Ranne těhotenství - opatrnost

Anonymní
5.4.21 14:31

Ranne těhotenství- opatrnost

Podle vynechane menstruace a pozitivního tehotenskeho testu jsem těhotná. Ke gynekolozce chci jít tento pátek, kdy to bude 40.den cyklu. Zatím jsme bezdetni a samozřejmě je to pro mě vzrušující informace, a pořád si něco představuju, nicméně jsem odjakživa pesimista, a už teď si radši nechávám odstup, že to možná nedopadne.Pere se to pořád se mnou, u chudaka manžela jsem asi uzemnila radost tím, když jsem mu hned řekla, že se může ledascos stát, tak od té doby o tom nemluví. Bude mu uz 41,mne je 31, jsme spolu přes 9 let ale brala jsem HA. Chci se zeptat, jak to probíhalo po pozitivním testu-mluvili jste o tom doma u prvního dítěte už v tom cca 5. tt nebo až později?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
241
5.4.21 14:34

Tehotenstvi bych veřejnosti nikdy neoznamovala dřiv, než začatkem 4. měsíce. Jinak jestli myslis treba mamku, tak to klidně. A hoď se do klidu, tim nejvic miminku pomůžeš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16017
5.4.21 14:42

Po mých špatných zkušenostech jsem to nikdy neřekla pred 13-14tt, až po prvním screeningu. A po tech zkušenostech jsme to oba s chlapem brali dost s rezervou cely první trimestr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
5.4.21 15:01

Tak našim sem to řekla a tchanovcum… Zbytek se to dozvěděl až po 14tt 😊začátky jsou vždy buď a nebo… A nikdy nevíš co se stane…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 15:09

Prvni tehotenstvi jsem oznamila ve 20tt, byla jsem plocha jak prkno, druhe diky lonskemu covidu az ve 25tt a ted jsem v 17tt a cekame dvojcata a uplne si nejsem jista, ze to utajim az do 20tt.

Na zacatku je to vzdy bud a nebo, stejne ma clovek takove tehotenske milniky, od kterych se posouva dal. U me to byl plod v deloze, srdicko, prvni screening, druhy screening a pak porod.
Osobni zkusenost je takova, ze cim min clovek vi, zna, ma nacteno, tim pro pohodu lip. A taky vek, cim jsem starsi, tim vic cernych scenaru ma v hlave.

• Citovat
  • Nahlásit
1736
5.4.21 15:13

První těhotenství jsem oznámila i v práci kolem 8tt, protože pracuji v prostředí nevhodném pro těhotnou (ne jen podle mě, ale opravdu i podle zákona). A tím, že to věděli i v práci, se to rozšířilo dál. Druhé bylo podobně, možná trochu později (byla jsem stále na RD). U třetího jsem to řešila až po screeningu (dokonce i dcerám doma jsme to dřív neřekli) a zrovna tohle skončilo v 20tt potratem. Ideální rada není, ale za mě, než to trapně tajit před blízkým okolím (výmluvy na ATB, bolest hlavy atd), tak za mě je lepší přiznat barvu (jsem těhotná, je to v začátcích, doufáme, že to klapne).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1257
5.4.21 15:18

My jsme o tom s manželem mluvili doma normálně. Ale také jsem mu řekla, že se může ještě stat plno věcí, ale i tak měl radost.
Rodině jsme to řekli cca v 10 TT a přátelům v 14 TT po screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25093
5.4.21 15:36

Manžel byl u toho, když jsem si dělala test. Tedy ne přímo u toho, ale byl doma, takže to věděl hned. Radost jsme měli, ale drželi jsme se. Oznámili jsme to celkem brzo a později jsem litovala. U druhého jsme po počátečních, nemalých komplikacích čekali a někteří se to dozvěděli až téměř ve 20tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
5.4.21 15:38

Já jsem teď v 5tt a zatím to neví nikdo ani přítel, řeknu mu to až po prvním utz, pokud bude bít srdíčko.. ostatním to oznámíme až po 1. trimestru. Děti ještě nemám a jsem pesimista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30339
5.4.21 15:39
@Anonymní píše:
Podle vynechane menstruace a pozitivního tehotenskeho testu jsem těhotná. Ke gynekolozce chci jít tento pátek, kdy to bude 40.den cyklu. Zatím jsme bezdetni a samozřejmě je to pro mě vzrušující informace, a pořád si něco představuju, nicméně jsem odjakživa pesimista, a už teď si radši nechávám odstup, že to možná nedopadne.Pere se to pořád se mnou, u chudaka manžela jsem asi uzemnila radost tím, když jsem mu hned řekla, že se může ledascos stát, tak od té doby o tom nemluví. Bude mu uz 41,mne je 31, jsme spolu přes 9 let ale brala jsem HA. Chci se zeptat, jak to probíhalo po pozitivním testu-mluvili jste o tom doma u prvního dítěte už v tom cca 5. tt nebo až později?

Potvrzeno jsem to měla 5+5 tt. Mluvili jsme o tom normálně. Můj muž je touto tématikou zcela nepolíben, takže to nějak tak bral a ptal se jen, jak nám je. Nebo když jsem si četla v knize, co se v tomhke týdnu děje, poslouchal se zájmem. Rodině jsme oznamovali až po 1. screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17299
5.4.21 15:40

Po svých zkušenostech jsme těhotenství ostatním břekli až po screeningu..s manželem ale každé těhotenství probíráme od začátku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19713
5.4.21 16:24

Ke gynekologovi se chodí v 7-8tt, dřív to nemá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
5.4.21 16:32
@Anonymní píše:

Doma jsme o tom mluvili hned, nepripoustela jsem si zadny katastroficky scenare 🙂 Zjistila jsem to hned po vynechane ms, nekdy v 6+3 nam na prvnim utz rekli, ze cekame dvojcata, kolem 8tt jsme to rekli rodine, nejblizsi kamaradi to vedeli po I. screeningu, zbytku jsme to oznamili az kolem 21tt, vlastne po II. screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
5.4.21 17:37

Tak chlap to věděl hned, ale rodině jsme to řekli až po 14tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 18:52

No určitě jsem si ani v duchu neříkala, že to možná nedopadne.
Drželi jsme to v tajnosti s ohledem na to, že jsem dvakrát potratila, ale určitě jsem si to nemalovala na cerno, naopak jsem sama sebe ujišťovala, že bude všechno v pořádku a bylo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat