Odvolání - styk s otcem

34
28.5.16 19:07

Odvolání styk s otcem

Dobrý den, Ahoj. Můj dotaz zní, zda můžu uspět s odvoláním, proti rozsudku, který mi nedávno byl doručen, Týká se to styku dětí s otcem.Od kterého jsme odešli, psychicky nás trýznil, o děti nejevil zájem. Starší syn to odnesl zle, nebudu rozepisovat, co vše otec dělal. Statší kluk skoničl s léky na uklidnění. Pak mám mladšího syna 2 roky.
Soud můj vyslech a obavy o své děti, nebral v potas a řekl mi, že otec chce se s dětma stýkat a platí výživné tak nevidí důvod, zabranovat styku. Řekla sem branit ve styku nechci, ale chci znalecký posudek na otce. Nevyhověla mi-Ale já vím, že otec je psychicky nemocný a nepostará se sám o sobe natož o dvě děti. Zmůžu v tété republice něco, aby mi soud vyhověl a znalec pusdek otce udělal pro schopnost se o děti starat atd. Nebo musím děti vystavovat riziku. Starší syn to špatně odnáší a nechci aby skončil na léčení. :(
Děkuji za jakoukoliv radu.
V připadě doplním více infromací.
Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4376
28.5.16 19:14

Odvolat se můžete do 15. dnů od vydání rozsudku. Potom nabude právní moci a musela by se podávat nová žaloba nebo co.
Každopádně odvolat se můžete, navíc bych vám doporučila asi právníka, který se přeci jen lépe vyzná.
Pokud soud nebere ohled na děti po upozornění na nevyrovnaný psychický stav otce, potom chápu vaši beznaděj. Nicméně nevzdávejte se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
28.5.16 19:17

Díky. Ano byla jsem informována, že soudkyně hodně nadržuje otcům. Má bránit děti a né otce. :nevim: Byla jsem z její strany hodně tlačena ke zdi a moc jsem si sama neúpomohla. Právníka to bude určitě lepší. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
28.5.16 19:21

@Lucinda13 držím palečky, ať to dopadne co možná nejlépe :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
28.5.16 19:26
@Halamka píše:
@Lucinda13 držím palečky, ať to dopadne co možná nejlépe :kytka:

Děkuji Vám. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
28.5.16 19:49

@Lucinda13 Vezmi si právníka. Odvolat se samozřejmě můžeš…

Psychologické posudky asi žádat můžeš, ale tohle bych nechala na právníkovi. Ale počítej s tím, že do posudků spadneš taky. A nejspíš je i zaplatíš, není to zrovna levná záležitost.

• Nahlásit
  • Citovat
28.5.16 20:53

Moje zkušenost v tomto státě je naprosto šílená.. Každopádně bojuju a ty bys měla taky :) hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
29.5.16 08:45

:potlesk: Přesně tak v ČR je to těžké. Nebo mi zbývá vystavovat děti riziku a otci dávat. A poté časem podat nový návrh na styk s otcem. :think: Ale opravdu mám o ně obavy, jelikož vím jaký otec je LAXNÍ a děti si chce brát jelikož má novou přítelkyni s dětmi a po 6 letech má zájem se „starat“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1402
29.5.16 10:32

Že ty víš, že je otec psychicky nemocen, to pro soud nic neznamená. Je to jen tvůj názor a doměnka. On se někde léčí? Jsi doktorka? tohle totiž soudce slyší často, je to pro něj jen tvůj subjektivní názor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
29.5.16 10:58
@Poustevnice píše: Že ty víš, že je otec psychicky nemocen, to pro soud nic neznamená. Je to jen tvůj názor a doměnka. On se někde léčí? Jsi doktorka? tohle totiž soudce slyší často, je to pro něj jen tvůj subjektivní názor…

Tak fajn, budu čekat až se dětem něco stane. Protože vím své. A léčit se doprovolně nepůjde, a k lékaři už vůbec ne. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1402
29.5.16 12:02

Ale to tvrdíš ty, že je nemocný, já se jen ptám, jaký na to máš důkazy. Se nečil…Nestačí jen tvoje dojmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1402
29.5.16 12:03

Zatím tu jen někoho amatérsky diagnostikuješ, to může napsat kdokoliv o komkoliv, že je psychicky nemocný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
29.5.16 13:48

Právě proto chci znalecký posudek, dobrovolně se nepůjde vyšetřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1402
29.5.16 15:18

Tak to budeš muset nějak seriozně odůvodnit, proč žádáš o znalecký posudek, co tě k tomu vede, umět se přesvědčivě vyjádřit, příadně to nějak doložit svědectvím lidí, kteří byli svědky jeho „nenormálního chování“. Prostě jenom „že chceš posudek“ je málo. Tohle je totiž vždycky na dlouhé lokte a ten dotčený se může bránit…a jeden posudek nic neznamená, viz. různé „protiposudky“, dobře zvaž, zda do toho jít, touto cestou. Nevím, jestli se to už změnilo, ale ještě donedávna byl soudní znalec prakticky nepostižitelný. A za peníze se dá koupit téměř vše…to jen obecně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.16 17:45

A jak to ma jinak asi udělat?? @Poustevnice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie