Omezený pohyb z nařízení vlády

Anonymní
28.2.21 09:38

Omezený pohyb

Ahoj, ahoj… jsem úplně mimo z nového nařízení vlády. Jak to budete /jak se to má řešit? Trvalý pobyt mám v Praze, ale bydlím u přítele kousek za Prahou (okres Kolín) do Prahy, ale jezdit musím… co teď?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
671
28.2.21 09:43

Tak ať ti přítel na oko napíše nájemní smlouvu. Toto se tady řeší pořád dokola. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
28.2.21 09:48

Myslím, že stačí čestné prohlášení, že bydlíš u přítele ne, vymýšlet smlouvy je zbytečnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.2.21 09:52

@Angry_birds nad tím jsem taky přemýšlela, děkuji 😂 jen jsem to asi potřebovala slyšet i od jiných

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.2.21 09:53

@lexiik děkuji❤️😊

• Citovat
  • Nahlásit
53173
28.2.21 09:55

At ti napise cestne prohlaseni, ze u nej bydlis a budes se u nej zdrzovat i po dobu omezeni pohybu.
Podepise se, napise na sebe kontakt. Kdyby si to chtel nekdo overit. A ty to nos u sebe.

Příspěvek upraven 28.02.21 v 09:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
671
28.2.21 09:55
@lexiik píše:
Myslím, že stačí čestné prohlášení, že bydlíš u přítele ne, vymýšlet smlouvy je zbytečnost

Ono nemusíš nic vymýšlet. Stačí si vytisknout nějaký vzor. Je to prašť jako uhoď. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.2.21 10:43

Chtěla bych se připojit k dotazu. Jsem z těch opatření už jelen.
Prosím Vas, když mamka přes týden pracuje v jiném kraji a má tam ubytování od zaměstnavatele a jezdí domu do jiného kraje na víkend, kde má trvale bydliště. Tak muže jet domu na víkend nebo musí zůstat tam kde pracuje cely 3 týdny? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
671
28.2.21 10:45
@Anonymní píše:
Prosím Vas, když mamka přes týden pracuje v jiném kraji a má tam ubytování od zaměstnavatele a jezdí domu do jiného kraje na víkend, kde má trvale bydliště. Tak muže jet domu na víkend nebo musí zůstat tam kde pracuje cely 3 týdny? :think:

Tak když pojede domů se prokáže OP. Při cestě do zaměstnání se prokáže zase buď tím čestným prohlášením nebo nějakým papírem od zaměstnavatele. Bych teda řekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
28.2.21 10:48
@Anonymní píše:
Prosím Vas, když mamka přes týden pracuje v jiném kraji a má tam ubytování od zaměstnavatele a jezdí domu do jiného kraje na víkend, kde má trvale bydliště. Tak muže jet domu na víkend nebo musí zůstat tam kde pracuje cely 3 týdny? :think:

Někde byl tento dotaz a bylo tam řečeno, ze si má dotyčný vybrat, kde ty 3 týdny bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6096
28.2.21 10:49

Bydlím a pracuji na Vysočině, trvalý pobyt mám v Brně. Zítra mi zaměstnavatel vystaví potvrzení, že tam pracuji, tím mám pokrytý okres, na cestu ráno do práce si vezmu pracovní smlouvu. Partner mi bude muset napsat čestné prohlášení, že u něj bydlím. Tím mám pokryto katastrální území obce. A na mém trvalém bydlišti bydlí moje máma, tím mám pokryty návštěvy babičky, pokud bude něco potřebovat. Návštěvu druhé babičky v okresu pokryju čestným prohlášením, že jde o případ péče o blízkou osobu, protože budu zřejmě potřebovat, aby hlídala dceru, neb chodí do první třídy a od zítřka nemůže, zatímco já do práce musím 😁.

Založím si do kabelky nějaký šanon a budu vytahovat dle potřeby 😁. Ještě by mě zajímalo, kolik tak kusů od každého si mám pořídit, když to při každé kontrole policistovi odevzdám, aby si to mohl případně ověřit :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
28.2.21 10:49
@Anonymní píše:

https://www.mvcr.cz/…-okresy.aspx

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
28.2.21 10:50
@Fazulina píše:
Bydlím a pracuji na Vysočině, trvalý pobyt mám v Brně. Zítra mi zaměstnavatel vystaví potvrzení, že tam pracuji, tím mám pokrytý okres, na cestu ráno do práce si vezmu pracovní smlouvu. Partner mi bude muset napsat čestné prohlášení, že u něj bydlím. Tím mám pokryto katastrální území obce. A na mém trvalém bydlišti bydlí moje máma, tím mám pokryty návštěvy babičky, pokud bude něco potřebovat. Návštěvu druhé babičky v okresu pokryju čestným prohlášením, že jde o případ péče o blízkou osobu, protože budu zřejmě potřebovat, aby hlídala dceru, neb chodí do první třídy a od zítřka nemůže, zatímco já do práce musím 😁.Založím si do kabelky nějaký šanon a budu vytahovat dle potřeby 😁. Ještě by mě zajímalo, kolik tak kusů od každého si mám pořídit, když to při každé kontrole policistovi odevzdám, aby si to mohl případně ověřit :wink:

Já teda nikde nečetla, že by se to mělo odevzdávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6096
28.2.21 10:54
@Nicole 1234 píše:
Někde byl tento dotaz a bylo tam řečeno, ze si má dotyčný vybrat, kde ty 3 týdny bude.

Jo a je to blbost. Až se bude vracet z práce, normálně se prokáže op, že tam bydlí. Akorát místo aby to dělala denně, jako tisíce jiných lidí, bude to dělat 1× týdně.

Ten dotaz je přímo na stránkách ministerstva, ale odpověď je absolutně zcestná. To zase psal horkou propiskou nějaký matlal… Stejně tak, že když někdo dneska odjede na svoji chatu, musí se vrátit až za 3 týdny. Když se při návratu z chaty prokáží, že bydlí v tom okrese, kam jedou, tak je nikdo přece nemůže zastavit. Nebo jako bude zjišťovat, odkud jede a proč tam byl? Jako nejsem pro nějaké obcházení nařízení, ale mají v tom takové díry, že to lidi k tu vyloženě vybízí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.2.21 10:54

@Nicole 1234 mam podobny problem. Trvale bydliste mam v jinem okrese, jezdim tam na vikendy. Pred tyden jsem kvuli praci jinde, kde ale nemam pracku ani dalsi nezbytny veci na 3tydenni preziti a ani se tam nesmis zdrzovat o vikendu. Dojizet z domova kazdy den do prace je nerealne… doufam, ze budu moct pendlovat o vikendech…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat