Nemocenska 4tt

Anonymní
5.4.21 11:39

Nemocenska 4tt

Ahoj,
Mám dotaz zjistila jsem, že jsem těhotná ale jsem ve zkušební době práce je to fyzicky náročná…ještě máme povinné přesčasy..není mi dobře…mám nechuť k jídlu zhubla jsem již 3kg i když se snažím jíst…bohužel nevolnosti jsou silnější..tento týden půjdu poprvé na gynekologii myslíte, že mi může dát neschopenku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
319
5.4.21 11:46

Neschopenku ti asi dát může. Ale dobře si to promysly…Čeká tě ještě 8 měsíců těhotenství a pro mě bylo teda spíše lepší chodit do práce ( živila jsem se jako servírka, o náročnosti práce snad nemusím psát…pracovala jsem až do konce než jsem nastoupila na mateřskou 6 týdnů před termínem být mezi lidma… i s pupkem jsem běhala po place)navíc máš vycházky které musíš dodržovat. tzn nikam na víkend a atd.
A nejsem si jistá jestli se ti pak z nemocenské nebude počítat mateřská.. :nevim: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
5.4.21 11:50
@KKikina píše:
Neschopenku ti asi dát může. Ale dobře si to promysly…Čeká tě ještě 8 měsíců těhotenství a pro mě bylo teda spíše lepší chodit do práce ( živila jsem se jako servírka, o náročnosti práce snad nemusím psát…pracovala jsem až do konce než jsem nastoupila na mateřskou 6 týdnů před termínem být mezi lidma… i s pupkem jsem běhala po place)navíc máš vycházky které musíš dodržovat. tzn nikam na víkend a atd.
A nejsem si jistá jestli se ti pak z nemocenské nebude počítat mateřská.. :nevim: :think:

Mateřská se bude počítat. Ale mám pocit že po 14ti dnech pn ji můžou ve zkusebce vyrazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 11:54

Jasně s tím počítám a je to dlouhá doba ale o miminko sme se snažili 10měsícu a raději bych byla doma než se v práci tahala s težkýma věcma a vše…je mi jasné, že poletím :? ale nevím co mě čeká pak ÚP?

• Citovat
  • Nahlásit
192
5.4.21 11:55

Vyrazit si nemyslím, ale určitě se posune čas zlusebky o to co bude doma… takže nemocenskou se konec zkušební doby určo neurychlí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
5.4.21 12:05

Po prvních 14 dnech PN tě zaměstnavatel může vyhodit, což za mě určitě udělá. Do porodu můžeš zůstat na PN, ale nevím, jestli ti vyjde ochranná lhůta.
Za mě bych se snažila přečkat aspoň do konce zkušební doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3220
5.4.21 12:07

Teprve ti vynechala MS. Myslim, ze kdyz tam prijdes s tim, ze je ti blbe atd. Tak te tak v ranem stadiu doktor posle k sipku. Na ultrazvuku stejne nic neuvidi, takhle brzo. Pockala bych do 8tt, kdy uz bude srdicko a pak bych mu rekla sve problemy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
5.4.21 12:09

Být tebou, tak zkusím vydržet. Ty nevolnosti a vše kolem se většinou uklidní po pár týdnech… za chvilku ti začne chutnat až moc. ;) Taky jsem ještě do 6. měsíce dělala fyzickou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25196
5.4.21 12:11
@Anonymní píše:
Jasně s tím počítám a je to dlouhá doba ale o miminko sme se snažili 10měsícu a raději bych byla doma než se v práci tahala s težkýma věcma a vše…je mi jasné, že poletím :? ale nevím co mě čeká pak ÚP?

Jestli tě vyhodí dřív než v nějakém ukončeném 8 tt, tak ti ochranná lhůta nevyjde a nebudeš mít mateřskou. Taky záleží jestli se pak vejdeš i co se týče 270 dní účasti na pojištění.
Na nemocenskou jít můžeš, nemusíš říkat důvod. Ale pokud to bude nemocenská dlouhodobá, tak počítej s tím, že zaměstnavatel pracovní poměr ukončí jakmile bude moct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25196
5.4.21 12:14
@elinka90 píše:
Teprve ti vynechala MS. Myslim, ze kdyz tam prijdes s tim, ze je ti blbe atd. Tak te tak v ranem stadiu doktor posle k sipku. Na ultrazvuku stejne nic neuvidi, takhle brzo. Pockala bych do 8tt, kdy uz bude srdicko a pak bych mu rekla sve problemy.

Je ale docela možné, že v 8tt+ už ty potíže mít nebude. Mně bývalo blbě 6-10 tt, u třetího těhotenství jsem naštěstí zrovna v 5-8tt byla na nemocenské s úrazem, takže v práci ani nevěděli, že jsem těhotná. Na nemocenskou jsem šla až v 16 tt. A v dalším těhotenství ve 14 tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 12:17

Rozumím takže radíte vydržet…ale kdyby to nešlo a doktor nechtěl napsat marodku je cesta dát výpověď a jít na ÚP nebo je to blbost…?

• Citovat
  • Nahlásit
10698
5.4.21 12:18
@Anonymní píše:
Ahoj,
Mám dotaz zjistila jsem, že jsem těhotná ale jsem ve zkušební době práce je to fyzicky náročná…ještě máme povinné přesčasy..není mi dobře…mám nechuť k jídlu zhubla jsem již 3kg i když se snažím jíst…bohužel nevolnosti jsou silnější..tento týden půjdu poprvé na gynekologii myslíte, že mi může dát neschopenku?

Zkusila bych vydržet, být tebou. Vždytˇspousta žen když je 4tt tak o tom ještě ani neví :nevim: Pokud půjdeš na neschopenku, tak počítej s tím, že tě pravděpodobně vyhoděj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 12:19

@arinecka počítám s tím…

• Citovat
  • Nahlásit
10698
5.4.21 12:19
@Anonymní píše:
Rozumím takže radíte vydržet…ale kdyby to nešlo a doktor nechtěl napsat marodku je cesta dát výpověď a jít na ÚP nebo je to blbost…?

Jsi ve zkušebce, to se výpověď nedává, je to rozvázání PP ve zkušební době. To bys ale byla sama proti sobě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
5.4.21 12:24

A na UP se hlásí lidi, co chtějí a můžou pracovat, což ty asi nebudeš? Pokud ukoncis PP a nebudeš na PN, tak si budeš muset platit zdravotní, cca 2100,– měsíčně.. vydrž a uvidíš.. držím palce.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat