Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Dobrý den.
Mám nastupovat na operaci bederní páteře, kdy mi budou upevňovat šrouby pro stabilizaci po autonehodě. Jde o obrázek L4 a L5. Máte někdo prosim zkušenosti stimto zákrokem? Jak dlouho trvá rekonvalescence, jak dlouho to boli…? Mám mít berle. A potřebuji se starat o prcka.
Co máš přesně s páteři? Já měl dvě autonehody a problémy s páteři mi začali až 2 roky od nehody. Navrhovali mi instrumentaci páteře, zpevnění šrouby kolem L5/S1. Nemohl jsem bolesti pohnout nohou, prsty na noze jsem neovládal vůbec. Operaci jsem odmítl a postupně se mi to spravilo. Teď od nového roku už chodím i do posilovny a dá se to, noha je občas citlivá, ale díky zpevnění zádových svalů už tam asi není takový útlak jak býval.
@Havran007 píše:
Co máš přesně s páteři? Já měl dvě autonehody a problémy s páteři mi začali až 2 roky od nehody. Navrhovali mi instrumentaci páteře, zpevnění šrouby kolem L5/S1. Nemohl jsem bolesti pohnout nohou, prsty na noze jsem neovládal vůbec. Operaci jsem odmítl a postupně se mi to spravilo. Teď od nového roku už chodím i do posilovny a dá se to, noha je občas citlivá, ale díky zpevnění zádových svalů už tam asi není takový útlak jak býval.
Tak to máme stejné. Ale měl jsem autonehodě před 6 lety a dali mi tam šrouby protože jsem měl roztříštěná obratel. A jeden šroub teď praskl a další už nedrzi. Jen si už nevzpomínám jak dlouho trvala rekonvalescence a hlavně tenkrát jsem neměl berle a teď je mám mit.
@trablevevztahu píše:
Tak to máme stejné. Ale měl jsem autonehodě před 6 lety a dali mi tam šrouby protože jsem měl roztříštěná obratel. A jeden šroub teď praskl a další už nedrzi. Jen si už nevzpomínám jak dlouho trvala rekonvalescence a hlavně tenkrát jsem neměl berle a teď je mám mit.
Jo to bude podobné. Mám tam nějaké úlomky na obratlech, kvůli fixaci páteře mi tam vyrostlo zase něco nového. Dva obratle jsou vybočené z osy. Měl jsem problém i s obyčejným sezením. 4asem se to srovnalo, že jsem mohl chodit. Teď jsem začal cvičit a mám další zlepšení, tak jsem zvědav. Já měl z operace strach, protože tam bylo velké riziko erektilní dysfunkce:) to bych raději nechodil.