Operace valgozních kotníků - syn 4 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jindrova25
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 03.08.19 13:06
Operace valgoznich kotníků - syn 4 roky

Ahoj, chtěla bych poprosit o Vaše osobni zkušenosti, máme syna 4,5 roku, je hypotonicky, chodit začal až v 21 měsících. Už při prvních pokusech o stání stal v podstatě na vnitřních kotnikach, vypadalo to šíleně. Cvičíme vojtovku. Teď jsme změnily ortopeda, ten původní napsal jen vložky a víc neřešil. Tento nový udělal opravdu podrobné vstupní vyšetření včetně rentgenu, a změřil synovi paty, ten úhel, o kolik uhybaji, jedná noha o 12 a druha o 15 stupňů. Z jeho pohledu je to k operaci, máme půl roku do další kontroly a pak chce slyšet, jak jsme se rozhodli. Do ničeho nás nenutí. Zmínil, že by nebylo vhodné případně operaci odkládat, max. ji provést do 6 let (to mi zase přijde nepraktické vzhledem k tomu, že už by chodil do školy). A já vůbec nevím… Nechal jste někdo dítě operovat a jaké máte výsledky, idealne z dlouhodobého hlediska? Moc děkuji za Vaše postřehy

Reakce:
werakla
Kecalka 394 příspěvků 03.08.19 14:52

Ahoj, my byli se synem na operaci valgozniho kotníku letos v Lednu.Nas syn je zase hypermobilni, což vše hodně stěžuje! Nevím v jaké jste nemocnici, nám v Motole říkali, že se operuje po vyzraní skeletu, což asi bývá kolem těch 5-6let.My to odložili až na teď, je mu 8let(má za sebou už více operací, takže jsme si chtěli dát pauzu)Bylo to náročné období a jsem ráda, že to je za náma. Bohužel nejsem si jistá jestli to pomohlo, na kontrolu jdem tedy až v Září, tak uvidíme co na to doktor.
Kdyby tě ještě něco zajímalo, tak určitě napiš :slight_smile:

Jindrova25
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 03.08.19 15:31

@werakla klidně se prosím rozpis víc…meli jste sádru? Jak probíhala rekonvalescence? A jak dlouho po operaci normalne chodil, jak dlouho jsi s ním celkem musela být doma? Děkuji moc!

Jindrova25
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 03.08.19 16:46

Nikdo jiný, prosím?

Jindrova25
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 04.08.19 15:32
:nevim:
werakla
Kecalka 394 příspěvků 05.08.19 17:23

Sádru měl dohromady 3 měsíce. Po 6 týdnech bylo presadrovaní. Na sádru si nesměl šlápnout! Měli jsme pujceny invalidní vozík jinak by to nedal. Jelikoz bydlíme v 2.patře bez výtahu byl s náma po celou dobu manžel, sama ho už neunese.Hned po sundání sádry mohl začít opatrně chodit.Pak jsme chodili na rehabilitace.
Syn tam naštěstí nemá žádné šrouby(dělali mu to ze štepu z holení kosti), takže se nemusíme chystat na další operaci.

Jindrova25
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 05.08.19 18:48

@werakla Teda, to je hrozně dlouhá doba… No a jak to vypadá, po operaci, jaké je zlepšení? Šli byste do toho znovu? Dekuju

werakla
Kecalka 394 příspěvků 06.08.19 13:11

Už bych do toho asi znova nešla :( Kdyby syn neměl tu hypermobilitu, tak by to zřejmě pomohlo, ale je mu to ty vazy proste neudrží…ještě nás teda neviděl dr.ale podle mě to není žádná sláva. Bohužel tím, že je hypermobilní, tak se mu díky těm 3 měsícům v sádře zeslablo i koleno, takže teď nosí ortézy na obě kolena.(máme i těžkou rekurvaci obou kolen)
Ale to neříkám, že vám to nepomůže. To je jen náš příklad…
Doba to je dlouhá, určitě bych to nechala na zimní období.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 13:22
@werakla píše:
Už bych do toho asi znova nešla :( Kdyby syn neměl tu hypermobilitu, tak by to zřejmě pomohlo, ale je mu to ty vazy proste neudrží…ještě nás teda neviděl dr.ale podle mě to není žádná sláva. Bohužel tím, že je hypermobilní, tak se mu díky těm 3 měsícům v sádře zeslablo i koleno, takže teď nosí ortézy na obě kolena.(máme i těžkou rekurvaci obou kolen)
Ale to neříkám, že vám to nepomůže. To je jen náš příklad…
Doba to je dlouhá, určitě bych to nechala na zimní období.

Sleduji, mám hypotonického syna, hypermobilita tam taky je. Má vbočené kotníky, ale zatím jen cvičíme plus vložky. Nohy do X, jednu bohužel více, takže na jaře ještě jakoby kulhal, dnes jsou nohy přeci jen rovnější. To na ty vady nepomáhá to cvičení? Třeba jak píšeš, ty kolena, svaly povolené, tak cvičení to spraví, to samé kotníky, ne? Nebo už to cvičením nejde? U nás se o operaci ani ortézách nemluvilo, syn ale teprve tři roky, kdo ví, co nás čeká, až bude růst.

werakla
Kecalka 394 příspěvků 06.08.19 16:03

Na vazy bohužel nepomáhá nic.Ani žádný chirurgický zákrok :( Samozřejmě, ale cvičí aby byl aspoň trochu pevnější.

zejazeja
Závislačka 3461 příspěvků 06.08.19 16:21

Máme syna se stejným problémem. U jedné nohy v podstatě stojí na kotníku u druhé je to jen o malinko lepší. Momentálně je mu pět let. Nohy má hypotonické a hypermobilní klouby. Vložky jsou už v tomto stádiu úplně k ničemu. Má zdravotní boty s extra výztuhou paty a ty mu ty nohy udrží. U operace je to hodně o ortopedovi. Já o ní poprvé slyšela ve třech letech. V tu dobu jsem měla kamarádku, jejíž chlapeček měl ty nohy v té době o trochu lepší než syn a operace jim byla doporučena. Šli poměrně rychle, tak jsem si počkala na to jak to bude po operaci vypadat. Překvapilo mě, že měl poměrně krátkou rekonvalescenci, takže to nebylo tak hrozné, ale výsledek mě dost zklamal. Po roce jim byla doporučena druhá operace. Šli na konzultaci ještě i jinam - a tam jim to nedoporučili, že se to bude muset stejně operovat, až bude vetší někdy mezi osmým a devátým rokem. Takže toto by byla jen zbytečná operace. Zlepšení bylo jen opravdu minimální. Takže jsem se rozhodla do operace zatím nejít. Teď zrovna syn dost vyrostl a ta horší noha se mu podle mě ještě zhoršila. Takže uvidíme, co nám řekne ortoped. Náš plán je zatím pomocí bot ty nohy udržet, co nejdéle a někdy před tím desátým rokem to odoperovat. Jestli se nám ty nohy udržet podaří se uvidí.

Jindrova25
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 06.08.19 22:03

Holky, to je hrozný, já se z toho zbláznim, to je tak velké rozhodnutí…

zejazeja
Závislačka 3461 příspěvků 06.08.19 22:49

A co na to říká fyzioterapeutka? Zdravotní boty jsi vyzkoušela? Ta hypotonie už je v pohodě nebo s tím má pořád problémy? Co nějaké intenzivnější cvičení, lázně?

Váš příspěvek
Reklama