Olynth v prvním trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 20:28
Olynth v prvním trimestru

Ahojky všem!
Mám dotaz… jsem podruhé těhotná a mám hroznou rýmu. Ale takovou, že mi nepomáhá nic, jedině Olynth. Samozřejmě vím, že se to nemůže v těhotenství, ale ptám se vás, maminek… je to opravdu tak strašné? Já celé noci nespím, protože s ucpaným nosem to prostě neumím.
Byla jsem dneska u doktora a ten mi řekl, že mi doporučit nemůže nic, než přírodní produkty a ty jsem zkusila snad všechny. Teď jsem si dokonce nasávala nosem teplou vodu se solí… jenže to má podmínku, aby se to dostalo k mandlím, musím mít dutiny volné. Což je trochu paradox.
Končím sedmý týden těhotenství. Prý kdybych byla v sedmém měsíci, tak už je to ok, že je dítě už téměř vyvinuté. Ale první trimestr je stěžejní. Což já všechno vím.
Už jsem spíš zoufalá… děkuji moc za jakékoliv rady…
Zatím si Olynth stříknu aspoň na noc, abych usnula… i když kolem druhé, třetí ráno se zase vzbudím… ale aspoň něco…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 20:39
@Anonymní píše:
Ahojky všem!
Mám dotaz… jsem podruhé těhotná a mám hroznou rýmu. Ale takovou, že mi nepomáhá nic, jedině Olynth. Samozřejmě vím, že se to nemůže v těhotenství, ale ptám se vás, maminek… je to opravdu tak strašné? Já celé noci nespím, protože s ucpaným nosem to prostě neumím.
Byla jsem dneska u doktora a ten mi řekl, že mi doporučit nemůže nic, než přírodní produkty a ty jsem zkusila snad všechny. Teď jsem si dokonce nasávala nosem teplou vodu se solí… jenže to má podmínku, aby se to dostalo k mandlím, musím mít dutiny volné. Což je trochu paradox.
Končím sedmý týden těhotenství. Prý kdybych byla v sedmém měsíci, tak už je to ok, že je dítě už téměř vyvinuté. Ale první trimestr je stěžejní. Což já všechno vím.
Už jsem spíš zoufalá… děkuji moc za jakékoliv rady…
Zatím si Olynth stříknu aspoň na noc, abych usnula… i když kolem druhé, třetí ráno se zase vzbudím… ale aspoň něco…

Používala jsem celé těhotenství, jen jsem si kupovala ty slabší koncentrace, dětské, a samozřejmě jsem se snažila to stáhnout na nejnutnější minimum. Bez toho bych se porodu nedožila. :roll: Lékárnice mi tehdy řekla, že to používala celé těhotenství taky, že to měla stejné.

Yasminn
Neúnavná pisatelka 19011 příspěvků 20 inzerátů 19.12.16 20:48

Já bych to zas tak nehrotila. V prvním těhotenství jsem taky Olynth používala, samozřejmě co nejméně, ale prostě používala. V noci bych se bez něj nevyspala. :-) Zkoušela jsem i jiné kapky, mořskou vodu atd. Ale bylo to k ničemu. :nevim: Přes den jsem se snažila to nějak přežít, ale na noc jsem si vždy stříkla. :P Takhle to trvalo asi 2 měsíce. Já bych se jinak asi udusila :zed: :zed:

Teď v druhém těhot. mám taky věčně ucpanej nos. A na noc si zase Olynth dávám, pokud bych jinak nemohla dýchat.

sakota
Kelišová 5510 příspěvků 19.12.16 20:50

Taky jsem brala, mela jsem to uplne stejne. Co vim, tak se to,,nesmi", protoze to neni dostatecme otestovane a nez platit vyzkum, radsi se napise, ze ne. Ale tim padem neni ani prokazany zadny vliv na plod. :nevim:

luca241
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 19.12.16 20:53

Na jednu hnusnou virozu v těhotenství jsem ho měla taky. Měla jsem totiž pocit, že se určitě udusím, pokud si nestříknu, tak moc byl ten nos ucpany. A žádné přírodní produkty nezabraly ani trošku. Stříkala jsme si jen na noc.Ale pro lepší pocit si můžeš koupit ten dětský. ;)

luca241
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 19.12.16 20:54

Jo a schválila mi to i ORL doktorka.Jako nepřehánět, ale zbytečně se netrápit.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 2 inzeráty 19.12.16 20:54

Ja jsem si ted v tehotenstvi taky parkrat strikla olynth. Jindy jsem se snazila vydrzet s morskou vodou, ale tentokrat jsem mela tak praseckou rymu, ze jsem myslela, ze se snad udusim :roll: Snazila jsem se to omezit na max jednou rano, jednou vecer. Ja myslim, ze si striknout olynth je mensi zlo, nez se nekolik dni dusit a davit rymou… Nejsem doktor, ale myslim, ze se nic nestane. To by sis to snad musela strikat po litrech.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 2 inzeráty 19.12.16 20:57
@sakota píše:
Taky jsem brala, mela jsem to uplne stejne. Co vim, tak se to,,nesmi", protoze to neni dostatecme otestovane a nez platit vyzkum, radsi se napise, ze ne. Ale tim padem neni ani prokazany zadny vliv na plod. :nevim:

Presne tak.

Berousik
Nadpozemská drbna 26568 příspěvků 19.12.16 20:58

Kup si dětský. Já ho používala, taky jsem měla rýmu. Ptala jsem se gynekologa a on mi řekl, že můžu. Že na tyto spreje sice nejsou testy, které z etických důvodů na těhotných provádět nelze, ale nejsou známy problémy spojené s těhotenstvím. Používat nezbytně nutnou dobu, ale můžeš. Dcera se už narodila a je v pořádku.

sakota
Kelišová 5510 příspěvků 19.12.16 21:01

Jo dodam, ze ja pouzivala detsky cele tehotenstvi (chronicka ryma, nic jineho proste nezabere a jinak jsem nespala) a dite se narodilo v poradku a zatim - 5 mesicu - nejevi znamky nemoci nebo postizeni ve spojitosti s kapkama. Ze je zdrava nepisu, neb ptave prodelava virozu, ale ani u ni nema rymu.

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 21:14

Je to, jak tu už psaly holky, provádění klinických zkoušek na těhotných je neetické, proto je v příbalovém letáku napsáno, že se nedoporučuje lék používat, ale v praxi se vychází převážně ze zkušeností. Pokud se daný lék fakt nesmí, je v příbaláků přímo uvedený zákaz, případně ve které části těhotenství se nesmí, pokud to tam takto napsáno není, tak to s rozumem zpravidla lze - a to platí pro většinu léků, ne jen pro Olynth. A jestli tě to uklidní ještě trochu víc, tak malý je už taky na světě a bez problémů, jen doufám, že z něho nebude závislák jako já nebo můj starší brácha, u nás je to asi dědičné, je to jediný sprej, který nám zabírá :roll: :roll:. A když si zajdeš do dr.Maxe, mají pod svou privátní značkou stejný sprej, ale za nižší peníz ;).

Příspěvek upraven 19.12.16 v 21:15

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 19.12.16 21:14

V prvním trimestru ti nikdo moc nedoporučí a je to jen na tobě. Ono je to hlavně o tom, že na těhotných se netestuje, proto nikdo nezná nežádoucí účinky.

Pokud jde o Olynth, tak ten mi vehementně doporučoval gynekolog teď ve druhém trimestru. A mám za to, že ani v tom prvním to v rozumné míře nemůže uškodit, jen ti to doktor nepožehná - nemůže.

S virózami se potýkám od prvního trimestru, v podstatě od počátku těhotenství a je to děs. Nic nemám doléčené a školková dcera mi nosí zásobu viróz. Tak to jen pro uklidnění, že nejsi v těchto stavech sama.

Nikdo mi nechce nic doporučit. Je to čistě na mě co si stříknu do nosu, vezmu Paralen, či nasadím antibiotika, které mi byly předepsány na slabší zánět močáku… Takže Olynth je úplně v klidu…

BonnieD
Kecalka 431 příspěvků 19.12.16 21:25
Rymastop

Nezkoušela jsi Rymastop? Já měla také šílenou rýmu, nic nepomáhalo, všude v lékárnách mi dávali mořskou vodu, vincentku apod…Bezvýznamné. Až jedna lékárnice mi doporučila Rymastop, jsou to bylinkové kapky, strašně štípou, ale mně to opravdu protáhlo a rýma byla za 3 dny pryč.

katy3011
Kecalka 350 příspěvků 19.12.16 21:36

Já jsem na něm taky závislá.. :(

Malina7
Závislačka 2667 příspěvků 19.12.16 22:06

@katy3011 já jsem také závislá, ale mám alergickou rýmu celoročně a nic jiného než Olynth mi nepomáhá kk volnému dýchání. Nepomáhají mě ani žádné protialergické kapky. Dýchat musím. Můj první syn žádné defekty po tom že jsem v těhotenství Olynth používala nemá, teď jsem v polovině těhotenství a dýchat prostě musím.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >