Ofloxin na zánět močových cest?

16.5.21 18:06

Ofloxin na zanet močových cest

Zdravím, chci se zeptat brali jste někdo ofloxin na zanet močových cest? po jaké době zabral? Mudr říkala ze kultivace není potřeba ze zabírá na vse ale beru od pátku a žádné zlepšení, mam poprvé zánět mocaku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3942
16.5.21 18:31
@Lucie 2305 píše:
Zdravím, chci se zeptat brali jste někdo ofloxin na zanet močových cest? po jaké době zabral? Mudr říkala ze kultivace není potřeba ze zabírá na vse ale beru od pátku a žádné zlepšení, mam poprvé zánět mocaku…

Pokud máš poprvé zánět močáku a ani ti nedělali kultivaci, tak bych fluorochinolony (Ofloxin) rozhodně nebrala. Mají sice poměrně vzácné, ale dost blbé NÚ a vůbec nejsou lékem první volby. Jako ATB se nasadit mají, ale před tím odebrat na kultivaci a pak je ev. upravit. Na běžné záněty močáku se dává Furolin, Biseptol… Já mám záněty močáku de facto skoro pořád a fluorochinolon jsem jednou, i když nerada, brát musela, protože jsem měla v močáku Pseudomonádu, ale na běžné E. coli, Enterokoky apod. stačí většinou jiná ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
16.5.21 18:35
@Lollitka píše:
Pokud máš poprvé zánět močáku a ani ti nedělali kultivaci, tak bych fluorochinolony (Ofloxin) rozhodně nebrala. Mají sice poměrně vzácné, ale dost blbé NÚ a vůbec nejsou lékem první volby. Jako ATB se nasadit mají, ale před tím odebrat na kultivaci a pak je ev. upravit. Na běžné záněty močáku se dává Furolin, Biseptol… Já mám záněty močáku de facto skoro pořád a fluorochinolon jsem jednou, i když nerada, brát musela, protože jsem měla v močáku Pseudomonádu, ale na běžné E. coli, Enterokoky apod. stačí většinou jiná ATB.

Praktici to bohuzel davaji radi. Krom nezadoucich ucinku je i zcela zasadni rezistence k chinolonovym antibiotikum.
Doktorku v pondeli urcite kontaktujte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
708
16.5.21 18:55

Zkuste lichořeřišnici, je to můj zachránce. Trpěla jsem chronickými záněty a díky ní už je nemívám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5655
16.5.21 21:02

Na Ofloxin jsou rezistence poměrně časté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
28.5.21 18:42

Dobrý den děvčata prosím vás měla jsem cystu na močové trubici ve středu byl proveden zákrok dostala jsem ATB Ofloxin. Nevim zda je možné, že by se to už hojilo, ale s prominutím svědí to jak 🐖.Ještě dnes musí mít vložku pořád mám nějaký výtok. Je nějaká možnost tomu trochu ulevit? Bylo mi řečeno, že si to mám vyplachovat vodou, ale je to boj. Stehy se prý rozpadnou, ale nevím za jak dlouho. Dekuji předem za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat