Dá se uživit jako obchodní zástupce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 14:51
Dá se uživit jako obchodní zástupce ?

Hledám si práci po rodičáku a napadlo mě jít dělat obchodní zástupkyni do finančnictví. Dá se tím vůbec uživit? Napište mi prosím, zkušenosti, jakékoliv. Děkuji. Anonymně, nechci, aby si ze mě někdo dělal legraci.

Reakce:
AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 30.10.14 14:57

Dělala jsem to několik měsíců a už bych do toho nešla. Uživit se asi dá, ale musí na to být žaludek, což já teda neměla. Snažila jsem se to dělat fakt poctivě a stejně jsem měla pocit, že se na mě potenciální klienti dívají jako na někoho, co se na nich chce akorát napakovat. A když jsem pak viděla, jak přímo zobou z ruky chlápkovi, který se na nich akorát napakovat opravdu chtěl… Když jsem toho nechala, spousta klientů porušila i to málo smluv, co jsem uzavřela, a ještě po roce jsem platila storna. Navíc s malým dítětem - pracovní doba po většinou po odpoledních a večerech.

Manonka
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 30.10.14 14:59

Záleží na tom kde, pro koho a jak moc jsi průbojná… Není to rozhodně lehká práce! Zkoušela jsem jenom chvíli, nemám na to evidentně asi povahu. A časově to bylo náročné, rozhodně náročnější než moje představy a to jsem si nemyslela, že něco dostanu za nic nedělání. A taky záleží na tom, zda máš nějaký finanční polštář do začátku, protože ty peníze nedostaneš hned první měsíc, možná ani druhý… No ve zkratce, dobrá zkušenost, ale znovu bych to nedělala, na druhou stranu jsem pak dostala i díky tomu práci v bance, kde jsem byla rok, než jsem se upíchla ve svém oboru, takže to i pro mě mělo něco do sebe :-)

puntice
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 30.10.14 15:37

Podle mého je to ošemetné a většina společností je postavena na lovení dalších duší. Finančních poradců je jako zrní, najít mezi nimi důvěryhodného poradce je jako nalézt jehlu v kupce sena. A to stěžuje práci i těm poctivým. Upřímně, je to práce povětšinou manipulativní, urvat nejvyšší provizi za nejdražší produkt bez ohledu na to, co potřebuje klient. Proč zrovna finanční poradenství? Směřovalo tam tvé vzdělání (ekonomický směr?). Můžeš dělat poradenství či distribuci milionu jiných věcí, ideálně takové, které věříš a rozumíš.

missName
Stálice 80 příspěvků 30.10.14 16:46

Myslím, že aby Tě taková práce nezdevastovala, musíš do toho být hooodně zažraná… Pár známých to zkoušelo a já sama jsem pracovala jako obchodní zástupce (ne ve finančnictví). Musíš být průbojná, samostatná a dost aktivní, aby Ti něco takového začalo vydělávat. Upřímně řečeno si finanční poradenství na mateřské moc představit nedokážu..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >