taky má strie na stehnech i zadku. To není nic, za co by ses před rodiči měla stydět. Ukaž to mámě a ona nejspíš bude vědět, čím to mazat, aby se zmírnily. Někdo má holt ke striím větší sklony. :hug:

Strie z rustu? 8o To nevim, byla jsem stihla kocka jako puboska a I starsi a zadne strie nebyly, objevili se az jako tehuli..kdyz jsem nahle pribrala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
3.8.20 22:20

Ahoj,

netrap se, časem budou méně viditelné. Pamatuju si, jak jsem se v Tvém věku také velmi styděla, ale hlavně před spolužačkami při převlékání do tělocviku, mamce jsme to se sestrou řekly a ona nám v drogerii koupila krém na strie..bohužel jen zesvětlaly.

Důležitá prevence je ale jíst hodně ovoce a zeleniny, aby měla kůže vitamíny zevnitř a byla odolnější. To je asi důležitější než mazání.. Samozřejmě jsem v tom věku měla raději čokoládové tyčinky a sušenky…

Dobré jsou taky přírodní olejíčky, třeba od Saloos, ale je třeba mazat na vlhkou kůži po sprchování. ;)

Příspěvek upraven 03.08.20 v 22:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26969
3.8.20 22:20
@lilith1 píše:
Strie z rustu? 8o To nevim, byla jsem stihla kocka jako puboska a I starsi a zadne strie nebyly, objevili se az jako tehuli..kdyz jsem nahle pribrala..

O tom to je. Pubošky občas skokově přiberou nebo vyrostou. Já je třeba z těhotenství nemám vůbec. Přibírala jsem pomalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6675
3.8.20 22:21
@lilith1 píše:

Ano, strie jsou vždycky z růstu. Buď pupku, stehen a nebo do výšky. Muži mají často strie na zádech jak se vytáhli nahoru (takže jsou strie vodorovné a ne běžně svislé). :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
3.8.20 22:26

@lilith1 Jde spíš o to jak rychle se ta kůže musí vytáhnout a jaká je její pružnost. Když k tomu máš sklony nepomůže nic. Kor když se rychle vytáhneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3648
3.8.20 22:32
@Aletheia píše:
Ano, strie jsou vždycky z růstu. Buď pupku, stehen a nebo do výšky. Muži mají často strie na zádech jak se vytáhli nahoru (takže jsou strie vodorovné a ne běžně svislé). :nevim:

Aha, ja myslela, ze kdyz skokove priberu ne ze vytahnu do vysky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
3.8.20 22:34
@pannda píše:
Naprosto zbytečné…strie nikdy neodstraníš…Naopak, v dospělosti a v těhotenství ti jich ještě spousta přibude…

To nemusí být pravda, že jich spousta přibude. Mně se udělaly stejně jako slečně.. Na stehnech a zadku v pubertě, když jsem se rychle vytáhla. V těhotenství žádné.. Měla jsem z toho strach, ale těhotná jsem byla dvakrát a kůže na břiše drží :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10416
3.8.20 22:42

Ale doporucuji, abys zacla brat kolagen. Prodava se i v saccich a ten prasek se nasype do piti. I diky prave kolagenu muzes zabranit dalsim striim :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2169
3.8.20 22:44
@lilith1 píše:

A ja to mam naopak, v puberte jsem rychle vyrostla (do vysky a hlavne panev do sirky), strie mam na bocich. A z tehotenstvi nemam ani jednu a to jsem k porodu sla +18 kilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
3.8.20 23:16
@lilith1 píše:

Ano, strie z růstu. Pokud k jejich tvorbě někdo má sklony, tak se mu objevjej klidně i v pubertě při růstovém skoku. Mají je obě moje děti, dispozici zdědili po svém otci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama