Velikost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 18.12.16 22:12
Velikost "miminka" v šestém týdnu

Ahoj maminky. Blba otázka. Když jsem si otevřela tehotenskou kalkulačku je tam psáno, kdy se přibližně Mimi narodí. Ale zarazilo mě, že teď jsem v 5+4 a u Mudr. Merilo 13mm a v kalkulačce byly 3mm. Co je tím myšleno?

Přečtěte si článek: Velikost plodu: Jak roste miminko?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 22:18
@LuckaPicka píše:
Ahoj maminky. Blba otázka. Když jsem si otevřela tehotenskou kalkulačku je tam psáno, kdy se přibližně Mimi narodí. Ale zarazilo mě, že teď jsem v 5+4 a u Mudr. Merilo 13mm a v kalkulačce byly 3mm. Co je tím myšleno?

13mm je fakt blbost, jsem začátek 8.tydne a má 10mm. To spíš celý váček třeba. Ale prd vím :nevim:

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 18.12.16 22:21

No tak to jo. Já myslela, že je to brané stejně. Ve zprávě mam napsáno gestacni Vacek v průměru 13mm. A tedy v té kalkulačce je brany samostatný plod bez toho váčků? Jestli jsem to pochopila?? :nevim:

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1241 příspěvků 18.12.16 22:23
@LuckaPicka píše:
No tak to jo. Já myslela, že je to brané stejně. Ve zprávě mam napsáno gestacni Vacek v průměru 13mm. A tedy v té kalkulačce je brany samostatný plod bez toho váčků? Jestli jsem to pochopila?? :nevim:

Jj, ja mela 7+0 vel.9mm

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 18.12.16 22:24

Aha. Jsem zase o něco chytřejší. Děkuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 22:47

Ahoj, minulý týden v 7tt podle ultrazvuku 5 mm :mavam: Kateřina

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 18.12.16 22:48
@Anonymní píše:
Ahoj, minulý týden v 7tt podle ultrazvuku 5 mm :mavam: Kateřina

Ahoj a děkuji. Hodně štěstí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 23:10
@LuckaPicka píše:
Ahoj a děkuji. Hodně štěstí

Tobě taky :kytka:

ugluk
Hvězda diskuse 45248 příspěvků 18.12.16 23:53

V 5+4 by tem 13 mm odpovidala velikost vacku. Embryo je jeste tak nepatrne, ze kolikrat na utz ani nemusi byt videt, natoz se dat zmerit. U me v 5+4 (prokazanem) vacek 14 mm, embryo neviditelne, v 7+4 embryo 11 mm.

Pertinacia
Nováček 1 příspěvek 19.12.16 01:23
Nenarozené miminko - 6 týdnů

Skvělé informační materiály k prenatálnímu období života dítěte má EHD.org - včetně videí natočených mikroskopickou kamerou přímo v děloze matky (tzv. embryoskopie), což je i dnes málokde k vidění. Jedno z videí k 6.-7. týdnu života:

https://www.youtube.com/watch?…

Miminko měří lehounce přes 1 cm (délka se měří od temene k zadečku, nožky se nezapočítávají), je krásně vidět tlukoucí srdíčko a velmi zajímavá je informace, že už 6 týdnů po početí vědci zaznamenali mozkové vlny nenarozeného miminka.

LuckaPicka
Stálice 58 příspěvků 19.12.16 07:35
@Pertinacia píše:
Skvělé informační materiály k prenatálnímu období života dítěte má EHD.org - včetně videí natočených mikroskopickou kamerou přímo v děloze matky (tzv. embryoskopie), což je i dnes málokde k vidění. Jedno z videí k 6.-7. týdnu života:

https://www.youtube.com/watch?…

Miminko měří lehounce přes 1 cm (délka se měří od temene k zadečku, nožky se nezapočítávají), je krásně vidět tlukoucí srdíčko a velmi zajímavá je informace, že už 6 týdnů po početí vědci zaznamenali mozkové vlny nenarozeného miminka.

Ty jo to je zajímavé. Děkuji.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdrcující kritika Vémoly: Fejkový zápasník, vybírá si slabé soupeře, říká trenér MMA

Jsem česká jednička! Tuto větu donekonečna opakuje nejslavnější tuzemský MMA... číst dále >

Skončí nájezdy opilců? Palma de Mallorca zavádí vysoké pokuty za pití na ulici

Obyvatelům metropole Baleárských ostrovů Palma de Mallorca došla trpělivost s... číst dále >