Omega 3 a omega 6

2
23.9.20 09:49

Omega 3 a omega 6

Dobrý den maminky, mám prosím dotaz. Syn 9let dle lékařky má začít brát Esprico, bohužel není schopný prášek spolknout, je moc veliký. Koupila jsem i sirup, ale to se mu zase zvedá žaludek. Nemáte zkušenost zda jsou nějaké léky, ale v menším? to by možná i spolknul.
V lékárně jsem se ptala, ale paní lékárnice mi řekla že o ničem nevím. Tak zkouším ještě Vás zda nemáte někdo zkušenosti.
Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.9.20 09:56

Mám VŠ výživu cloveka, nevím, jaký je důvod suplementace pro synka(zdali hyperaktivita ci hypertenze apod.), ale je zde více variant. Pokud byste do něj dostala nekolikrat tydne avokado-treba guacamole, nebo lněné seminko ci par kapek pupalkoveho oleje napr. do jogurtu a ryby, tak spolu s upravou celkoveho jidelnicku!!! suplementace neni nutna. Jinak detem hodne chutnaji omega3MK od firmy Jamieson omega 3. Ono pokud se jedna o hyperaktivitu, tak dle meho nazoru je velmi dulezite upravit opravdu cely jidelnicek a dat si pozor i na glykemicky index, jednoduche sacharidy apod.

• Citovat
  • Nahlásit
164
23.9.20 10:03

Vím, že třeba opti 3 je v kapslich, které se dětem dají rozriznout a prdnout třeba do kaše či jogurtu, ale to je pokud vím jen omega 3 a vit. D. Tak zkus progooglovat něco takového. Teď teda koukám, že v Espricu je pupalkovy olej a magnezko. No tak leda to poskládat zvlášť. Ten pupalkovy by se určitě taky dal zapracovat do nějakého jídla, ale bude to otrava no. A zkusit doplňovat z přírodních zdrojů? Ryby, ořechy apod.? Nebyla by to cesta?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6826
23.9.20 10:04
@Anonymní píše:
Mám VŠ výživu cloveka, nevím, jaký je důvod suplementace pro synka(zdali hyperaktivita ci hypertenze apod.), ale je zde více variant. Pokud byste do něj dostala nekolikrat tydne avokado-treba guacamole, nebo lněné seminko ci par kapek pupalkoveho oleje napr. do jogurtu a ryby, tak spolu s upravou celkoveho jidelnicku!!! suplementace neni nutna. Jinak detem hodne chutnaji omega3MK od firmy Jamieson omega 3. Ono pokud se jedna o hyperaktivitu, tak dle meho nazoru je velmi dulezite upravit opravdu cely jidelnicek a dat si pozor i na glykemicky index, jednoduche sacharidy apod.

Presne tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14428
23.9.20 10:08

Zkus ten sirup míchat třeba do ovocného jogurtu a ještě k tomu smíchat třeba s něakými cereáliemi, kde je dostatek vlákniny - alespoň 7g na 100 ml.

Kapsle s tukem co je bohatý na omega 3 jsou bohužel veliké, protože to prostě zabere spoustu místa a pro efekt v rámci nervové soustavy jich potřebuješ hodně.

Úplně klidně je dobré jak suplementovat, tak měnit jídelníček.

Do jídelníčku chceš synovi přidávat mastné ryby, ořechy, semínka jako je chia a nebo len, vajíčka, mastné sýry a podobně. Plus přidávat do jídla na závěr třeba lněný, pupalkový a nebo konopný olej. Zálivky, omáčky, husté polévky, dušené věci prostě po té, co vypneš oheň, přidáš do jídla lžíci žádoucího oleje a nebo ho přidáš do tvarohu ze kterého děláš pomazánku. Stejně tak je můžeš dávat do pečiva místo másla či běžného oleje.

Jinak ale pokud to je kvůli poruchám pozornosti, tak jak píše anonym nademnou, je potřeba upravit denní režim, tak aby vyhovoval tomu, jak funguje mozek, který je zadrátovaný trošku jinak, než mozek průměrný.

Vřele doporučuju koupit tento set Tygřích knih, dost to pomáhá k porozumění tomu, jak poruchy pozornosti fungujou, jak pomoci dítěti samotnému pochopit co se děje a jak to sám může řešit a při následné komunikaci s pedagogy.

https://www.apokryf.cz/…knihy-463818

Pokud nebude pomáhat úprava denního režimu (pohyb, jídlo, kratší střídání mezi aktivitami vyžaduícímí pozornosta, kativitami vedoucími k relaxaci a aktivitami pohybovými) a suplementace s omega 3, zkusila bych něaké CBD a to v dávkování 0,5 mg na 1 kg váhy dítěte - hlasuju za nějaký kompletní extrakt

toto https://cbdstar.cz/…-olej-9-cbd/ (ale kapky mu nebudou chutnat) a nebo kapsle jsou tak nějak normálně veliké. https://www.cbdshop.cz/…kce-medihemp

Pokud by to zabíralo, tak chceš po měsícu užívání nechat u pediatra zkontrolovat, jestli to nezhoršuje jaterní hodnoty.

Primární ale opravdu je ten režim a přístup - syn se potřebuje naučit pracovat se svým mozkem tak, aby mu pomáhal a nepřekáže a bohužel na to potřebuje jiné cesty, než běžné dítě, protože prostě nemá průměrný mozek. Ve spoustě věcí je to výhoda, ve spoustě věcí nevýhoda…

Příspěvek upraven 23.09.20 v 10:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
23.9.20 10:19
@Anonymní píše:
Mám VŠ výživu cloveka, nevím, jaký je důvod suplementace pro synka(zdali hyperaktivita ci hypertenze apod.), ale je zde více variant. Pokud byste do něj dostala nekolikrat tydne avokado-treba guacamole, nebo lněné seminko ci par kapek pupalkoveho oleje napr. do jogurtu a ryby, tak spolu s upravou celkoveho jidelnicku!!! suplementace neni nutna. Jinak detem hodne chutnaji omega3MK od firmy Jamieson omega 3. Ono pokud se jedna o hyperaktivitu, tak dle meho nazoru je velmi dulezite upravit opravdu cely jidelnicek a dat si pozor i na glykemicky index, jednoduche sacharidy apod.

Hyperaktivita to není. Je to doporučení od psychiatričky kvůli pozornosti atd… je to taková komplikovaná situace. S jídlem je to těžké. Zelenina, ovoce žádný problém. Dále má jen pár jídel co s ní a více do něj nedostanu. Ryby ať je udělám jak je udělám tak mi to nesní. Je to opravdu velmi těžké. Avokádo mi také nesní … olej koupím a uvidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14428
23.9.20 10:30

@MaminaJ porucha pozornosti s hypoeraktivitou, nebo bez - to je víceméně jedno, jsou to jen odlišné projevy stejné věci, tedy trošku odlišného nervového systému.

to se nedá „vyléčit“ - tedy není cesta jak přestavět neurony v mozku tvého syna, to je potřeba se naučit používat tak, aby to fungovalo, protože dnešní svět je uzpůsoben většinovým mozkům a vyžaduje spoustu soustředění v dlouhých úsecích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1036
23.9.20 10:58

Zrovna před hodinou jsme si Esprico objednali, ale chvíli na to jsme zjistili, že EYE-Q je při přepočtu na tabletku levnější. Jak velké jsou tablety esprico netuším, to EYE-Q zrovna malé není a přesto můj pětiletý syn je schopný polkonout 2 najednou, takže mě příjde divné, že 9 letý kluk nezvládne ani pojednom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
23.9.20 14:49

Esprico se polykat nemusí, má dobrou pomerančovou chuť, může to rozzvykat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
23.9.20 14:52

Podle mě omega 6 nepotřebuje. V jídelníčku lidi a děti je jich fakt hromada a je potřeba vyvážit poměr mezi omega 3 a omega 6. Dávala bych jen rybí olej, třeba ochucený. Já dávám dětem od mimin preventivně hlavně kvůli décku a omega 3 na lžicce, rybina cítit nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lucky111
9.10.20 15:59

Dobrý den, omega 3 máme velký nedostatek a vzhledem k tomu, že nekonzumujeme ryby v dostatečném množství, tak to musíme nahrazovat. Znám produkt který se dá smíchat s vodou nebo sirupem a je vhodny pro děti.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama