Omdlení při zvednutí rukou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MartinaR23
Nováček 3 příspěvky 23.01.18 19:25
Omdlení při zvednutí rukou

Ahoj,
včera jsem byla po dlouhé době cvičit (alpining). Asi tak po 30 minutách poskakování na páse, dělání dřepů, atd. se zastavíme vezmeme si zátež (vzala jsem si tu nejmenší 1,5kg do každé ruky) a posilujeme ve stoje ruce- biceps, triceps… po pár zvednutí ruk nad hlavu mě olije studený pot, mám mžitky před očima, zatočí se mi v hlavě a chce se mi omdlít. Musím přestat zvedat ty ruky nad hlavu, ať mi je líp. Při další písničce se přejde zase k hopsání na páse a vše je ok. Říkala jsem to mamce a ta mi odpověděla, že se jí děje přesně to stejné. :zed: podotýkám, že ani jedna nemáme problémy s tlakem, měly jsme dostatek cukru, proteinu, vody, prostě všeho, dávala jsem si po celou dobu cvičení pozor na dýchání a cvičení samotné mě zas až tak nevyčerpalo. Nevíte čím to může být? Zatím jsem neslyšela, že by měl stejné problémy někdo jiný, jen my dvě "vyvolené " nebo co :D. Děkuji za rady.

Reklama

Reakce:

laducha
Generální žvanilka 21351 příspěvků 23.01.18 19:52

Mně to dělá taky, sice necvičím (měla bych), ale jak zvednu ruce, zamotá se mi hlava. Řekla bych, že to může být od krční páteře.

blumen
Hvězda diskuse 43032 příspěvků 23.01.18 19:56

@MartinaR23 tipuji subclavian steal syndrom (zlodejsky fenomen). Zminila bych se o tom svemu praktickemu lekari.

laducha
Generální žvanilka 21351 příspěvků 23.01.18 20:00

@blumen O tom jsem neslyšela, ale mohlo by to být tohle i u mě. Dík za tip, je to dost otravné.

BaMaK
Závislačka 2748 příspěvků 5 inzerátů 23.01.18 20:01

@MartinaR23 souhlasim s blumen. Muzes si to vyzkouset, nahmatej si puls na zapesti a pak zvedni ruce a uvidis, jestli tep vymizi.

novakova.t
Závislačka 3168 příspěvků 1 inzerát 23.01.18 20:08

Krční páteř, zada…nejdriv ortopedické výš. Pripadne neurolog

MartinaR23
Nováček 3 příspěvky 23.01.18 20:11

Aha, no o tom jsem ještě neslyšela, děkuji moc za rady, určitě se zeptám doktorky (už jí vidím, jak mě s nadšením pošle na všechna ta vyšetření :roll: ).. no ale zas na druhou stranu se nám to děje jen při předchozí fyz. zátěži a pak rychlé zastavení a zvedání ruk (u věšení záclon se mi to ještě nestalo) tak nevím teda :-/

MartinaR23
Nováček 3 příspěvky 23.01.18 20:12

BaMak : Zkouším já, zkouší přítel vedle mě a máme oba :D :D.. asi zadši počkáme na odpověď doktorky :D

Ou
Závislačka 4721 příspěvků 23.01.18 20:40

Zajděte si k nějakému sportovnímu lékaři na zátěžové testy. TO že nevíte o zdravotních problémech neznamená, že je nemáte.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Rozkol v Herbáři, konec na Primě: Rybová bude na složenky vydělávat na Ulici!

Herečka Linda Rybová (42) se nikdy netajila tím, že seriály dělá pro peníze a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama