Za co si dáváte peníze bokem?

44
24.3.21 09:19

Za co si dáváte peníze bokem?

Zdravím, sice název není moc vypovídající, ale hned objasním.

Mám známou, která za každé praní si bokem uloží dvacku. Jednou se jí stálo, že se jí pračka rozbila a musela koupit novou. A zjistila, že jak si ti dvacku odkládala, tak si už našetřila na novou pračku.
Já mám hromadu nepřečtených knih, takže si za přečtenou odkládám peníze, za které si potom koupím Knihy.

Děláte něco podobného? Nebo nenapadava vás na čem ještě člověk takhle může šetřit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
156
24.3.21 09:22

Tak já to třeba dělám tak, že každý večer si z peněženky vyndám všechny drobné kromě stříbrných a hodím je do kasičky. Nijak zvlášť nevnímám, že by mi chyběly a už bych měla na tři pračky :palec: Vím, že kamarádka si takhle odkládala peníze za jízdu autem. Kolik ujela km, tolik peněz si dala do kasičky. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20563
24.3.21 09:25

Jedna kamarádka si odkládá každou padesátikorunu do prasátka. Každý rok tak ušetří na dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
24.3.21 09:29

To je pekne tema. Pamatuju si, jak jsem byla u byvalyho a jeho mamka prisla s prasatkem ktere pred nama rozbila a byli v nem same 20koruny ale jen ty zlate tam hazela…uz nevim co s tim udelala. Ale rikala jsem si, ze pokazde kdyz budu mit v penezence dvacku, jednu hodim do prasatka. Ale zatim nemam to prasatko :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
24.3.21 09:30

Hazeme do nadoby padesatilacky. Akorat jsou ve sklenene nadobe a na vesaku u vchodu, tak do toho furt lezu :mrgreen: To premistim

CSOB ma nejaky produkt, Drobne se to myslim jmenuje, kazda platba kartou se zaokrouhli, a kdyz se nasbira 300, tak se to automaticky preposle do nejakeho investicniho fondu. Muz to ma urcite, ja mozna taky. Si to zkontroluju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3092
24.3.21 09:31

Platím kartou, malokdy mam hotovost :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
24.3.21 09:32

CSOB drobne

https://www.csob.cz/…/csob-drobne

Mame to chvilku tak nevim jak moc se tim,,nasetrilo”. Ale platime kartou dost, tak tam snad neco bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
24.3.21 09:32
@Oli.Lyon píše:
Platím kartou, malokdy mam hotovost :think:

Tak setri tema drobnyma od CSOB

Vypadam jak jejich agent :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52887
24.3.21 09:33

Moje kolegyně takhle háže do sklenice šrot kovový. Každý rok takhle nastřádá na dovolenou. Loni teda nejeli. Tak to použila na nové vchodové dveře. Ono se to nezdá. Ale toho šrotu nám projde peněženkou plno za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
24.3.21 09:34

Hotovost u sebe nemám téměř nemám. Pokud ano, drobné padnou pravidelně za pečivo v pekárně, kapesné dětem, autobus a různá divadélka ve školce. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
24.3.21 09:34

Já si odkládám peníze hnedka po výplatě. Pak si také dávám každou pajdu do kasičky a pak, jelikož hubnu, si dávám za každý splněný den (jídlo a když mám cvičení den) 20 kč a jednou za měsíc nebo dva si za to něco koupím za odměnu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57744
24.3.21 09:36

Taky házím do kasičky kováky.10,20,50
Jednou jsem za to koupila lednici, teď to je na synův nový pokojík.
Až teda otevřou obchody, nábytek nějak chci vidět naživo, ne vybírat na netu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
24.3.21 09:39

Když jsem přestala kouřit, tak jsem dala bokem vždycky stovku, kterou bych jinak prokouřila. Jinak já si dávám před výplatou do kasičky všechny peníze co mi zůstaly z minulé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 09:40

Za nic, ale všechny drobný, co se nám po domě valí (a že jich člověk při úklidu najde) hazu do kasičky. Předloni jsme ji vybrali, byla nouze… od té doby se zase sbírá. Kolik tam je, nemám nejmenší ponětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 09:42

Tak já všude platím kartou, a pokud mám náhodou nějaké drobné, vždy se najde něco do školy, co máme poplatit a to jsou přesně ty 50Kč a 20Kč. Takže mě by akorát stresovalo, že si mám odložit peníze, které fyzicky v peněžence nemám. Šetřím každý měsíc, co neutratím z výplaty. A je to většinou 10-20tis, takže žádné další odkládání mě netrápí..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat