Reklama

8m - i v noci neustále leze....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

buresinka
Stálice 58 příspěvků 04.01.10 09:10
8m - i v noci neustále leze....

Ahoj holky, Barunka má něco málo přes 8 měsíců a i v noci neustále leze,. což znamená, že se pak budí… v postýlce je jen chvíli večer, najdu jí pak úplně v rohu, nebo brečí a stojí v postýlce. kolem půlnoci kojím a beru si jí k nám do postele, to bývá lepší, přitulí se a spinká,a le pak přijde třeba půl hodina, kdy se posunuje, budí se a leze…
Leze už od 6 měsíců, takže taková novinka to pro ní není.
Dělají to vaše děti? co s tím? jak jí zklidnit?

Reklama

Reakce:

Sylvii
Závislačka 3952 příspěvků 04.01.10 09:38

Ahoj Buresinko :-)

tak mám Barunku, jen už je jí rok. Přesně od osmi měsíců, co začala lézt, jsme měli podobné problémy. V postýlce nevydržela ležet, pořád se posazovala a postavovala a plakala, mlela tam sebou.. měli jsme ji u nás v pokoji, museli jsme jí chodit dávat dudlí a taky si ji nakonec brali do postele, když stála v postýlce a bulela.. což se dělo tak aspoň třikrát za noc..
jenže čekáme druhý a vůbec, chceme trochu spát, takže jsme se rozhodli tomu učinit přítrž.
Barunku jsme odstěhovali s postýlkou do jejího pokojíku a zavedli takovou tu metodu, jak když se v noci rozpláče, k ní chodíš a mluvíš na ni a pohladíš ji, ale nevezmeš ji… Byla teda zlatá.. bulela třeba pět deset minut a pak přestala.. jinak bych asi neměla nervy.. A v noci se pak najednou začala budit třeba jen jednou. Ona se i tak posadí a převalí, ale holt se naučila, že si zase lehne.. prostě se to děsně zlepšilo, jak jmse ji dali od nás.. že na nás nevidí.
Teď je to tak, že tak ob noc spí celou noc bez pláče, a ob noc se jednou vzbudí, já k ní dojdu, pohladím, řeknu hají a je to. a to už se dá.. Ráno se vzbudí a to pro ni dojdu, sama tam být nechce, když už je vzhůru..
Bohužel horší to je, když jsme mimo domov.. to v postýlce protestuje daleko víc.. hlavně býváme s ní v místnosti.. a tak jsem zjistila, že když si ji pak vezmu do psotele, tak se naprosto nevyspím já, protože se opravdu hodně přemisťuje a já ji různě chytám a vůbec je to na pytel.
Tak hodně štěstí.. ach ten spánek, že…

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 04.01.10 10:00

aAoj,máme něco podobného,ale ne stejného.Míšu 7měsíců jsem přestěhovala z malé kolébky do dětské postýlky.Má v ní oproti té kolébce hodně místa což mu asi nevyhovuje a tak se naplácne na příčky postýlky hlavičku naraženou v rohu v šilených pozicích.Někdy je po své délce přes šířku postýlky.Asi mu to vyhovuje spí a nebudí se.Já mám ovšem strach,že si něco udělá s krční páteří.Několikrát za noc ho popondávám,za chvíli už je tam ale zase.Někde jsem četla,že miminka nemají ráda mnoho prostoru.

marsju
Kecalka 205 příspěvků 04.01.10 10:12

Ahoj buresinko,
nase Anika ma temer 8 mescu, leze a stavi se a poste celkove je dost akivni. V oci nez usne, se porad prevalje, nechce lezet, porad je na kolinkach a leze po postylce…to je asi odobi.Kdyz usne, tak se prevali na briho, nohy pod sebe a narazi hlavou do rohu.a je to.3 krat za noc se vzbudi, no nedivim se.ale ja ji taky neberu z postylky,dam ji dudlik nebo nepit caje, posunuji a spi dal.Hlavne ji nesmim rozebrat, to je pak konec a hodinu se nespi.Takze asi vydrzet a doufat, ze se to zlepsi.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 04.01.10 10:46

Sunnny, přesně tak. Tvůj Míša si v podstatě beze slov říká o to, abys ho ještě nějaký čas dávala spát utaženého do zavinovačky… Teda aspoň podle toho, jak to můj rozum bere a jak jsem to zatím viděl já.

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 05.01.10 14:09

V zavinovačce nespí již od dvou měsíců(je mu sedm).Vždy z ní nějakým způsobem vylezl.Dala bych ho zpět do té kolébky,ale je mu už fak malá.Hlavou i nohama až na příčkách.Že by manžel,když je truhlář každý měsíc vyrobil postýlku cca o 2-5cm delší? :mrgreen: :mrgreen: Nevím však jak bych to řešila s matrací. :-D .Dávám mu teď do postýlky přes šířku molitam aby měl pocit,že je v menším prostoru,ale moc to nepomáha.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 05.01.10 16:38

Tak tohle jsem nevěděl, promiň. Tohle podvědomé chování u dětí ale většinou naznačuje, že by uvítaly těsnější prostor… Někde jsem viděl dětskou překližkovou židličku, která měla v nožičkách a opěrátku navrtané řady otvorů a dala se tak velikostí přizpůsobit věku dítěte. Zkus to s manželem prodiskutovat, třeba on přijde na nějaké ještě lepší řešení - to v případě té kolíbky.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 05.01.10 16:43

Ondra taky do té doby, co začal lézt, leze i ve spaní. Kolikrát v noci najednou sedí, naplácnutý na příčky postýlky je neustále, většinou leží napříč a ruce mu koukají ven jednou stranou, nohy druhou… Já bych se takhle nevyspala ani minutu.
Ale jemu to zřejmě vyhovuje, nejdřív se tím sám budil a bečel, dokud nedostal dudlík, ale pak jsme ho nechali brečet s tím, že jsme ho jen pohladili, aby věděl, že tam jsme, a on už teď nebrečí. Kolikrát ho v noci vidím, že v postýlce sedí, kouká, pak si zase lehne a spí dál :). Brečí za noc tak jednou, maximálně dvakrát, což je proti době cca před dvěma měsíci superluxus, to jsme k němu vstávali po půl hodině.

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 05.01.10 22:58

To je v pohodě Juro :-D .No manžel by mohl něco vymyslet.Jo jinak jsem zapomněla napsat,že se ale naštěstí nebudí a nebrečí.Spí krásně celou noc od sedmi do osmi do rána.Jen aby mám to vydrželo.Spíš jsem měla strach aby si měco neudělal když vidím ty pozice.

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 05.01.10 23:01

Houby si pamatuju.Psala jsem to.

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 15.01.10 07:54

ahoj, náš Matýsek dělal to samé - v noci ze spaní, tedy spíš, když se malinko probudil, ale ještě nebyl úplně vzhůru, začal lézt po postýlce, plakat, stavět se… Trvalo to několik měsíců a bylo to teda něco :(
Nedávno jsem přestala úplně kojit a světe div se, všechno se to rázem vyřešilo samo - spí CELOU NOC od nějakých 19:00 - 19:30 až do 6:00! Nepřevaluje se, nevstává, ano, občas se probudí, broukne nebo i trochu zapláče, ale převalí se a chrní dál.
Takže buď to bylo kojením nebo obdobím, které náhodou skončilo zrovna v době, kdy jsem přestala kojit. A nebo samozřejmě oboje dohromady.
Jinak radu nemám, nic jsme s tím nedokázali udělat, prostě jsem ho vždycky akorát vzala, nakojila, on usnul úplně a dala znovu spát do postýlky.....

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 17.01.10 13:45

Taky mám extrémního cestovatele, od 10 měsíců spí v cestovní postýlce, už mě neskutečně vytáčel tím mega cestovaním ve spánku a vřeštěním a boucháním o pelest postele, kolikrát jsem ho lovila od zadku a z pod noh.

Vyřešila to cestovní postýlka, ta je látková a tak se nebudí když se mačká do rohů, bože co ten se v noci naleze :roll:

Jo a v noci je už tak od 9 měsíce bez jídla a pití, přesto tak 5× - 7× za noc brečí ze spaní, kolem 5 h ho dávám k sobě, páč tak brzo už nehodnám vstávat, to jsem vydržela tak 4 měsíce, pak už jsem neměla v tý tmě sílu tu bloumat :-? a tak 1× se vzbudí úplně, ale stačí pohladit, dát dudla a vcelku rychle usne.

Jsem zvědavá, kdy se stane ten super zázrak a bude spát bez bekotu celou noc a hlavně já, jak já se na to těším :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >