Omezený pohyb z nařízení vlády

Napsat příspěvek
Velikost písma:
6096
28.2.21 10:58
@Nicole 1234 píše:
Já teda nikde nečetla, že by se to mělo odevzdávat.

Vyplynulo to z informace, že máme na čestná prohlášení psát co nejvíce informací, popř. kontaktu na lékaře, aby policie případně mohla ověřit, zda je to pravda. Takže mě zastaví a budem čekat, až se nějak dovolá, aby to ověřil? Co když to lékař zrovna nevezme? Budu mít na potvrzení od zaměstnavatele tel. číslo do práce, ale až z ní pojedu odpoledne, už se tam nedovolá, protože tam nikdo nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
671
28.2.21 11:04
@Fazulina píše:
Vyplynulo to z informace, že máme na čestná prohlášení psát co nejvíce informací, popř. kontaktu na lékaře, aby policie případně mohla ověřit, zda je to pravda. Takže mě zastaví a budem čekat, až se nějak dovolá, aby to ověřil? Co když to lékař zrovna nevezme? Budu mít na potvrzení od zaměstnavatele tel. číslo do práce, ale až z ní pojedu odpoledne, už se tam nedovolá, protože tam nikdo nebude…

Myslím si, že to moc prožíváš. Silně pochybuji, že bude policie bude obvolávat lékaře/zaměstnavatele/majitele bytu (pronájem). To je prostě kravina. Prostě jen ukážeš papír a to ke celý. I té policii bude jasný, že polovina lidí toho zneužívá. Tím samozřejmě nemyslím zrovna tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
28.2.21 11:04
@Fazulina píše:

Já si myslím, že bude volat případně rovnou. Ale myslím, že to budou využívat jenom, když budou mít nějaké podezření. Jako myslím, že sami policajti k tomu ještě nemají pořádně žádné pokyny.

A mimochodem jako zaměstnavatel určitě nebudu každému zaměstnanci vystavovat deset potvrzení. To je blbost :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3780
28.2.21 11:06
@Fazulina píše:

Já bych to předem vůbec neřešila, bůh ví, co bude. Potvrzení zaměstnavatele máš, pokud půjdeš k lékaři, tak se dá zpětně ověřit, že jsi tam byla. Ale v praxi nevěřím tomu, že by to někdo reálně prověřoval, to je nemožný. Spíš si myslím, že je tohle opatření hlavně proto, aby se lidi neshlukovali někde na horách nebo v lesích, jak by třeba někdo dokázal, že jede na nákup?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3780
28.2.21 11:07
@Nicole 1234 píše:
Já si myslím, že bude volat případně rovnou. Ale myslím, že to budou využívat jenom, když budou mít nějaké podezření. Jako myslím, že sami policajti k tomu ještě nemají pořádně žádné pokyny.A mimochodem jako zaměstnavatel určitě nebudu každému zaměstnanci vystavovat deset potvrzení. To je blbost :zed:

Taky si to myslím, říkali že hlavně budou prověřovat, když někdo jede k lékaři s celou rodinou a bezkama v kufru. To je divný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6096
28.2.21 11:40
@Angry_birds píše:
Myslím si, že to moc prožíváš. Silně pochybuji, že bude policie bude obvolávat lékaře/zaměstnavatele/majitele bytu (pronájem). To je prostě kravina. Prostě jen ukážeš papír a to ke celý. I té policii bude jasný, že polovina lidí toho zneužívá. Tím samozřejmě nemyslím zrovna tebe.

Já to myslela trochu jako nadsázku a ironii, že si toho udělám víc, abych jim to mohla odevzdat 😁. I s tím šanonem. Celé je to absurdní… Takových lidí, co přejíždí okresy kvůli různým věcem, jsou tisíce, nemyslím, že bude někdo někam volat…

Ještě mě zaráží třeba to, že nákupy mimo okres jsou úplně zakázany. Kolik je případů, tě lidi mají mnohem blíž obchod v jiném okrese, a bude muset jet mnohem dál, jen aby to zůstalo v rámci okresu? Kravina!!!

Ta nařízení jsou směšná a děravá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6096
28.2.21 11:43
@Nicole 1234 píše:
Já si myslím, že bude volat případně rovnou. Ale myslím, že to budou využívat jenom, když budou mít nějaké podezření. Jako myslím, že sami policajti k tomu ještě nemají pořádně žádné pokyny.A mimochodem jako zaměstnavatel určitě nebudu každému zaměstnanci vystavovat deset potvrzení. To je blbost :zed:

Tak u nás jsem to jen já s já si to nakopíruju :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 07:19

Stěhování

Nevíte jak to je, když se stěhuji z okresu do okresu? Můžu si objednat stěhovaky? Nebo mě policie pošle zpátky?

• Citovat
  • Nahlásit
76020
1.3.21 07:43
@Anonymní píše:
Nevíte jak to je, když se stěhuji z okresu do okresu? Můžu si objednat stěhovaky? Nebo mě policie pošle zpátky?

Tak logicky, těžko budeš bydlet pod mostem, pokud ti končí na původním místě právo k bydlení… Zas to člověk nesmí tak prožívat, normálně objednej stěhováky, jen si připrav nějaký dokument k tomu novému bydlišti a nazdar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18365
1.3.21 08:12
@Azeretereza píše:
Já bych to předem vůbec neřešila, bůh ví, co bude. Potvrzení zaměstnavatele máš, pokud půjdeš k lékaři, tak se dá zpětně ověřit, že jsi tam byla. Ale v praxi nevěřím tomu, že by to někdo reálně prověřoval, to je nemožný. Spíš si myslím, že je tohle opatření hlavně proto, aby se lidi neshlukovali někde na horách nebo v lesích, jak by třeba někdo dokázal, že jede na nákup?

Já bych takovým řekla, že očekávám jeho spz nejdéle do jedné hodiny na zpáteční cestě. Vezeš dítě na hlídání babičce (rozuměj jedeme k mamce na nedělní oběd), očekávám do půl hodiny pouze tebe v autě na zpáteční cestě :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3182
1.3.21 08:16
@Nicole 1234 píše:

A ja si nedovedu představit, ze jakýkoliv lékař komukoliv jen tak do telefonu potvrzuje, ze k němu má přijít ten a ten. Dokonce si myslim, ze to ani nesmí. A fakt nechápu, proč mam sama sobě psát nejakej slint, kam jsem se vydala. Jim to můžu normálně rict, ne?! Připadám si jak v blázinci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
2.3.21 13:23

Myslíte si, že dle současných opatření můžu do jiného okresu jet vyzvednout vyrobené ortopedické vložky na míru?
Nemám od nich žádný papír, je to oproti průkazce pojišťovny, leda by mohli do té firmy zavolat. Případně papír od lékaře, že ty vložky předepsal, ale tam není, kde jsem si je dala dělat.
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76020
2.3.21 13:26

@Cleria Zatrhla bych lékaře, vzala s sebou papír od doktora a jela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat