Olšanské hřbitovy - dušičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 01.11.14 20:51
Olšanské hřbitovy - dušičky

Ahoj holky,

mám dnes trochu dušičkové téma. Chodíte někdo na Olšanské hřbitovy?

Na Olšanech mám babičku a dědu a jejich rodiče. Byla jsem tu před několika lety s dcerami. Po narození naše nejmladšího jsem to zvládla opět až dnes. Už minule měly neuvěřitelně krásnou atmosféru - spadané listí, nádherné stromy, spoustu břečťanu, udržované i trochu zapomenuté náhrobky.

Děti jsou už větší, tak se jim dnes návštěva Olšan moc líbila. Povedlo se nám najít i hrob Karla J. Erbena, dívali jsme se i na starší hrobky rytířů. Zdálo se mi, že to místo má své velké kouzlo… A dnes bylo všude opravdu hodně květin a zapálených svíček. Na hřbitov proudily davy lidí…

Reakce:
Any11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.14 21:11

@Eveelin Ano, chodime pravidelne.. vzdyt tyden pred dusickami a na stedry den. Mame takovou nasi malou rodinnou tradici. Obe deti s nami od zacatku chodi. Na Olsanech mam tatinka a prababicku.

lechem
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 01.11.14 21:18

Mám tam babičku. Olšany, Vinohrady, to jsou hřbitovy, které mají své kouzlo v každou roční dobu. Hřbitovy jsou vůbec zvláštní místa, vejdete a jste najednou v jiném světě, najednou jinak přemýšlíte o věcech, lidech i sobě. Vlastně tam ráda chodím, protože málokde máte tak dobré místo k přemýšlení.

elanaa
Nadpozemská drbna 28831 příspěvků 01.11.14 21:51
@lechem píše:
Hřbitovy jsou vůbec zvláštní místa

pravda. Dýchá to tam zvláštním smířením. Na Olšanech jsem nikdy nebyla, ale funguje to asi na každém.

jitka 11
Neúnavná pisatelka 19372 příspěvků 01.11.14 22:02

@Eveelin
Chodíme tam každý rok, dnes jsme byli také. Vždycky si tam odpočinu, naberu tu zvláštní atmosféru. Moc to mám na hřbitovech ráda, ale nejen teď si vzpomenu na Ty, kteří už mezi námi nejsou.
Na Olšanech mám babičku s dědou a tetu.

Luisa79
Kecalka 113 příspěvků 01.11.14 22:23

My jdeme zitra s detma. Na Olsanech mam babicku, dedu a strejdu. Taky mam rada tu zvlastni atmosferu a ted je navic hezky podzim. Driv jsem tam chodivala nekdy i na prochazku s kocarkem, je tam klide, mimco krasne spinkalo :)

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 03.11.14 22:50

@Anielka @lechem @elanaa @jitka 11 @Luisa79 Holky, díky za milé reakce. Jsem ráda, že na vás Olšany působí podobně.

Už se s dětmi chystáme, že přijdeme zase o Vánocích. Babička chodila do cukrárny kousek od hřbitova (ulice Jana Želivského 27 - www.cukrarna-smis.cz). Měla to cestou domů. S dětmi jsme tam zašli na horkou čokoládu a zákusek na počest babičky. Byla to pro mne milá vzpomínka. Prý to příště musíme zopakovat…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Grossová přišla o ňadra: Lékaři jí zřejmě odeberou i dělohu a vaječníky

Šárka Grossová (39) má za sebou náročnou operaci a dost možná ji čeká další.... číst dále >