Odstupné a výplata mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
helbell
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 02.11.14 21:53
Odstupné a výplata mateřské

Ahoj potřebovala bych poradit, když podepíšu ukončení PP s odstupným (3× měsíční plat) a do měsíce nastupuji na mateřskou, bude mi vyplácena od začátku nebo až po vyčerpání odstupného (tedy o dva měsíce později)?

Reakce:
zrcadlo
Kelišová 7287 příspěvků 02.11.14 22:00

Ihned, ale nevyplatí se ti to, pokud zaměstnavatel nemá vážný důvod. Za mateřskou by ti totiž naběhl nárok na dovolenou, takže když bys pracovní poměr končila až po mateřské, získala bys víc. Je dobré to vědět a asi bych vedla jednání o výši odstupného, resp. odměny k dohodě o ukončení pracovního poměru.

helbell
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 02.11.14 22:10

@zrcadlo Ještě jsem zapomněla dodat, že mám smlouvu do konce tohoto roku, tudíž stejně při mateřské zanikne. A na odstupné mám nárok protože musím měnit místo výkonu práce v rámci firmy.

zrcadlo
Kelišová 7287 příspěvků 02.11.14 22:22

No tak to se Ti vyplatí ukončit, odstupné s peněžitou pomocí v mateřství nesouvisí, tu dostaneš hned.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >