opet Estevil

Anonymní
16.1.10 19:24

opet Estevil

tak zkousime estevila na 6ti mesicni dceri, zacalo to tim, ze spustila rev po polozeni do postylky asi pred 3 dny…predtim vzdy pekne usnula a budila se s mirnym placem kvuli zoubkum…zub ji vylezl, asi tyden spala krasne a zacalo toto hystericke rvani…

• zajimalo by me jak poznat, zda ji rostou zuby, abych ji netrapila zbytecne (ten prvni zoubek jsme ze zacatku vzbec nepoznali, ze roste - nemela natekle dasne, teploty, nic…)
  • ma se k diteti chodit i kdyz je potichu? ja kdyz tam chodim v tech intervalech, tak se mala akorat vic rozerve kdyz me vidi:(
  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7267
16.1.10 20:18

ahoj,
neresila bych zda ji roste zoubek nebo ne a praktikovala to porad stejne, protoze kdyz proste jednou povolis ( i kdyz kvuli boleni) , tak to pak bude o to horsi. no ja bych to neriskla, ale u nas dokaze milacek rozpoutat hotove peklo :mrgreen:
pokud je potichu, tak se tusim chodit nema, alespon ja nechodim - ani kdyz si jen povida tak nechodim
drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
16.1.10 21:30

Taky nevim, jestli chodit když neřve ale jen nadává, vzdychá… (eja, eja eja). Co když 15 min neřve pak začne? Jít hned (jako, že už uběhl čas) nebo začít měřit čas od doby co řve? Začít zase od 1 minuty nebo jít po max. čase (u nás 3 minuy, klukovi jsou 4 měsíce).

• Nahlásit
  • Citovat
5255
17.1.10 10:26

Ahoj,tak já jsem zase někde v jiné diskuzi četla(teď nemůžu najít)že se má právě chodit i když neřve,prostě dodržet ty intervaly,co jsou v knize.
Ve 4 měsících mi to přijde docela brzo,doporučují až od půl roku,teda pokud jde o noční buzení,večer to je myslím jedno jak je dítko staré :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
17.1.10 10:51
davmi píše:
Ve 4 měsících mi to přijde docela brzo,doporučují až od půl roku,teda pokud jde o noční buzení,večer to je myslím jedno jak je dítko staré :wink:

Proto ta upravená verze - max čas 3 minuty, nedodržuju to, že se dítěte nedotýkám - vždycky pohldím na hlavičce, vracím dudlík.

• Nahlásit
  • Citovat
35453
17.1.10 12:02

No ja se taky snazim neco plichtit. postylku mame v loznici, takze nocni estivil funguje tak, ze lezim vedle nej a obcas se zvednu, pohladim po hlavicce, dam dudlicek a zasumim. Mozna bych mela neco rikat, treba „mlicko dostanes az za hodinu a pul :-))))

dneska pil 3:30 a rano v 6 vrestel zas., vcera to bylo zrovnatak a kolem te seste si dal jen 60, tak jsme mu nedali a protoze uz byl cas vstavat, odesli jsme z pokoje - ztichl daleko driv. Asi by se fakt vyplatilo dat mi vlastni pokojicek … jenze kdyz vidim, kolikrat v noci staci zadudlickovat …

on si dudlik sam vratit nemuze, spi zavinutej, a nezavinutej si dudl hnedka vynda, stejne by ho v postylce nenasel, tak sikovnej zase neni. dudlicek si da do pusinky spravnou stranou tak jednou za tejden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Petra S.
21.11.12 08:57

prosím buďte svým dětem nablízku

Milí diskutující,
mám pět dětí, všechny se mnou spaly nejméně do dvou let ve společné posteli, prso dostaly, kdykoli se o něj přihlásily, taktéž moji mateřskou náruč a ŽÁDNÉHO TYRANA ANI NIC PODOBNÉHO DOMA NEMÁM :-) Malý tyran se vyvíjí tehdy, pokud dětem ustupujete na pláč v nesmyslných požadavcích nebo v něčem, co jim opravdu nechcete dávat (např. dožadování se sladkostí, televize, hraček atd.), ne uspokojováním základních potřeb jako je krmení, rodičovská náruč a potřeba bezpečí. Dítě se touto metodou sice nakonec donutí v klidu samo spát, ale je to rezignace a dítě ve Vás ztrácí jistotu - to narušuje vztah a do budoucna to může být velmi nepříznivé! Pamatujte na to, že děti jsou malé a na Vás závislé jen velmi krátký čas a už nikdy nebudete mít možnost jim dát to, co jim můžete dát teď, dokud jsou malé a na Vás závislé…
Hodně úspěchů!!!

• Nahlásit
  • Citovat
teta 278
21.11.12 09:43

To Petra S.: Sice pěkně napsané, ale… Pokud jsme nespali do roka víc jak 3h v kuse a to ani pokud byl u nás v posteli, chtěla bych tě vidět, pak přes den fungovat s dvojčaty. Každý ty hranice má jinde a dítě jiné a nemyslím si, že by ho tato metoda nějak poznamenala, pokud se praktikuje, tak jak má… A lepší vyspané dítě i matka, než chodící a nervní troska a protivný dítě z nevyspání :mavam:.

• Nahlásit
  • Citovat
4.12.12 20:16

Ahoj dnes jsme začala s Estvillovou metodou. Malému je 21.měsíců. a spí už ve své normální posteli. Bylo to tedy strašné, ale už spinká. Když plakal tak volal, že chce na nočník( už si sám řekne a plenku má jen na spaní) ale mam strach, že toho jen zneužívá a já než ho po tmě posadim na nočník a zas zaplenkuju tak si naruším proces této metody. Tak nevím. Chvíli byl klid ale když jsem tam přišla už po těch pěti minutách, mu říct jak je šikovnej, že spinká sám, tak pak zase chudinka začal šílet. Proto jsem se chtěla zeptat jestli vaše dítko taky tak strašně vřeštilo první den? :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.12 07:50

Holky ja si myslim, ze kdyz neplace, tak se za nim chodit nema. Aspon tak jsem to delala u me dcery, ale uz jsou to tri roky, tak treba je nove vydani knizky se zmenama?! Mala teda nesilela, ale mela 6 mesicu jak jsme praktikovali a prvni noc jsem sla pouze 3× a dalsi myslim 1× a pak uz usla bez place. Cim driv se metoda praktikuje tim to je rychlejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama