Profese farmaceutického asistenta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Morwen
Stálice 78 příspěvků 31.10.14 12:33
Profese farmaceutického asistenta

Z

Příspěvek upraven 01.11.16 v 10:23

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Fíková
Kelišová 5788 příspěvků 31.10.14 12:49

Já jsem farm. laborant. Znova bych se už pro toto zaměstnání nerozhodla.

sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 31.10.14 12:56

Sestra to dělá. Platy jsou výborné. Nároky záleží na zaměstnavateli. Třeba u maxe se hodně vyžaduje prodej privátní značky, hodně se hledí na produkty v plusovém a mínusovém seznamu. Prostě mají stanoveno, co mají lidem nutit, co nabízet a o čem raději pomlčet. Potom se od toho odvíjejí i odměny. Ale hodně závisí na konkrétní vedoucí lékárny, ta zpravidla bývá zodpovědná za atmosféru, ta rozhoduje o tom, jaké budou směny, a jak se rozdělí odměny. Dříve byli Loyd a dostávali hodně hmotných darů od všech dealerů, záleželo celkem na nich, komu vyjdou více vstříct a koho budou více prodávat. U maxe takvou míru autonomie nemají a místo hmotných darů to mají v penězích. Zpočátku je to nápor na imunitu, přecejen tam chodí spousta nemocných lidí, ale po čase si tělo tak zvykne, že ho jen tak něco neskolí.

Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 31.10.14 13:01

Můj bývalý přítel byl farm. asistent - velká výhoda je, že práci najdeš v každém velkém městě. Největší nevýhoda je, že jsi skoro celý den na nohou a časté hádky se zákazníkama - často si na něm lidé vylívali zlost kvůli zdraženým lékům a přípravkům. Farm. asistenti jsou v té lékárně jako hromosvod, něco jako sestry v nemocnici - na farmaceuta si troufnou v menší míře stejně jako na lékaře. Peníze nejsou nejhorší, stoupají s praxí, ale žádný žůžo to neni. Jo a taková veselá povinnost lidí co pracují v lékárně - musí se dívat na televizi, protože zákazníci často neví jak se ten lék z reklamy jmenuje, takže ji začnou dopodrobna popisovat. My jsme v té době telku neměli, takže byl přítel totálně mimo :).

sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 31.10.14 13:27

Sestra si teda nestěžuje, že by na ni byli zákazníci nepříjemní. Možná si na mladou holku prostě tolik nevyskakují jako na statného muže. Zmatení pacoši jsou ale celkem běžní, důchodce, který něco chce a neví co, ani to nemusí souviset s reklamou. S velkými městy, nato pozor. Třeba v Brně to s prací není tak žhavé, je tady škola, takže spousta absolventů hledajících uplatnění, nicméně pokud člověk připustí, že se přestěhuje za prací, tak opravdu není problém zaměstnání sehnat. Rozdíl v pracovní náročnosti bývá ale i v rámci jednoho města. Ona třeba pracuje v lékárně, kde je velký obrat, chodí hodně zákazníků, moc si neodpočine, rozhodně se nenudí (a na odměnách to rozhodně pozná), fronta u nich celkem běžná záležitost. Ale když byla na střídačce v lékárně na druhém konci města, tak říkala že fakt hrubě na pohodu, nuda převeliká. Lidí tam moc nechodí, v laborce se míchá spíše výjimečně, protože přece nebudou objednávat suroviny, aby se jim nezkazily. Zákazník tak jednou za čtvrt hodiny…

Morwen
Stálice 78 příspěvků 31.10.14 13:28

N

Morwen
Stálice 78 příspěvků 31.10.14 13:32

T

Fíková
Kelišová 5788 příspěvků 31.10.14 13:36

@Morwen Naivně jsem si myslela, že budu pomáhat lidem. A ne tlačit to, čeho zrovna šéf objednal kamion, protože za to něco dostal. Dneska jde hlavně o kšeft, vůbec ne o pacienta. Jsem z toho po těch šesti letech děsně rozčarovaná a znechucená.

Morwen
Stálice 78 příspěvků 31.10.14 13:41

J

Morwen
Stálice 78 příspěvků 31.10.14 13:43

C

Fíková
Kelišová 5788 příspěvků 31.10.14 13:49

@Morwen nevím, byla jsem zaměstnána ve dvou lékárnách, ani jedno nebyl řetězec, ale bylo to tak. Samozřejmě třeba u Maxe je to ještě mnohem horší. Tam přímo dostávají seznamy, co mají prodávat. Když to nedělají přichází o prémie. Chodí jim tam i takzvaný „Mystery shopping“ Falešní zákazníci, kteří pak píšou posudky, jestli ses dostatečně usmívala a nabízela to, co máš.
Kámoška dokonce měla nad sebou kameru, kterou sledoval šéf, aby viděl, jak se chová. To nebylo u Maxe. Jiné spolužačce zas počítali průměrnou utracenou částku za jednoho zákazníka. Když to bylo pod dvě stovky, měla problém atd atd.

Morwen
Stálice 78 příspěvků 31.10.14 14:10

@Fíková
To zni docela strašně.

sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 31.10.14 14:26

Sestra se přechodu pod maxe taky hodně bála, ale teď si celkem nestěžuje. Jak jsem psala výše, hodně záleží na vedoucí. Vím, že taky říká, že pořád něco jako lékárna neplní, buď to je privátní značka, nebo ten pozitivní list… Nicméně mají vysoký obrat, jsou hodně výděleční, takže když se vedení snaží spucovat jejich vedoucí, tak si to obhájí a po podřízených moc nešlape. Dříve tam měli dočasně jednu méně úžasnou, která právě právě po podřízených docela šla a to bylo horší. Tím, že u nich bývají hodně fronty, tak se s lidma zase až tak nepářou, jako že by jim stíhali nabízet ještě něco navíc. Ale když zrovna frontu nemají, tak se to očekává. Prostě si někdo koupí kapky proti kašli, tak mu k tomu nabídne třeba bombónky na bolení v krku. Nebo ta privátní značka, jakmile přijde někdo, že chce jitrocelový sirup, těhotenský test nebo cokoli jiného a nevyžádá si konkrétní značku, tak šup a dostane ten maxův. Ale vyloženě nikomu nic nenutí… Plat se s praxí i u maxe zvyšuje a vím, že to ještě nějak souvisí od různých absolvovaných školení.

bramburka81
Generální žvanilka 20464 příspěvků 31.10.14 16:23
@Fíková píše:
@Morwen Naivně jsem si myslela, že budu pomáhat lidem. A ne tlačit to, čeho zrovna šéf objednal kamion, protože za to něco dostal. Dneska jde hlavně o kšeft, vůbec ne o pacienta. Jsem z toho po těch šesti letech děsně rozčarovaná a znechucená.

Asi záleží na zaměstnavateli. Já jsem lékárnice, ale nikdy jsem s tímto problém neměla. Pracovala jsem u dvou zaměstnavatelů plus ještě u jednoho dalšího jen na výpomoc na RD. Mám i kamaráda u Maxe a taky si svoje jednání (nucený prodej) obhájí.

bramburka81
Generální žvanilka 20464 příspěvků 31.10.14 16:28
@Morwen píše:
@FíkováTo je celkově dobou no. Je to smutný, ale je to tak. V nějaké menší lékárně to ale nemusí být tak strašné jak v řetězci ne?

Můj první zaměstnavatel byla malá lékárna, sice sídlištní, ale taková rodinná, stále stejní pacienti, zákazníci. Tam se mi pracovalo moc dobře (i když na druhou stranu jsme měli celkem ujetou majitelku).

směny - to záleží na otvírací době lékárny a zvyklostech. U nás se střídaly ranní/odpolední, v hypermarketech se často dělají dvanáctky. Já jsem dvanáctky sloužila jen o víkendech.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >