Okluzory látkové – zkušenosti

16742
4.3.11 15:59

okluzor

Ahoj,
dceři-4,5 byla diagnostikována tupozrakost a máme lepit očoko. Dopředu mi bylojasné že bude problém se strháváním, protože máme hroznou scénu i když si má strhnout náplast jen z ruky a tam není kůže tka citlivá jako kolem oka. Doktorka nám říkala že látkové okluzory moc neporočuju protože je děti překoukávají. Našla jsem tyhle http://www.okluzory-latkove.cz/ a tam píšou že se překouknout nedají. Máte s nima někdo zkušenost? Když už nosit tak pořádně, al ezase ráda bych se vyhla těmto scénám při sundavání. Nelinka je dost citlivka a toho strhávání se bojí už dopředu a řve už hodinu předem a to si to strhává sama

A ještě doplňující otázka-dotorka mi řekla že máme lepit na 3 hodiny denně, ale všude píšou že čím dýl tím líp. Na jak dlouho lepíte vy? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1853
4.3.11 16:17

určitě se drž rady doktorky a lep podle jejích instrukcí ,pokud nevyhovují náplastové okluzory ,zkus pořídit přísavkové .Tyhle dvoje jsou odzkoušený ,ale ne každýmu musí vyhovovat důležité je ,aby si malá nevypěstovala uplnou averzi takže bych zkusila tu přísavku a kdyby to něvyšlo tak až pak ten látkovej .Bylo by ho lepší vyzkoušet jestli budeš mít tu možnost ,ale osobně jsem ho v optikách neviděla (asi kvůli ceně).Ale v zahraničí se to používá .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20191
4.3.11 16:28

dcera má jen ty nalepovací, takže s látkovými neporadím, každopádně co se času týče, pokud řekla dr. 3 hodiny, tak není potřeba dýl. Ovšem to platí v případě, že v době zalepení to druhé trénujete (např nemá smysl lepit oko, když se jde na procházku).

na tréning je dobré věnovat se omalovánkám s hodně detaily a dbát na nepřetahování, obkreslovat různé linie, vybarvovat čtverečkový papír podle předlohy, navlékat drobné korálky, propichovat špendlíkem průhledný papír tak, aby se „vypíchla“ předloha (pak to třeba použít k dalšímu tvoření kdy propíchaný papír přeťupkuješ houbičkou namočenou v barvě na jiný papír a obrys ti vyleze)
dobré je samozřejmě i „čtení“ tj koukat do obrýzkových knížek a hledat rozdíly/detaily atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
4.3.11 16:29

No mě právě doktorka říkala že ten přísavkovej není vhodnej, protože je to jen kolem těch brýlý ale ze strany se dá vidět. Tyhle mi právě přijdou v tomhle lepší. Ale nemám s brýlemi žádnou zkušenost a tak mě nenapadlo že existuje i takovýhle látkovej že bych se na to zeptala. Já myslím že nám nic jinýho nezbyde než ho zkusit vyzkoušet, protože jak píšeš-mal má averzi už teď. Ona je strašně háklivá na bolest a tohel jí prost ěhrozěn vadí :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
4.3.11 16:31

Ahojky…naše slečna nosí okluzor od 5 let a je jí 11. Je to cesta na dlouhou trat. Má jedno oko tupozraké a druhé úplně v pořádku. Tet nám na očním předepsali nové balení a …jsou to ty lepící ,ale nějaká nová vylepšená receptura,protože se hrozně dobře sundávají a vůbec to nebolí.Což je potřeba ,protože kůže v okolí očí je hodně citlivá. A s nošením nám vždycky říkávala dr.. čím dýl …tím líp. A když ho má nasazený,tak co nejvíce při tom pracovat …vymalovávat,obtahovat obrysy…třeba zvířátek –čeho koliv…prostě něco dělat.Aby to oko špatné se zaměstnávalo a tím pádem se snažilo lépe vidět. :palec:
Bude to dobré,ale chce to prostě čas a důslednost ze strany rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20191
4.3.11 16:32

jo a dceři tupozrakost zjistili teprve před rokem (5r) a záslepku má mít taky 3h denně, zatím zlepšení žádné, ale ani zhoršení - bohužel trénovat jí moc nebaví

většinou je se záslepkou ve školce, takže to má daný tak, aby si dobře pamatovala do kdy záslepku mít, vzhledem k tomu, že v tom čase je i cesta do mš a hodinová procházka, tak to má na dýl: od 7 (vstáváme) do 11,30 (oběd v MŠ)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20191
4.3.11 16:34

kotýsek - tvoje dcera nosí záslepku i v 11 letech? já slyšela, že po 7roce to už nemá smysl, takže ono má a je šance na zlepšení i pak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
4.3.11 16:54

Já si taky myslela že to bude mít max do 6 let 8-o Pak se to prý už nezlepší. Ale taky jsem četla že to mají děti dýl
Jako představa že to bude mít třeba 7 let se mi fakt nelíbí teda :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
4.3.11 17:35

Tet jsme byli na kontrole minulý týden v Olomouci…a dr. říkala,že stále nosit…do školy to už nenosí,protože se už zato stydí…je to už naše pubertačka…ale doma si lepí. Je pravda,že dr. říkala ,že nejlepší výsledky stím jsou do 9 let ,pak už to jde pomaleji.
A ještě vám řeknu jednu perličku…mám stejně starou kamarádku 34.A také má jedno oko tupozraké od mala kdy ji na to přišli v 5 ti letech. A před dvouma rokama ,když byla těhotná, tak se ji to oko zase zhoršilo…tím těhotenstvím…hormonama …a na očním ji řekli…že po porodu by to zase měla tak rok nosit,aby se to zase spravilo do normálu. Tak to jsem se ještě smála,že nosí okluzor doma …než příjde její manžel z práce…aby ji stím neviděl))))) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
4.3.11 17:41

A trvalo to necelý rok…pak ,už to měla zase dobré. Nám řekla dr. že i pubertou se to může zhoršit. Tak uvidíme..ale kdyby bylo na mě ,tak už bych ji to nejraději nedávala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
4.3.11 18:53

Kotýsek-tak to mě poavilo aby jí s tím neviděl manžel :palec: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Stockma
28.3.11 21:20

látkový okluzor

Dobrý den,
dneska jsem koupila látkový okluzor - stál 270,–Kč, mají spoustu dětských motivů (náš vypadá jako hlavička pandy), ale že bych z toho byla odvázáná, to tedy ne…dost to bije do očí…a ani kdovíjak netěsní (hlavně nahoře u nosíku). Doktorka nám látkový doporučila, protože se jí nelíbilo, že skrz plastový navlékací na gumičku může nakukovat, ale tenhle látkový je to samé v bledě modrém. Moc jsme si nepomohli.
Zalepovací nemám ráda, stejně si to strhává, pak už to u kořene nosu nelepí tak jak má a je tam fuga úplně stejná (ne-li větší), 10× do hodiny se mi teda přelepovat nechce…takže můj favorit je stejně pořád nasazovací plastový dělaný na míru v optice (anatomicky tvarovaný podle obličejíčku dítěte (nechám ho přihnout ještě navrchu a bude to ideál)!!!
Hodně zážitků se zalepeným očkem :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
mokuty1
16.5.11 20:11

moc prosím,jak se dá sehnat ten okluzor na míru?!Jaká je cena :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Stockma
17.5.11 10:58

okluzor na míru

Dobrý den,
nám ho udělali v optice v Uherském Hradišti a stál stovku na jedno oko, je čistě bílý, my jsme ho polepili, aby byl veselejší…ale ne v každé optice ho dělají, musíte se ptát…Většinou nám všude cpali nalepovací nebo přísavkové na sklo, což vypadá strašně…Takže oběhněte jich víc, dělají to spíš ti optici „ze staré školy“. Hodně štěstí, snad takového optika najdete i u vás.

• Nahlásit
  • Citovat
lenti1
26.5.11 14:01

Aj naše malá nosí ten plastvý.Dobre jej zakríva očko je anatomicky prispôsobený na tvár a nepodkukuje.S nalepovacími to bol boj a každodenný plač. :-D :-D :-D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama