Reklama

Estivill - od kdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 17.12.09 21:02
Estivill - od kdy?

Ahoj holky, jsem si jista, ze uz tu ta informace nekde je, ale nepodarilo se mi ji zatim najit… Od kdy je vhodna Estivillova metoda? Zatim teda nevim, jestli na ni budu mit. Vojtovi bude o Vanocich 6 mesicu, a prijde mi to zatim brzo.. ale treba neni.. nevim. Kazdopadne chce usinat na ruce a vzhledem k tomu, ze uz ma skorem 8.5 kila, tak si umite predstavit, jak se na to uspavani moje zada tresou :-)
Dneska jsem ho teda nechala vecer rvat, nebyla to teda estivillova metoda, ale aspon se unavil a ja ho pak chovala dve minuty a ne pul hodiny.
Diky za odpovedi!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 17.12.09 21:10

Ahoj,
my zkoušeli Estvilla ve Vojtových 4 měsících. Hodně plakal první dva večery (cca 2 hodiny), pak třeba jen 15 minut a po 10 dnech uměl usínat sám. Kolem půl roku se to zase trochu pokazilo, ale od 8 měsíců už začal zase krásně usínat sám a usíná tak dodnes (3r1m).
U Šárky Estvill není potřeba - položíme, pohladíme, popřejeme dobrou noc, odejdeme a ona do 10 minut v naprostém klidu sama usíná 8-o - ale nebudu provokovat, Estvillem jsme si prošli u staršího :wink:
Přeji hodně úspěchů a klidné večery 8-)

Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 17.12.09 21:25

Jee Domi, moc diky.. Hele a to sice k nemu chodis, ale nezvedas, jen na nej mluvis a ono se proste urve do spanku? Uf, no jsem zvedava, jestli na to budu mit nervy.. Chtela bych ho to naucit, ale asi to budu muset nechat ty prvni dny na tatinkovi… ten to prece jen snese lip :-)

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 17.12.09 22:26

Jojo, přesně tak. Jen jsem chodila - po minutě, po dvou, po třech atd., jen řekla tu „mantru“ a zase odešla. První den byl krutý - nebýt manžela, tak to vzdám - ale on mě, když jsem stála mezi dveřmi a říkala, že Vojtu z té postýlky vezmu, držel a připomínal, že jsem se rozhodla a že to musím dokončit :nevim: Ale výsledky to mělo - a k nezaplacení (volné večery - co víc si přát :potlesk: )

Betula
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 18.12.09 07:41

Tak my začali asi v 5 měsících a 10 dnech. První večer 50 minut řev, druhý večer 30 minut kníkání. Pak už usínal sám, větu mu řeknu když ho dám do postýlky a pak tam ještě tak 1-2× jdu a pak už spí. Velmi výjimečně má den, kdy si u toho trochu hejkne, takže k němu chodíme a povídáme kouzelnou větu :-) .
Jinak my jsme začali Estvillovat kvůli tomu, že usínal u prsa i 1,5 hodiny.

Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17650 příspěvků 18.12.09 08:14

Estivilla jsem dělala v sedmi měsících -podotýkám,že v té době už nám stála u šprušlí a ječela :roll: Ječela dva dny, pak pohoda a byl klid :)

Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 18.12.09 09:10

Tak bych to chtela o Vanocich, az bude tatka doma, zkusit, uvidime podle situace, ono ho jeste dost casto boliva brisko, tak to nechci zkouset, kdyz ma brichabol.. ale uvidime. Kazdopadne dekuju za odpovedi, zkusime a uvidime!

wape
Závislačka 3356 příspěvků 18.12.09 10:05

HOlky a můžu se zeptat jak s Estevillem a dudlíkem? Myslím tím, že malý neusne bez dudlíku a jak pláče a vrtí se, tak mu vypadává. Ale já četla, že u toho Estevilla se na ně nemá šahat a ani jim dávat dudlík, ale to by mi prostě neusnul…a zbytečně bych ho trápila :nevim:
Jinak jako s usínáním večer vcelku nemáme problém,ale chtěla bych odbourat noční krmení a probouzení..mys­líte, že by to tím šlo?

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 18.12.09 11:52

My to zkusili teď v 10 měsících, kdy se Ondra budil v noci 5× a více, a to ne na kojení, hlad neměl, ráno vydržel třeba ještě půl hodiny bez mlíka. Budil se, protože mu vypadl dudlík, protože se přetočil na bříško a nešlo mu to zpátky, protože bůhvíco…
Nechali jsme ho jednu noc bečet, vždycky to bylo tak 10-20 minut, druhou noc už se vzbudil jen jednou a od té doby spí (už skoro týden :) ) :dance: . Holt zjistil, že to na záda zpátky sám umí, jen bylo jednodušší si zabečet o to, abychom ho přetočili my. A dudlík si taky sám nandá, jen si ho musí najít…
Takže teď už několikátý den ráno vstává vyspinkaný, s dudlíkem v puse. A my taky, akorát bez dudlíku :lol: .

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 18.12.09 20:19

Jůůů, další diskuze o estivillovi:)))

Mno, tak já bych potřebovala poradit… večer usíná celkem v pohodě, když není přetažený, tak krásně, max mu jdu dát dudánka a to je vše, ale máme zase problém s usínáním přez den :zed: jedině pohoupáním na ruce… sice usne rychle, ale je to otravný a já se bojím ho nechat vyřvat v postýlce, aby si tím nenaboural i to večerní usínání… :think:

Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 18.12.09 20:20

Katko, to se mate…tise zavidim :-)Vojta posledni dobou taky vstava v noci 4×… vzdycky se napije a hned usne.. ale desim se toho, ze to takhle bude porad.

Kazdopadne, dneska jsem ho nechala odpoledne trochu porvat.. ne teda estvil.. ale spis, aby se trochu unavil a ja pak chovala kratsi dobu… a vecer to samy, zas rval, tak jsem k nemu sla, chvili ho hladila a pak jsem odesla a on si jeste tak pul hodky v postylce hral (nebrecel :dance: )a pak sam usnul… nepredpokladam, ze by mu to vydrzelo, ale aspon dneska to bylo bez chovani ;-)

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 18.12.09 20:25

Jééé, někdo vstává 4× a někdo (jako my) jsme v noci 2hod vzhůru, že se milostpánovi nechce spinkat :pocitac: :zed: :twisted:

Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 18.12.09 20:30

No to je taky peknej vejlupek ten Lukyn :-) A co delas .. houpes..? nebo je sam v postylce?

Vojta to na me pravidelnbe zkousi kolem paty, ze jako uz je vyspalej.. ale ja ho vzdycky soupnu do postele a pustim mu kolotoc a vetsinou usne.. no je mi jasny, ze dneska, jak jsem to sem takhle napsala, neusne.. no ja zitra poreferuju ;-)

Tak at Lukyn dneska nezlobi.. pacholik jeden!

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 18.12.09 20:47

Droghi-jak kdy, když se vzbudí kolem tý jedenáctý, tak ho beru do obýváku a nechám ho, at si hraje, když dýl, tak se snažím bejt v ložnici, ale on se po chvilce začne rozčilovat, tak vždycky pěním :twisted: a dneska jsem to už nevydržela, zabalila ho do „uspávacího polštáře“ a houpala o sto šest a uhoupala… fakt na to nemám jít si s ním hrát… a ještě chvilku počkám, když to nepřejde, tak holt ho nechám vyřvat… ale mě to u něj přijde nekonečný, po 45min řevu sotva dejchá a stejně to neustává… :zed:

Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 18.12.09 20:57

No to je jasny.. navic ten rev v noci clovek snazi hur nez ve dne… Treba to nebude treba a umoudri se.. a kdyz ne, tak holt bude rev!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >