Opalovací krém pro alergické dítě

Anonymni
1.7.08 13:49

Opalovací krém pro alergické dítě

Chci se s vámi podělit o zkušenost s výběrem opalovacího krému pro alergické dítě, snad to někomu pomůže, protože, než jsem objevila ten pravý, tak to stálo asi 2000 kč za krémy, po kterých malému naskákaly červené pupínky. Vyzkoušela jsem následující Daylong, Vichy, Altermed, Eucerid, La Roche-posay, Astrid, vše pro děti s vysokým faktorem a po všech mu naskákaly během 6ti hodin červené pupínky, jako kopřivka. V lékárně nedokázali poradit, ani kožařka, tak jsem hledala na internetu a našla jsem, že existují dva typy krémů, jeden druh (viz krémy výše) pracují na chemické bázi (přeměna UV záření na teplo chemickou reakcí) a pak krémy na bázi fyzikální (laicky řečeno). Vytvoří na povrchu těla mechanickou ochrannou vrstvu, na kůži zůstane lehce bílá vrstvička, ale opravku lehce, skoro není vidět. Takže nakonec nám sednul Microsun Baby faktor 30, 50ml ca za 250 Kč. Ten jediný byl v pohodě. Pak ještě na stejné bázi je prý i Bioderma, tu jsem ale nezkoušela osobně. Tak snad tato info přijde někomu vhod, protože já jsme byla před odjezdem na dovolenou k moři už celkem zoufalá. Dovolená nakonec OK, malej 21 měsíců ji přežil bez spálení, a já má konečně krém, na kterej se můžu spolehnout.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Mišuna
1.7.08 14:13

Alergie může být na cokoliv to jistě, ale nechápu proč by ti na dermatologii nebo v lékárně neporadili ohledně existence chemických a fyzikálních filtrů v ochranných krémech a vhodný pro dítě nedoporučili. Většina krémů pro děti na bázi fyzikálních filtrů pracuje a Microsun od farm fy Spirig (mj. výrobce Daylongu ) je pro zejména děti mladší 1 roku krém první volby. Případnou (ne)snášenlivost krému, kterou může nezávisle na filtru způsobit emulgátor, konzervans apod, lze ověřit vzorkem, Vichy, Bioderma, La Roche Possay aj…obch. zástupci jich poskytují partnerským lékárnám i kožařům určitě dost. :wink:

• Citovat
  • Upravit
Anonymni
1.7.08 14:37

To sice taky nechápu, proč mi neporadili, ale prostě neporadili. Vzorečky jsem taky v několik lékárnách chtěla a až na Biodermu, tak mi žádnej nedali, prý je nemají. Pořád jen všichni dokola omílali, to je divný, všechny maminky si ten krém chválí, atd.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.7.08 14:38

To sice taky nechápu, proč mi neporadili, ale prostě neporadili. Vzorečky jsem taky v několik lékárnách chtěla a až na Biodermu, tak mi žádnej nedali, prý je nemají. Pořád jen všichni dokola omílali, to je divný, všechny maminky si ten krém chválí, atd.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.7.08 14:39

• Nahlásit
  • Citovat
1751
1.7.08 18:14

Mám stejnou zkušenost a hodně krémů mi leží zbytečně doma. Krém s minerálními filtry dělá ještě Avene - faktor 40, ten máme teď a je zatím dobrej. Microsun je spíš pro děti do roka, tento se nemusí aplikovat na kůži tak často a je více odolnější. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.7.08 08:37

My máme pro dceru Lavera sun sensitiv, OF 40 a přestože se dcera osype po kdečem, tak po Laveře ne. Nejsou v ní taky žádný chemický filtry, navíc je pro atopiky. Ale strašně špatně se shání, v podstatě leda na netu nebo v něterých bioobchodech…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.7.08 22:14

Holky může se zeptat? Moc jsem ty krémy nestudovala a v lékárně koupila Vichy pro děti OF 50 a je v pohodě. Ale jak jsem četla tuto diskuzi, nebyla by přece jen lepší Bioderma nebo ten Mikrosun? Nejsou účinnější a nelepí míň než to Vichy? Alergii na krém jsme ještě neměli.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama