Dudel na spani

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Věrka..
Závislačka 3150 příspěvků 27.11.09 20:25
Dudel na spani

Ahojky, mam dotaz ohledne dudliku. Je to cca 1,5mesice co jsme malemu vzali dudlikm zubarka nam rekla, ze by to bylo lepsi z duvodu toho, ze se mu zacinaji horni zuby posouvat dopredu.Dudel mel jen na uspavani. Tak jsme mu ho vzali, maly par dni heldal, pak klid az na to, ze strasne spatne usina, trva to treba i hodinu. Jsem ted nalomena, zda dudel vratit,a le zas mam strach at mu neznicim zuby.Co byste radili??Diky moc.

Příspěvek upraven 27.11.09 v 20:59

Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 27.11.09 20:41

Já radím vydržet. Byli jsme na tom podobně - doktorka doporučila dudlík omezit (Anežka ho měla už jen na spaní). Byla trochu starší, ale vyšlo nám to takhle před Vánocemi a podařilo se nám ji přesvědčit, aby sama chtěla dát dudlík Ježíškovi a vyměnit ho za kolo a miminko (panenku). Takže na Štědrý večer dala dudlík na parapet, pak na něj zapomněla a když si vzpomněla, dudlík už na parapetu nebyl, ale zato tam ležela malá plyšová myšička (aby měla s čím usínat) a pod stromečkem krom jiných dárků našla kolo a miminko. Celý večer prohlašovala, že dárky jsou lepší než dudlíček, ovšem usínání bylo šílený. Hned tu noc skoro celou nespala, plakala, že nechce dárky, že je chce vrátit Ježíškovi a chce zpátky svůj dudlíček. Druhý den jsme odjeli k našim, takže bylo trochu rozptýlení. Pak si na dudlíček ještě párkrát vzpomněla, ale stačilo říct, že není, že si ho Ježíšek vzal pro nějaké miminko, které ho víc potřebuje a že kolo je přece lepší (naštěstí nebyl sníh, takže jsme ho hned mohli vyzkoušet). Ovšem je pravda, že od té doby přestala spát přes den úplně (do té doby toho taky moc nenaspala, ale občas se s dudlíčkem zadařilo). Dudlík jsem měla samozřejmě schovaný na nejhorší časy, ale naštěstí jsem to vydržela. Nedávno jsem na něj náhodou narazila a vyhodila ho. Přeju pevné nervy a jak už jsem psala, radím vydržet. Jak polevíte a dudlík vrátíte, mohlo by se stát, že by to chápal jako svoje vítězství a příště by to zkusil znovu.

vitanka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.09 21:22

i já se přidám vydržet - jelikož jak jednou povolíte tak ví jak na vás :-? :-? :-? hodně nervů :palec:

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 28.11.09 13:25

Rozhodně vydržet! :-)
Co zkusit koupit nějaký pěkný malý polštářek nebo něco, k čemu by se rád přitulil a líp by se mu usínalo…?
Možná by si ho mohl vybrat sám. :wink:

Meduza
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 28.11.09 13:26

Ahoj,
je to už přes měsíc, takže určitě vydržet, ale já se tedy odebrání dudlíku zatím bráním. Hlavně proto, že se bojím, že mi Ondra přestane přes den spát. Kamarádka takhle sebrala (též na radu zubařky) dudlík v roce a půl a v tu ránu jí holčina přestala po o spát. Teda ta jak toho litovala, ale nevzdala to a vydržela, i když si pak o té radě myslela své.
Náš zubař říká, že pokud má dítě dudlík jen na usnutí a je to takový ten placatý, nemůže to zoubkům nijak zvlášť vadit. Takže já ho ještě nechávám, i když staršímu jsme ho vzali ve dvou a čtvrt a taky spal i po o dál. Nevím proč, ale teď se toho nějak víc bojím. Asi nechci sobecky přijít o ty dvě hodiny klidu :oops:

M.

Anetoska
Kecalka 363 příspěvků 01.12.09 22:18

Ahojky holky, no chci vám napsat jen jednu radu, jak to zabralo kamarádce na malou. Taky dudlík vyžadovala a ona jednoho dne / malá má 18 měsíců / kus dudlíka ustřihla a malá když ho dala do pusy, tak zjistila, že to není ono, tak už ho nechtěla. Nosí si ho v ruce ale do pusinky ho nedá. :-) :-)

levi
Závislačka 3317 příspěvků 05.12.09 20:05

Určitě vydržet.
Také jsme na radu zubařky dudlík schovali, u nás ho teda odvezli popeláři. Vojta byl děsnej závislák a byl problém vysvětlit, že miminko dudlíček mít může a on ne. Trvalo pomalu dva měsíce, než se bez něj naučil spát.Nakonec musel nastoupit manžel a večer houknout „otočit ke zdi a spát“ (vojta jinak chodil sám, neuspáváme).No a asi tak po 4 měsících jsme v normálu, usíná bez problémů i přes den. Jen má teď popeláře za ty, co sbírají dudlíky a když u nás vyváží popelnice, říká tomu mladšímu, že mu už jedou pro dudáka.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >