Opakované záněty, kvasinky

15.4.20 19:04

Opakované záněty, kvasinky.

Zdravím, už přes dva a půl roku mě trápí velmi často opakující se kvasinkové infekce, záněty apod. Jsem už naprosto zoufalá a celá bolavá. Momentálně se snažíme o miminko ale sex je pro mě vlastně nepředstavitelný, po menstruaci zhruba 2× až 3× sex a všechno jede nanovo.
Prosím o radu co pomohlo vám, budu ráda i za nějakou přírodní léčbu proste všechno. S doktorem to samozřejmě řešíme ale už se to táhne opravdu dlouho a nedokáže mi pomoci. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17921
15.4.20 19:07

Co ti vyšlo v kulivacích? Přelečuješ i partnera? Používáte antimykotia oba se dostatečně dlouho? Vyhodila si upnuté kalhoty a spodní prádlo z umělých vláken? Používáš lyzáty (candivac) a probiotickké čípky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
15.4.20 19:09

:mavam: Tak nemocný bude i partner. Nejspíš s jinýma nespíš takže to máš asi od něj. A když ne tak možná slabé prášky. měla jsi to řešit už na začátku. Dva a půl roku je podle už moc dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6482
15.4.20 19:11

Mně pomohla širokospektrální ATB a kortikoidová mast, kterou současně používal i manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
15.4.20 19:33

Z vlastní zkušenosti radím!! Chce to pořádně testy na ureaplasmu, mykoplasmu, chlamydie, atd, nejlépe by to chtělo odborníka. Na gynde mi taky na nic nemohli přijít a to mi dělali i stery a přišel mi na to až imunolog z moci, protože udělal rozsáhlé testy. Doporučuji taky zrušit sladké, moc žen neví, že sladkosti tomuto hodně napomáhají. A jak je uvedeno výše, rozhodně prelecit i partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3291
15.4.20 20:07

Taky jsem s tim bojovala. Pak jsem zacala brat probiotika a od te doby je klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 20:22

Mela jsem to podobne, sex neskutecna bolest, suchost, ke konci uz jsem nemela sanci si tam zavest tampon nebo cipek. Gyndar curt dokola mac miror, probiotika a masticku pro parnera, uleva zadna. Testy udelal skoro na vsechno i na specializovane pracoviste pro endiometriozume poslalNic. Pak me asi po trech letech od zacatku obtizi chytil mocak, tak jsem sla k praktikovi, odebral moc napsal antb. Za nekolik dni mi vola, ze mam v moci sileny obsah strevnich bakterii co zpusobuji ten zanet a bolest. No dostala jsem na dva mesice temer antb, dietu, probiotila, laktobacily. Ted uz je to pres pet let a pry sem prisla za pet minut dvanact, bylo to rozlezle uplne vsude ve vylucovani, rozmnozovani. Prosim anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 21:08

Bojovala jsem s tím dloooouho. Co doporučuji

1. Zkusit změnu lékaře, jiný náhled může udělat divy.
2. Přeléčit pořádně i partnera, na dobu léčby sexuální abstinence
3. Bavlněné prádlo, nosit pokud možno prodyšné oblečení, ideálně sukně, šaty, ať to větrá
4. Probiotika
5. Protikvasinková dieta - vyloučit úplně veškeré sladké včetně medu, ovoce, kvalitní čokolády (ovoce jen kyselejší druhy, třeba rybíz, kyselá jablka, a jíst i tak v menším množství). Ideální je i najíst pečivo (jedině celozrnné, ale skutečně celozrnné, ne barvené, třeba takové ty vakuované tmavé chleby), nepít alkohol, kávu, slazené nápoje. Vyloučit prostě jednoduché sacharidy, takže i těstoviny, knedlíky, noky…
Ta dieta je krutá, ale já si zvykla. Jedla jsem hodně ovesné vločky s bílým jogurtem (A skořicí), maso, kupy zeleniny, vejce, kvalitní šunku, právě ty chleby, párky se spoustou masa. Občas rýži, častěji ale brambory, jáhly, bulgur, quinou. Pila jsem na to i nějaký čaj, myslím že lapacho. Ráno na lačno lžičku kokosového oleje. Byl to mazec. Asi po 2 měsících to zabralo. Příjemný efekt byl, že jsem taky něco zhubla a vybudovala si zdravější stravovací návyky. Sem tam se to vrátí, ale už nikdy to nebylo takové, že bych se s tím trápila tolik měsíců, teď mi stačí Canesten a je klid. Plus teda vždycky, když to cítím, hned vyškrtnu na pár dní cukr, pečivo, těstoviny. Přeji, ať je to brzy pryč!!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 09:21

kvasinky a zase kvasinky

@Anonymní píše:
Bojovala jsem s tím dloooouho. Co doporučuji1. Zkusit změnu lékaře, jiný náhled může udělat divy.
2. Přeléčit pořádně i partnera, na dobu léčby sexuální abstinence
3. Bavlněné prádlo, nosit pokud možno prodyšné oblečení, ideálně sukně, šaty, ať to větrá
4. Probiotika
5. Protikvasinková dieta - vyloučit úplně veškeré sladké včetně medu, ovoce, kvalitní čokolády (ovoce jen kyselejší druhy, třeba rybíz, kyselá jablka, a jíst i tak v menším množství). Ideální je i najíst pečivo (jedině celozrnné, ale skutečně celozrnné, ne barvené, třeba takové ty vakuované tmavé chleby), nepít alkohol, kávu, slazené nápoje. Vyloučit prostě jednoduché sacharidy, takže i těstoviny, knedlíky, noky…
Ta dieta je krutá, ale já si zvykla. Jedla jsem hodně ovesné vločky s bílým jogurtem (A skořicí), maso, kupy zeleniny, vejce, kvalitní šunku, právě ty chleby, párky se spoustou masa. Občas rýži, častěji ale brambory, jáhly, bulgur, quinou. Pila jsem na to i nějaký čaj, myslím že lapacho. Ráno na lačno lžičku kokosového oleje. Byl to mazec. Asi po 2 měsících to zabralo. Příjemný efekt byl, že jsem taky něco zhubla a vybudovala si zdravější stravovací návyky. Sem tam se to vrátí, ale už nikdy to nebylo takové, že bych se s tím trápila tolik měsíců, teď mi stačí Canesten a je klid. Plus teda vždycky, když to cítím, hned vyškrtnu na pár dní cukr, pečivo, těstoviny. Přeji, ať je to brzy pryč!!

Já teď uvažuju nad tou dietou, protože už je to třetí měsíc, co se mi kvasinky zase týden před MS vrátily. A to už třetí měsíc beru probiotika, tabletky mladého ječmenu a chlorellu, což mělo všechno pomoct. Tento měsíc jsem teda i vyzkoušela si dovnitř zavést v gáze zabalený česnek a musím říct, že to proti svědění zabralo mnohem líp jak celé clotrimazolové čípky, ale vím, že to chce vyčistit organismus.
Tak bych se chtěla ohledně toho na něco zeptat. Vyřadit cukr se snažím, ale je to mnohem těžší, než se zdá. Největší problém mám po cvičení (od nového roku se snažím 5× týdně cvičit a střídám pilates a běh) a po každém cvičení mám strašnou chuť na něco sladkokyselého, nejradši bych vypila flašku džusu nebo snědla několik jablek, abych tu chuť zahnala. Neporadíte mi, čím tohle lačnění po cukru po cvičení zahnat? A jak je to prosím s kávou? To je ze všeho asi jediné, bez čeho si den nedokážu představit, jsem zvyklá tak na tři turky denně. 8o A můžu jít při protikvasinkvé dietě bulgur?
A pak mi prosím řekněte, jak to zvládáte doma? Myslím vaření… To jako děláte dva obědy? Pro manžela sekanou s bramborama a pro sebe pohanku se zeleninou? :think: O pečení vůbec nemluvím… upeču kynuté tvarohové koláče nebo bábovku a sama si nebudu si moct dát. To bude mít přesně dva efekty - já budu veleprotivná a manžel bude mít za chvíli 100 kilo. :mrgreen: :? Ale když já si ho „utáhla“ právě na babiččinu kuchyni a honzovy buchty. :lol: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat