Bulka na krku u 1,5 leteho dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
andrejka97
Stálice 60 příspěvků 01.08.19 22:48
Bulka na krku u 1,5leteho ditete

Ahoj,
Potřebuji uklidnit :nevim: :zed:
Synovi (1,5roku) jsme Cca před 2 mesici nahmatali bulku na levé straně krku, bulka je o velikosti asi tresnovy pecky a nebolestiva. Kdyz otoci hlavicku na stranu je to vidět, nebo když se vzteka, tak mu vyskočí žily na krku a bulka je vidět. Dr říkala, ze to muže byt reakce na nějakou infekci, poslala nás na vyšetření. Krev byla v pořádku :hug: a ultrazvuk krku také, prý pouze zvětšena uzlina a nemusim mít strach.
Dneska jsem si všimla, ze i na druhé straně má malinkou boulicku.
Když pláče, tak mu nabehnou žily na krku a má opravdu hodně zilnaty krk a je vidět spoustu hrbolků, prý to takhle malé děti maji.
Samozřejmě jsem si četla na internetu, a mám veliký strach, boulicka ani po 2 měsících nezmizela. Každý večer před spaním na to musím myslet
Mate někdo podobnou nebo stejnou zkušenost? :oops: :hug:

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 17930 příspěvků 01.08.19 22:50
@andrejka97 píše:
Ahoj,
Potřebuji uklidnit :nevim: :zed:
Synovi (1,5roku) jsme Cca před 2 mesici nahmatali bulku na levé straně krku, bulka je o velikosti asi tresnovy pecky a nebolestiva. Kdyz otoci hlavicku na stranu je to vidět, nebo když se vzteka, tak mu vyskočí žily na krku a bulka je vidět. Dr říkala, ze to muže byt reakce na nějakou infekci, poslala nás na vyšetření. Krev byla v pořádku :hug: a ultrazvuk krku také, prý pouze zvětšena uzlina a nemusim mít strach.
Dneska jsem si všimla, ze i na druhé straně má malinkou boulicku.
Když pláče, tak mu nabehnou žily na krku a má opravdu hodně zilnaty krk a je vidět spoustu hrbolků, prý to takhle malé děti maji.
Samozřejmě jsem si četla na internetu, a mám veliký strach, boulicka ani po 2 měsících nezmizela. Každý večer před spaním na to musím myslet
Mate někdo podobnou nebo stejnou zkušenost? :oops: :hug:

Syn ji má taky. Je to uzlina. Kdyby se zvětšila nebo se mi něco nezdálo, mám přijít. Vyšetřovali mu to jen pohmatem na ORL.

andrejka97
Stálice 60 příspěvků 01.08.19 22:54

@Russet
Děkuji za odpověď
Já mám strach, abych něco nezanedbala a pak nedejboze bylo třeba pozdě :(
Nezdá se mi ze by se zvětšovala, tak dobrý :-)

Russet
Neúnavná pisatelka 17930 příspěvků 01.08.19 23:01
@andrejka97 píše:
@Russet
Děkuji za odpověď
Já mám strach, abych něco nezanedbala a pak nedejboze bylo třeba pozdě :(
Nezdá se mi ze by se zvětšovala, tak dobrý :-)

Mohla by se zvětšit, když bude nemocný. Synovi se to stalo. Doktorka mu ji prohlížela.

ugluk
Hvězda diskuse 47338 příspěvků 01.08.19 23:02

Mé dítě je má zvětšené snad roky, přitom je extra zdravé. Dr. to viděla. Pokud jste s tím byli u dr. a konstatováno vše v pořádku, spala bych klidně.

Veerr
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 01.08.19 23:22

@andrejka97 malej ji má taky a doktorka nás uklidnovala, ze je to v pořádku a i pro náš klid nás poslala na krev. Dělají se nabery přímo na ty uzliny. Výsledky opravdu v pořádku. Má ji už dlouho a beru to tak, ze to nic proste není :palec:

Příspěvek upraven 01.08.19 v 23:24

Russet
Neúnavná pisatelka 17930 příspěvků 01.08.19 23:24
@Veerr píše:
@andrejka97 malej ji má taky a doktorka nás uklidnovala, ze je to v pořádku a i pro náš klid nás poslala na krev. Dělají se nabery přímo na ty uzliny. Výsledky opravdu v pořádku. Tak si nechte taky pro klid nabrat krev :palec:

Není to spíš biopsie?

Veerr
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 01.08.19 23:25

@Russet já si nedocetla, ze už byli na krvi, tak jsem ten svůj příspěvek upravila. Nn, brali mu klasicky krev :)

Russet
Neúnavná pisatelka 17930 příspěvků 01.08.19 23:28
@Veerr píše:
@Russet já si nedocetla, ze už byli na krvi, tak jsem ten svůj příspěvek upravila. Nn, brali mu klasicky krev :)

Z uzliny asi krev ne.

Veerr
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 01.08.19 23:31

@Russet ale malému ale nebrali krev přímo z uzliny :) Brali mu proste klasicky krev a z naberu zjišťovali, zda je to ok.

Veerr
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 01.08.19 23:34

Oni pravděpodobně z toho naberu zjisti, jestli je nějaký podnět k tomu dělat další testy nebo ne :nevim: nejsem doktor, ale myslím, ze tak nějak to bude

bobulka88
Kecalka 325 příspěvků 01.08.19 23:41

@andrejka97 jestli mel odbery a sono, tak se bat opravdu nemusis. Sonografista je schopnej rozeznat pozanetlivou a maligni uzlinu dle tvaru a stavby na sonu. Deti maji krcni uzliny casto zvetseny po nejakym nachlazeni a muzou pretrvavat mesice, roky. S tema zilama to snad je uplne bezny, ze nabehnou, kdyz clovek rve, mne nabehne i zila na cele, nejen na krku, to muzu jen zatajit dech. @Russet Jestli myslis jehlovou biopsii, tak ta se dela dospelakum, maji jiny typ chorob.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 100 inzerátů 01.08.19 23:42

Dcera má na krku vnitřní hemangiom, boulicku na krku, trochu zbarvenou jako modrina, ale má jí už od 4 měsíců, taky se neřeší, prý bud zmizí nebo jí to odstrani až bude dospělá…

smurfka
Vesmírná mluvilka 31661 příspěvků 02.08.19 06:17

Máme taky na krku na obou stranách..na jedné to má skoro jak pul golfového míčku..taky jsme si prošli strachem, vyšetřením a je to uzlina..při nemoci se zvětšuje, nebo když otáčí krk. Jinak nám to vyskočilo po očkování a dle Petráše to má i spojitost no…co už. Jednou za tři roky jsem na sono, jestli se něco nezměnilo..tak aspoň tak

Váš příspěvek
Reklama