Soud - co se může stát?

60
27.5.16 22:31

Soud - co se může stát ?

Dobrý večer, poprosím Vás o radu.
Jsem rozvedená a starám se o dvě malé děti. S jejich otcem jsme se dohodli na styku s dětmi po domluvě. Teď ale řešíme léto a nastal problém. Prosila jsem bývalého muže na začátku dubna, jestli by mi mohl tak do měsíce říct, jak si představuje léto s dětmi. Dnes mi napsal termín, který mi nevyhovuje. Chci se s ním nějak rozumně domluvit, ale on mi vyhrožuje soudem. Abych to upřesnila, děti si pravidelně nebere, nejsou zvyklé s ním být víc jak dvě noci. Od ledna měl děti na víkend 4, z toho 2 jen na jednu noc. Jiné víkendy si děti nebral, prý nemohl. A ještě když je měl před měsícem naposledy, tak mi přivezl děti po 3 hodinách a 5ti letý syn mi tu probrečel noc, že chce domů a ráno brečel, že se táty bojí. V případě, že by došlo k soudu, je možné i tímto argumentovat? Nedovedu si představit, že by s ním děti byly týden nebo i déle? Může nám to soud striktně nařídit? Ještě uvedu, že normální dohoda není možná, akorát mi oznámil, že si nahlásil termín dovolené a když jsem byla na uvedený termín proti, tak bylo zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33155
27.5.16 22:36

Ano, je to mozne, a dokonce i pravděpodobne, ze soud da otci 2 tydny o letních prazdninach plus střídání o jarních, vánočních atd.
Pokud je schopen se o ne postarat, budou si muset zvyknout, ze u táty budou i delsi dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
27.5.16 22:38

A když syn u táty nechce být? Je mu teprve 5 let, takže to by asi žádnou váhu nemělo, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16782
27.5.16 22:44

Pokud budeš argumentovat tím, že tam syn nechce, tak vám nařídí rodinou terapii. Budete tam muset všichni tři. Pokud tam nebude chodit, tak kluk k němu nebude muset.

Jinak k soudu jdi a nech si to přesně určit. Doporučuji nejen sudý a lichý týden, ale i sudý a lichý rok. Budou se vám pravidelně střídat nejen víkendy, ale i prázdniny. Jinak má nárok na 14 dní o prázdninách, může si zvolit kdy chce pokud jsi dopředu nenahlásila, že v ten daný termín nemůže dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70854
27.5.16 22:46

Pětileté dítě které je natátu zvyklé a stará se tak týden určitě, proč by ne?

proč se nejde dohodnout? co chce tak nesplnitelného z tvé strany?
Naše ětiletá jede s tátou na 10 dní a nepřijde mi to extra problém. Tak asi msí být s tátou víc, aby si zvykli. Postupně, přiávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70854
27.5.16 22:48
@Netopirek píše:
Pokud budeš argumentovat tím, že tam syn nechce, tak vám nařídí rodinou terapii. Budete tam muset všichni tři. Pokud tam nebude chodit, tak kluk k němu nebude muset.Jinak k soudu jdi a nech si to přesně určit. Doporučuji nejen sudý a lichý týden, ale i sudý a lichý rok. Budou se vám pravidelně střídat nejen víkendy, ale i prázdniny. Jinak má nárok na 14 dní o prázdninách, může si zvolit kdy chce pokud jsi dopředu nenahlásila, že v ten daný termín nemůže dopředu.

nárok má klidně na půlku prázdnin. rovnocenný rodič

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16782
27.5.16 22:51

@Lama Lama ono je to vlastně lichý/ sudý rok. V jeden rok máš kratší část prázdni po druhé dlouhý… Nebo každý rok půlku, ale to má málo kdo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
27.5.16 22:56

Neříkám, že není rovnocenný rodič, ale zatím se to nijak neprojevovalo. Žádný extra zájem o ně nejeví. Zkoušela jsem to několikrát, chtěla jsem se domluvit na pravidelnosti víkendů. Když měly děti jarní prázdniny, tak byl taky problém. Za loňské léto s nimi strávil jeden jediný den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70854
27.5.16 22:59
@Mia20 píše:
Neříkám, že není rovnocenný rodič, ale zatím se to nijak neprojevovalo. Žádný extra zájem o ně nejeví. Zkoušela jsem to několikrát, chtěla jsem se domluvit na pravidelnosti víkendů. Když měly děti jarní prázdniny, tak byl taky problém. Za loňské léto s nimi strávil jeden jediný den.

ok. co teda požaduje, a co nechceš přistoupit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
27.5.16 23:03

Soud by jiste stanovil cca 2 tydny v lete. Ale urcite by nestanovil presne data. Vetsinou by v rozsudku bylo uvedeno, ze musi dat do urcite doby vedet, kdy deti chce. Pokud by jsi mela ale uz jine v plany v dobe, kdy by je chtel, tak mu muzes navrhnout jiny termin. Neporusis rozhodnuti soudu, kdyz mu nabidnes alternativni termin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
28.5.16 00:26

@veria tak to je blbost tak to nefunguje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
28.5.16 02:17

Tedy mě to fascinuje. Obecně - tátové si vzpomenou (klidně po letech), soud je ještě na jejich straně a matka se má asi po… a dítě jim dát.
Konkrétně - táta se podle popisu nijak extra nestará, pro děti je spíš cizí strejc, se kterým jednou za sto let jsou, než že by to byl ten „správný“ táta, ale hlavně že má práva, když se mu to hodí. Ten každý druhý víkend v měsíci rovnocenný rodič nebyl, že si je nebral? A minulé léto zjevně taky ne. Je rovnocenný jen, když se mu to hodí… U soudu už se neposuzuje, co je pro dobro dítěte? Práva otců (když si teda otec vzpomene, že by se mu hodila) už nad ním zvítězila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
28.5.16 06:16

Bud v klidu, jen dela ramena, klasicky macho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
28.5.16 07:08

Ano je možné, že soud striktně nařídí, že děti budou u otce třeba 14 dní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
28.5.16 07:49

Všem děkuji za příspěvky. Ještě to upřesním. Od dubna, kdy jsem prosila o to, aby mi řekl nějaký termíny v létě, tak se asi jednou nezmínil, že by si děti chtěl vzít na týden. Ani jsem to moc nepředpokládala vzhledem k tomu, jak často si děti bere. Stačilo, aby řekl, že plánuje alespoň týden s dětmi, ale to se nestalo. A teď mi najednou řekne, že si nahlásil dovolenou a když se mi termíny nehodí, tak je problém. Jsem schopna mu nabídnout alternativní termín, ale pochybuji, že na to přistoupí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat