Ojeté auto - jaké vybrat?

Anonymní
25.3.21 10:46

Ojeté auto - jaké vybrat?

Emimino asi není ideální server na diskuzi o autech, uznávám :D
Ale autům moc nerozumím, z auto-moto serverů toho moc nevyčtu, tak se zajímám z čistě uživatelského hlediska.
Sháním ojeté auto, kritéria 4×4, combi ideálně s vyšším podvozkem, nebo menší suv, cena do 300.000. Do práce a do hor, na roadtripy a tak. Zároveň ale aby to trochu jelo, takže nic vyloženě úplně terénního, to ani nevyužiju.
Určitě nechci Dacii, Hyundai, Peugeot a podobné… spíš mě láká něco, co má trochu šmrnc. Dražší servis a vyšší spotřeba mi nevadí, jen nechci do roka měnit půlku dílů.
Jaké máte spolehlivé ojetiny se stářím kolem 10 let? Asi VW, Scouty od Škodovky? Mazda? Možná i MB, i když to je v téhle cenovce asi z říše snů?
Prosím anonym, finance.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1257
25.3.21 11:03

Asi takhle. Když už do něčeho vrazim 300 tisíc, tak to určitě nebude ojetina. To si radši priplatim a koupím nové nebo slevnim z nároku a koupím třeba tu novou Dacii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
25.3.21 11:09

Podivej se na Subaru, dela hezky 4×4 kombiky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
25.3.21 11:10

Za 300tis toho asi moc nekoupis.. resp. ne moc hezký, aby to měl dobrý nájezd.. SUV, 4×4 jsou dražší auta, nez tvůj limit… a 10 let staré auto? není už moc staré? to by chtělo něco do 5 let :) my vybíráme auta na dasweltauto.cz …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
25.3.21 11:13

Kolik z těch 300 tisíc si chceš nechat na servis? Já bych ti u prémiové čtyřkolky doporučoval tak nejmíň 70 tisíc. Pokud tedy nemáš na okamžitý ponákupní servis peníze bokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
25.3.21 11:15

Toyota Rav4
A mrkni na Tipcars, je tam diskuzní forum, tam ti taky poradi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 11:16
@fera21 píše:
Kolik z těch 300 tisíc si chceš nechat na servis? Já bych ti u prémiové čtyřkolky doporučoval tak nejmíň 70 tisíc. Pokud tedy nemáš na okamžitý ponákupní servis peníze bokem.

Ano, 70 tis mám na první servis bokem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 11:20
@Nicole 1234 píše:
Asi takhle. Když už do něčeho vrazim 300 tisíc, tak to určitě nebude ojetina. To si radši priplatim a koupím nové nebo slevnim z nároku a koupím třeba tu novou Dacii.

Já to mám právě opačně. Když už do něčeho vrazím 300 tis, nechci, aby to byla hrůza typu Dacia, nebo úplně maličké auto…

• Citovat
  • Nahlásit
192
25.3.21 11:25

@sahrazad1 vyloženě na hory s tím,,kufrem” :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
25.3.21 11:30
@KatusinkaMala píše:
@sahrazad1 vyloženě na hory s tím,,kufrem” :mrgreen:

Kufr není malý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
25.3.21 11:30

Hmm, zatím tu nic užitečného nepadlo. Zaháčkuji se zde. Napadá mě, vykašli se na nějaké to vzduchové odpružení a podobné estetické blbiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
25.3.21 11:42

@sahrazad1 Na dovolenou na hory to teda vážně není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
25.3.21 11:51

Meli jsme VW Tiguan 2.0tdi 4×4, prodavali jsme ho ve stari cca 8-9let a byli jsme s nim spokojeni. Na servise nas nestal skoro nic, vyjel i slozitejsi teren a kolikrat i prekvapil, co všechno zvladl, zrovna dvakrat jsme ho nesetrili. :oops:
Vzhledem k velikosti kufru to neni zrovna rodinny vuz, ale nam to stacilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10525
25.3.21 11:55

Chtela jsem slusny kufr kvuli psovi a vecem, nakonec to vyhral Nissan Xtrail a super auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7490
25.3.21 11:56
@Anonymní píše:
Emimino asi není ideální server na diskuzi o autech, uznávám :D
Ale autům moc nerozumím, z auto-moto serverů toho moc nevyčtu, tak se zajímám z čistě uživatelského hlediska.
Sháním ojeté auto, kritéria 4×4, combi ideálně s vyšším podvozkem, nebo menší suv, cena do 300.000. Do práce a do hor, na roadtripy a tak. Zároveň ale aby to trochu jelo, takže nic vyloženě úplně terénního, to ani nevyužiju.
Určitě nechci Dacii, Hyundai, Peugeot a podobné… spíš mě láká něco, co má trochu šmrnc. Dražší servis a vyšší spotřeba mi nevadí, jen nechci do roka měnit půlku dílů.
Jaké máte spolehlivé ojetiny se stářím kolem 10 let? Asi VW, Scouty od Škodovky? Mazda? Možná i MB, i když to je v téhle cenovce asi z říše snů?
Prosím anonym, finance.

Spousta údajů a plno protichůdných informací. Chceš combi a zároveň menší SUV. Úplně dvě velikostně rozdílná auta. Menší SUV je nákupní taška. Combi nebo velké SUV musíš mít. Aby jsi měla kufr na ty roadtripy, hory.

Ty značky „apod.“ Jsou které další? Plno z nich má kvalitní auta a seženeš za ty peníze ojeté o 5 let mladší než oktávku Scout.

Dražší servis a spotřeba ti nevadí a zároveň nechceš platit hodně za servis. Zvlášť ty 4×4, automaty a další jsou u těch smrcovnich modelu VELMI drahé položky.

A jinak není přeci žádný problém ty jednotlivé modely hodit třeba do sauta a podívat se na ceny těch cca 10 letych. Ale stav auta je kus od kusu a řekne ti to jen mechanik, kterýho si s sebou vezmeš na prohlídku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat