opary

574
6.1.07 10:00

opary

Ahoj holky,

potřebuju poradit. Od mého prvního těhotenství to je před 3 lety se mi pořád dělají opary. Mám ho každý měsíc. Teď jsem těhotná podruhé a opary se mi dělají ještě častěji, řekla bych že tak každých 14 dní.

Co s tím? Chybí mi nějaký vitamíny nebo co? Fakt mě to trápí, protože jak jistě víte, která jste opar měla, je to nepříjemné a bolestivé.

Ještě podotýkám, že než jsem poprvé otěhotněla, tak jsem opar nikdy neměla až prostě po otěhotnění se mi vyrojily.

Nemám navštívit dokrora, a jakého?

Prosím poraďte mi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2264
6.1.07 10:11

Ahoj Verunko,

o oparech vím svoje…také mě trápily hodně často…sotva se zahojil jeden, už se objevil druhý :roll:

Opar způsobuje vir a pokud už se ti jednou udělal, nelze se jej úplně zbavit :(

Pomáhá doplnit vitamín B, já jsem chodila na inijekce B12 (bylo jich 6 nebo 12) a pak jsem měla zhruba rok pokoj…nevím, jestli tohle teď v těhotenství můžeš podstoupit, mně se za selé těhotenství neudělal ani jeden opar (ťuk, ťuk), každopádně by stálo za to se informovat na kožním :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
6.1.07 12:47

ahoj

já na to naštěstí netrpím, ale fakt je že jak už se tu psalo, způsobuje to vir - stejný jak neštovice… takže pokud jsi prodělala plané neštovice zůstane v tobě tento vir a může ale nemusí způsobovat opary… tak mi to aspon bylo vysvětleno.....

co se s tím dá dělat bohužel nevím… :o(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
6.1.07 12:54

Určitě se toho nelze zbavit. Moje dcera je má jednou měsíčně od 15měs po prodělaném zánětu dásní.
Lze buď předejít tom, aby se vysel pořádně (při prvních náznacích dávat buď nějaký přípravek z lékárny na opary, nebo při prvních náznacích potřít Tea Tree Oil), nebo lze projít antivirotickou léčbou. Ta spočívá v tom, že při výsevu dostane léky. Při dalším výsevu opět a tak to trvá, dokud se opar nebude objevovat v třeba ročním intervalu. Takže ani tato léčba to nevyléčí, ale může tam podstatě protáhnout interval mezi jednotlivými výsevy.
Dcera tuto léčbu může podstoupit, ale až budestarší. A myslím, že v těhu to asi taky nepůjde.
Takže můžeš zkusit to Béčko a zkusit to nenechat rozjet. Víc zatím asi nejde.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
6.1.07 16:43

Zkusit můžeš lékaře na imunologii (mívala jsem taky aspoň tři do měsíce, ale i ještě jiné potíže a zjistilo se, že mám sníženou imunitu na sliznicích :( ), ale myslím, že potřebuješ žádanku od praktického lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
6.1.07 16:53

Osvědčilo se mi hned, když ucítím, že se chce opar vyrazit, svítit místo bioptronkou. Obvykle se ani nevyhodí.
Když jsme na koleji chovaly krysu :D , tak jsem ho měla co měsíc :roll: . M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
6.1.07 16:53

Teda potkana :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
20.12.15 20:31

Kupte si b komplex, ja mela několik let opary az fakt hnusny a v lekarne jsem to postupne zjistila a 3 az 5 den opar zmizi. Chybi mu B vitamin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama