Jak přežít školu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Morwen
Stálice 78 příspěvků 30.10.14 09:23
Jak přežít školu?

..

Příspěvek upraven 01.11.16 v 10:22

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 30.10.14 09:32

@Morwen
A to si doděláváš titul na VŠ předpokládám?
Já to měla s učením a školou podobně už někde ve 20 letech, tak jsem se na to po pomaturitním studiu už vyprdla a prostě mám jen maturitu. Pro mě VŠ titul není vše, práci seženu u nás ve městě lépe spíše bez něj a mnohdy i stejně placenou. Na druhou stranu rok a půl není zase tak moc, zkus to vydržet. Pokud by to nešlo, nedá se škola dodělat dálkově?

B EL
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 3 inzeráty 30.10.14 09:38

Rok a půl už není tak moc. Navíc pokud nemusíš dělat nic jiného a jen studuješ. Při dětech a práci by se těžko studovalo, tak to zvládni teď ať máš pak pokoj.

Morwen
Stálice 78 příspěvků 30.10.14 09:40

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 30.10.14 09:43

@Morwen
Tak v tomhle případě opravdu raději zatni zuby a tu školu dodělej, to moc možností skutečně nemáš. Teď je chmurný podzim, je brzy tma a začíná zima, proto tě to asi i víc zmáhá, bude líp! ;)
Největší motivací je přeci to, co si teď sama napsala, budeš se mít lépe a smát se těm, co ty zadky utírají.

katty89
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 30.10.14 09:45

@Morwen Taky delam jeste skolu (resp. studuju dve skoly), zbyva mi do konce zhruba stejne jako Tobe. Nerikam, ze to nekdy neni opruz, ale suma sumarum me obe skoly docela bavi. A tim padem i to uceni se da snest. Samozrejme mi to bere hodne casu, ale s tim jsem do toho sla. Pro me je hodne dulezite delat veci prubezne. Ono bych se asi na zkousky zvladla nazcit za tyden, ale byla bych zbytecne ve stresu. Do skoly dojizdim, takze vzdycky chvili neco poctu v tramvaji, buse… Vecer treba ctvrt hodinu v posteli, nez se manzel vykoupe/umyje nadobi… Ono se na prvni pohled zda, ze je to chvilicka, ale kdyz se ty bezvyznamne chvilky sectou, dokazu se toho i v prubehu tydne naucit pomerne dost.

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 09:47

@Morwen a jaka byla tva motivace, kdyz jsi na tu skolu nastoupila?
Za me cokoliv delat bez motivace je spatne pro psychiku. A nase dusevni zdravi je to nej. Dnes nas od mala uci, ze neco stale musime. Ale proc to vlastne delame? Je to skutecne to co chceme? A pak se divime, ze kazdy druhy kolem nas je na AD.
To opravdu nemas ani chvilku volna? Zkus si vzpomenout, co te motivovalo s tim oborem zacit a zkus si opravdu kazdy den najit chvilku i na radosti. Vyjdi si do prirody na kratkou prochazku a kazdy den relaxuj, aspon chvilku. Najed na pozitivni mysleni. pokud ti zbyva jen rok a pul a mas skutecnou motivaci, proc to dodelat, tak to nevzdavej.Ale pokd to delas jen kvuli tomu, aby jsi mela vysku, tak to za me nema smysl. Na to je zivot moc kratky :)
A pokud si nenajdes chvilku na uvolneni a radosti, tak vysokou mozna dodelas, ale odnese to tve psychicke zdravi. Uvidis, ze po relaxaci, odpocinku a jine cinnosti, ti pujde uceni mnohem lepe.

Příspěvek upraven 30.10.14 v 09:49

Morwen
Stálice 78 příspěvků 30.10.14 09:48

D

Morwen
Stálice 78 příspěvků 30.10.14 09:53

Š

JaniceB
Extra třída :D 13368 příspěvků 30.10.14 09:56

Neni to vecnost a chce to vydrzet…proste to k praci potrebujes a tecka. Co je rok a pul zivota v knizkach, proti zbytku zivota straveneho utiranim zadku? To by mela byt dostatecna motivace…a pokud ti muzu poradit, udelej to driv, nez budes utirat ty zadek necemu malemu:-))) S tim se pak studuje velmi tezce, i kdyz bys treba pak hooodne chtela :palec:

A jak vypnout? fyzicka namaha napomuze. Zkus si jit zabeht nebo nekam do fitka na hodinku a uvidis, jak si vycistis hlavu a dobijes baterky.
Ja studovala VS /statni/ - /Bc/ pri praci a ted delam Mgr s miminem…ver mi, vim o cem mluvim…Neznam nikoho, koho by to bavilo. Podstatne je, proc to delas…a to musis vedet a chtit jen ty

Příspěvek upraven 30.10.14 v 09:58

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 09:58

@Morwen A, kdyz pomines ty financni duvody, bavi te to studium?? To je totiz prvorady a od toho se pak odviji vse ostatni.
Pokud neumis vypnout a chces to dodelat, tak holt musis ten rok a pul zatnout zuby, ale, jak rikam, neni to bez rizika.

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 30.10.14 09:58

@Morwen
Tak ono i pak v pracovním procesu ve tvém oboru vstáváš brzy, po práci pak nakoupíš, vyvenčíš psa a uvaříš, jen tam není to učení no… :)
Já bych zkusila třeba trochu pozměnit ten režim, nestačilo by nakupovat 1× týdně, se psem může jít přítel?

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 30.10.14 10:01

@merde
Bylo by hezké, kdyby každý mohl dělat jenom to, co ho baví, bohužel to tak většinou nejde… :)

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 10:06

@anairda to zalezi hlavne na nas. Ale ano, je pravda, ze v CR je na cloveka od mala tlak. A vysokou musi mit pomalu i uklizecka. Ale to si opet delame my sami a je jen na nas, zda na tohle pristoupime a nebo si budeme zit po svem. Ale samozrejme, ze ve dvaceti to clovek jeste vidi jinak

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 30.10.14 10:13

@merde
Ano, tlak na vzdělání je tu značný. Já už před lety byla opravdu jedna z mála, která se rozhodla i přes dobré známky na VŠ nejít a dnes je ta situace ještě horší. Nechápu jak to bude vypadat v budoucnu, aby se člověk odlišil a měl vyšší vzdělání, zřejmě bude muset studovat nějakých 20 let ještě po střední. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >