Reklama

Velikost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 18.12.16 22:12
Velikost "miminka" v šestém týdnu

Ahoj maminky. Blba otázka. Když jsem si otevřela tehotenskou kalkulačku je tam psáno, kdy se přibližně Mimi narodí. Ale zarazilo mě, že teď jsem v 5+4 a u Mudr. Merilo 13mm a v kalkulačce byly 3mm. Co je tím myšleno?

Přečtěte si článek: Velikost plodu: Jak roste miminko?

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 22:18
@LuckaPicka píše:
Ahoj maminky. Blba otázka. Když jsem si otevřela tehotenskou kalkulačku je tam psáno, kdy se přibližně Mimi narodí. Ale zarazilo mě, že teď jsem v 5+4 a u Mudr. Merilo 13mm a v kalkulačce byly 3mm. Co je tím myšleno?

13mm je fakt blbost, jsem začátek 8.tydne a má 10mm. To spíš celý váček třeba. Ale prd vím :nevim:

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 18.12.16 22:21

No tak to jo. Já myslela, že je to brané stejně. Ve zprávě mam napsáno gestacni Vacek v průměru 13mm. A tedy v té kalkulačce je brany samostatný plod bez toho váčků? Jestli jsem to pochopila?? :nevim:

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 18.12.16 22:23
@LuckaPicka píše:
No tak to jo. Já myslela, že je to brané stejně. Ve zprávě mam napsáno gestacni Vacek v průměru 13mm. A tedy v té kalkulačce je brany samostatný plod bez toho váčků? Jestli jsem to pochopila?? :nevim:

Jj, ja mela 7+0 vel.9mm

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 18.12.16 22:24

Aha. Jsem zase o něco chytřejší. Děkuji.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 22:47

Ahoj, minulý týden v 7tt podle ultrazvuku 5 mm :mavam: Kateřina

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 18.12.16 22:48
@Anonymní píše:
Ahoj, minulý týden v 7tt podle ultrazvuku 5 mm :mavam: Kateřina

Ahoj a děkuji. Hodně štěstí

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 23:10
@LuckaPicka píše:
Ahoj a děkuji. Hodně štěstí

Tobě taky :kytka:

ugluk
Hvězda diskuse 42203 příspěvků 18.12.16 23:53

V 5+4 by tem 13 mm odpovidala velikost vacku. Embryo je jeste tak nepatrne, ze kolikrat na utz ani nemusi byt videt, natoz se dat zmerit. U me v 5+4 (prokazanem) vacek 14 mm, embryo neviditelne, v 7+4 embryo 11 mm.

Pertinacia
Nováček 1 příspěvek 19.12.16 01:23
Nenarozené miminko - 6 týdnů

Skvělé informační materiály k prenatálnímu období života dítěte má EHD.org - včetně videí natočených mikroskopickou kamerou přímo v děloze matky (tzv. embryoskopie), což je i dnes málokde k vidění. Jedno z videí k 6.-7. týdnu života:

https://www.youtube.com/watch?…

Miminko měří lehounce přes 1 cm (délka se měří od temene k zadečku, nožky se nezapočítávají), je krásně vidět tlukoucí srdíčko a velmi zajímavá je informace, že už 6 týdnů po početí vědci zaznamenali mozkové vlny nenarozeného miminka.

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 19.12.16 07:35
@Pertinacia píše:
Skvělé informační materiály k prenatálnímu období života dítěte má EHD.org - včetně videí natočených mikroskopickou kamerou přímo v děloze matky (tzv. embryoskopie), což je i dnes málokde k vidění. Jedno z videí k 6.-7. týdnu života:

https://www.youtube.com/watch?…

Miminko měří lehounce přes 1 cm (délka se měří od temene k zadečku, nožky se nezapočítávají), je krásně vidět tlukoucí srdíčko a velmi zajímavá je informace, že už 6 týdnů po početí vědci zaznamenali mozkové vlny nenarozeného miminka.

Ty jo to je zajímavé. Děkuji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama