Hojení opařeného břicha

51
5.4.21 15:19

Opařené břicho - hojení

Zdravím,
ve čtvrtek večer jsem si opařila břicho. Jsem v 7. měsíci. Opařenina má asi „jen“ 15×8 cm, ale i to tedy k radosti stačí… No puchýře se udělali ihned. První noc byla uplně bezesná, jen jsem ledovala a ledovala. Druhý den to samozřejmě všelijak bolelo, pálelo a táhlo, ale dalo se to vydržet. Bohužel jsme zrovna neměli nic na popáleniny doma a v pátek bylo vše zavřené, takže jsem to jen kryla sterilními čtverci a zalepila leukoplastí. A co se nestalo, vyskočila mi alergie na leukoplast, takže to zrudlo, začalo taky pálit a svědit jako blázen. No včera jsem se konečně dostala do lékárny. Sice to bylo pořád citlivější, ale dalo se to zvládnout, už jsem mohla alespoň chodit, bylo to hezky zaschlé, ale chtěla jsem to zakrýt kvůli stále nově a nově se objevujícím puchýřkům, aby se nestrhli. Lékarnice mi doporučila hydrogelové náplasti. Znala jsem je už z minulosi a byly výborné na popáleninu od oleje, kdy se mi kůže rovnou odškvařila (ale to bylo téměř nebolestivé, protože to bylo hluboké…). Náplast jsem nalepila, super, hezky to zakryla, ochránila, neodlupovala se. Ale přes noc nasákla snad všechnu vlhkost světa, takže se z větší části začala odlupovat a pod ní to pálelo, tak jsem se rozhodla vyměnit za novou… No, málem jsem se s prominutím pochcala bolesí při odlepování, a po úplném odlepení jsem teprv učůrávala. Spálenina se prosákla úplně celá a náplast s sebou vzala i vrchní kuži, což je přesně to, čemu jsem se hlavně chtěla vahnout u puchýrů. :D Takže i to, co bylo hezky zaschlé a nebolestivé je teď vlhké a bolestivé jako blázen… Musela jsem to tedy znovu zalepit, abych se nezbláznila… Za týden mám jít na 3. skríning, a měla jsem mít těhu focení (nemůžu ho odložit, forografka 18.4. odjíždí na několik měsíců, ale s popáleným břichem to půjde asi jen těžko, že…)

Jsem naštvaná a podrážděná… Nemohu přes to dát oblečení, natož kalhoty, ohýbat se, natahovat atd… a na volné šaty to teď opravdu není, takže jen dřepím doma s odkrytým pupkem :zed: Máte nějakou zkušenost s hojením opařenin? „nasucho“ nebo je lepší hydrogel? A jak dlouho se vám tak hojily? Myslíte, že bude nutné vyšetření odložit nebo je týden dost času na hojení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10456
5.4.21 15:22

Ja bych s takovou popáleninou šla na pohotovost a nechala si to ošetřit. A to tam fakt nelítám s každou blbostí. Obzvlášť v těhotenství. Pokud se ti to zanítí, tak můžeš mít větší problém, než vypadlé těhotenské focení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27770
5.4.21 15:22

No ja teda nechapu, proc jsi nejela na popáleniny. Riskovat, ze se mi do toho neco dostane je v těhotenství fakt dobry napad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
5.4.21 15:27

Tyo sedni do auta a fič do nemocnice. Já nejsem žádná citlivka, jsem schopná si i zašít ránu sama doma ale tohle co popisuješ už je moc i na mě. Neblázni!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10655
5.4.21 15:29

To jseš odvaha, žes nešla rovnou k doktorovi. Jeď na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20194
5.4.21 15:31

To jsi dobrejcvok, mazala bych do nemocnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5665
5.4.21 15:33

Máš popalebiny 2. Stupně s tim masti do nemocnice. Tim ledovanim si to akorat podelala, led na popaleninu nepatří :zed:. Hlavně, ze máš starost o focení, ale že můžeš mit5 infekci a pak dost velky průser.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
5.4.21 15:37

Mě by tedy v životě nenapadlo jet s tímto k doktoru :D Hlavně protože doktorů mám plnou rodinu a sama studuji na zdravoníka. Oni to toži také řeší zalepením hydrogelem a převazy. Které dělám sterilními pomůckami doma, podle pořeby… Spíš mě zajímala osobní zkušenost. Naposledy jsem měla tu popáleninu za 10 dní, již jen jako jizevnatou tkáň. Teď byste tu jizvu museli hledat lupou a to bylo tak 10×5 cm. Jenže jak říkám, bylo to od oleje a úplně odškvařené, takže tam jsem neřešila tolik bolestivost a tím mi tolik nevadilo, jak se o hojí. Navíc na ruku jsem si snáze dávala pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8895
5.4.21 15:40

Také bych jela do nemocnice, kde to ošetří a mají tam na popáleniny věci, co doma nemáš. Včera jsem byla s dcerou na dětské chirurgii, popálila si nohu a prst voskem, jen cca 2×5cm, což je oproti Tobě nic, ale i tak jsme byli moc rádi za profi ošetření. Dali jí na to speciální mast a čtverce se stříbrem a ještě nevím co. Zavázali a pozítří převaz. A říkali, že je super, že jsme přijeli ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10655
5.4.21 15:42
@Nick0000 píše:
Mě by tedy v životě nenapadlo jet s tímto k doktoru :D Hlavně protože doktorů mám plnou rodinu a sama studuji na zdravoníka. Oni to toži také řeší zalepením hydrogelem a převazy. Které dělám sterilními pomůckami doma, podle pořeby… Spíš mě zajímala osobní zkušenost. Naposledy jsem měla tu popáleninu za 10 dní, již jen jako jizevnatou tkáň. Teď byste tu jizvu museli hledat lupou a to bylo tak 10×5 cm. Jenže jak říkám, bylo to od oleje a úplně odškvařené, takže tam jsem neřešila tolik bolestivost a tím mi tolik nevadilo, jak se o hojí. Navíc na ruku jsem si snáze dávala pozor.
:roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
5.4.21 15:42

@Pidulka1991 Já ale neříkám, že jsem si do rány strkala led :D Zaprvé tou dobou to bylo jen zarudlé místo s pár puchýřky a chladící gelový polšář byl zabalen ve sterilní gáze. Celou dobu o bylo jen zarudlé s pár puchýřky a hezky se to hojilo. Až teď po tom hydrogelu se puchýře slouply. Jde mi čiště o to, jak dlouho se vám takové rány hojily a jak jste se k nim chovali… Kdybych měla v plánu jít k doktoru, tak to udělám. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27770
5.4.21 15:45
@Nick0000 píše:
@Pidulka1991 Já ale neříkám, že jsem si do rány strkala led :D Zaprvé tou dobou to bylo jen zarudlé místo s pár puchýřky a chladící gelový polšář byl zabalen ve sterilní gáze. Celou dobu o bylo jen zarudlé s pár puchýřky a hezky se to hojilo. Až teď po tom hydrogelu se puchýře slouply. Jde mi čiště o to, jak dlouho se vám takové rány hojily a jak jste se k nim chovali… Kdybych měla v plánu jít k doktoru, tak to udělám. :)

No on ti kazdy rika, jak by se k te rane choval. Nechal by ji osetrit na popaleninach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10917
5.4.21 15:47

@Nick0000 Já bych řekla, že tak po tom týdnu tě to akorát tak nějak přestane bolet ale vidět to bude hodně dlouho. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20194
5.4.21 15:55

@Nick0000 nenapadlo té, ze popáleninám ještě dva dny pracuje a prohlubuje se? Nehledě na to, ze sis tam asi zatajila infekci :roll: Ohrožovat sebe a dítě muže fakt jen cvok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
5.4.21 16:07

Přesně tahle jsem byla chytrá taky, léčila jsem jako ty, a to jsem si opařila jenom ruku. Obrovský červený flek se mi udělal, a chodit s tím v zimě pod oblečením bylo utrpení. Měsíc se to hojilo a jizvu viditelnou mám už 2 roky. Holky ti radí dobře, běž k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat