Ohrádka ano či ne?

1077
14.9.05 08:49

Ohrádka ano či ne?

Potřebovala bych znát vaše zkušenosti či názory na to, jestli si mám pořídit ohrádku pro naši malou(6 m). Bydlíme v bytě 3+1 a všude máme koberce. Má to vůbec smysl? Není tam to miminko „uvězněné“?
Děkuji moc za vaše názory.
Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

474
14.9.05 10:26

Ahoj Ivulko,
my mame ohradku, ale nase mala v ni vubec nechce byt :( Tak jsme ji odvezli na chatu a tam se tedy rozhodne uzije vice vzhledem k jezirku.
Ja myslim, ze se to da zvladnout i bez ohradky, kdyz napr. varim, po:,–(im Kristy do jidelni zidlicky.

Simona&Kristy(14 mesicu) :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
14.9.05 10:46

Ivulka -taky jsem řešila zda-li koupit ohrádku či nikoliv, ale podle kamarádek je to zbytečná investice obzvláště pokud máte doma cestovní postýlku-stabilní, tak ji můžeš plně využít jako ohrádku po dobu nezbytně nutnou kdy potřebuješ, aby sis udělala něco při čemž nemůžeš koukat na dítě. Ale je fakt nutné učit dítko od začátku, aby v ní bylo a dokázalo se např. hračkama na chvilku samo zabavit:-) Takhle to plánujeme dělat my-tak uvidíme co na to naše mimčo bude říkat:-) Ale jinak si myslím, že nechávat dítko někdy úplně bez dozoru ikdyž je to jen doma je docela riskantní-člověku ani nepřijde kolik věcí by mu mohlo ublížit či v nestřeženou chvilku vytržení kabelu z proudu, vyšplhání přes otevřené šuplíky na linku- no dětičky se nezdaj, ale pak člověk kouká, cože to náš malej dokázal. I přes křeslo na okno a pak koukaj otevřeným oknem ven- někdy jsou i z části vylezlý na parapetu. Jojo zlatíčka s čertíkama v očích:-))
Tak zatím ahojky H+L 40tt:-))

""http://bd.lilypie.com/ndqDp2/.png:http://bd.lilypie.com/ndqDp2/.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
14.9.05 11:27

Ahoj,
my ohrádku máme (ovšem poděděnou, takže rozhodování bylo o dost jednodušší :D ). Používám ji jen, když např. smažím a bojím se, aby se malé něco nestalo. Většinou v ní Kačenka není nějak zvlášť nadšená, ale když mě vidí (ohrádku mám v kuchyni), tak to ještě jde. Občas se stane, že si i v ohrádce sama spokojeně hraje, ale není to moc často. Každopádně máme aspoň kam narychlo uklízet hračky :D

Jana+Kačenka zítra 9m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
14.9.05 11:33

Ahoj,
já se už taky přikláním k NE ohrádce. Matýskovi jsme pořídili velikou (180×150), když ještě nelezl, protože jsem si představovala, že tam bude mít všechny hračky a bude to takovej malej pokojíček v obýváku. Takže tak 1 měsíc to šlo. Jenže jakmile si začal stoupat, hend se postavil ke kraji a čekal, až ho vytahnu ven. Někdy v klidu, jindy s řevem. Nicméně si v ní už vůbec nehrál. Tak jsme následně pořídili malinkou (100×70), abychom měli alespoň něco, když by bylo potřeba a udělali si místo v obýváku, které nám tam fakt chybělo.
No, jenže po měsíci mi došlo, že tam vlastně Matýsek nebyl ANI JEDNOU!
Když přišel pošťák, čekal M. u zábrany nad schodama, když jsem šla na záchod, koukal na mě z koupelny :lol: (vlastně mě jen monitoroval), když jsem smažila, seděl v židličce a něco žužlal a když jsem potřebovala vyjít před dům, prostě jsem ho čapla s sebou. Takže suma sumárum jsem zjistila, že nenastala žádná situace, kdy bychom ohrádku potřebovali. Teď už ji pár týdnů nemáme a vůbec nám nechybí.
Ovšem záleží na dítěti, jak je klidné, co dělá atd. Moje kamarádka má roční holčičku a dává ji tam, když si myje hlavu, protože jí malá pořád leze do sprchy. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
14.9.05 11:36

Ahoj, my ohrádku máme. Dávám do ní Kubíčka minimálně, ale i tak to je pro mě neocenitelný pomocník. Dávám ho do ni třeba, když peču (je horká trouba), smažím......nebo si jenom potřebuju odběhnout na záchod.

Když přijde návštěva slouží jako druhá postýlka. Pokud máš cestovní postýlku používala bych ji místo ohrádky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
14.9.05 11:55

Ahoj, po zkušenosti s hlídáním kamarádčiny dračice byla ohrádka vlastně to první, co jsme do výbavičky pořizovali. 8)
Máme to teď striktně rozdělené - postýlka je na spaní, ohrádka na hraní (dokonce i kolotoč visí nad ohrádkou) a funguje to k plné spokojenosti nás všech. Nedokážu si totiž představit, kam bych jinak malou dala - z postele by mi, bojím se, spadla, v koberci je roztočů jistě víc než v ohrádce a kdyby spadla ze sedu na podlahu, praští se do hlavy. Udělali jsme jí nad půlkou ohrádky „stan“ z bleděmodré látky a myslím, že si to docela užívá.
Myslím, že když dítě ví, že ho vyndáme kdykoli bude chtít ven, nebrání se ohrádce tolik, jako by se jí bránilo, kdyby si tam připadala „zavřené“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
14.9.05 12:18

U nás je ohrádka skoro nevyužitá. Koupila jsem jenom starou dřevěnou v bazaru za dvě tři stovky. Rozhodně víc využiju cestovní postýlku, kde má mládě permanentně hračky narozdíl od dřevěné ohrádky, kterou máme jako ochranu na sušák s prádlem =o)))) aby to na sebe nestrhnula. mylsím, že každý byt by měl být pro dítě tak bezpečný, aby se žádná maminka nemusela bát nechat dítě bez ohrádky. Mně to připadá jako odkladiště =o(. když nad tím tak přemýšlím, tak jsem ji nevyužila ani u syna, jenom na zahrádce aby nelítal k sousedovic vlčákovi na pokec =o))).

• Nahlásit
  • Citovat
377
14.9.05 12:22

Ahoj,

my máme ohrádku půjčenou a slouží nám spíše u babičky jako postýlka.Niki je v ní spokojená a v pohodě tam i spinká/no za chvilku se tam už nevejde/.Měli jsme ji i dovče jako postýlku.
Pokud bych se rozhodovala,asi bych jí nekupovala.Já to bez ní doma zvládám v pohodě,pokud něco potřebuju udělat,po:,–(ím si Niki do jídelní židličky jako psala Simča.Teď v období naprostého závisláka s ní jezdíme i po bytě.
Je to určitě dobrá věc,ale jde to i bez ní.
Ahoj Naďa a Niki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
14.9.05 12:33

Ahojky.
Děkuji Vám moc. Cestovní postýlku máme a zatím jsme ji moc nevyužili, tak teď aspoň bude větší příležitost.

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
14.9.05 12:37

Ahoj Ivulko,
tak my jsme ohrádku nikdy neměli - máme 2kk, zvládlo se to úplně v pohodě. Během chvíle budeš mít vychytaný po čem prcek touží - televize, ovladače, vytahování knížek z knihovny…zjistíš, co by mohlo být nebezpečné… a je to :lol:
V bytě máme koberce. S roztoči jsem si hlavu nelámala, těch je kolem habaděj a nejen doma.
Papa Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama