Opět porod v 35.tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 06.10.14 22:13
opet porod v 35.tt

Hezky vecer, predem se omlouvam, ze pisu bez hacku, jsem na mobilu.
Ikdyz uz mam jeden porod za sebou, nejsem si jista zda to na me zase prislo takhle brzy. Syna jsem porodila v 35.tt. Tenkrat mi praskl plodovy obal nekde pod zebry a plodovka odtekala velmi pomalu narazove. Plasila jsem, jela do porodnice, kde mi vodu praskli a kontrakce umele vyvolavali oxytocinem a byl to zdlouhavy porod.
No ted to ma stejny scenar, voda mi behem poslednich dvou hodin narazove po troskach odteka. Jsem 35+1tt. Mate nekdo zkusenost, ze ty kontrakce prijdou samy nebo ze voda prdne naplno sama? Nechci jet zase zbytecne brzo, budit rodice na hlidani atd.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 06.10.14 22:17

@Gabulle Asi bych si cinkla do špitálu. Mně v porodnici říkali, že jakmile mi praskne voda, mám hned dojet. Ale já mám jen jedno dítě a byl KP, tak byl rizikový, standardní průběh porodu neznám. Zavolej si tam.

malymotylek
Povídálka 20 příspěvků 06.10.14 22:19

Kdyby mi odtékala voda v 36tt, tak nečekám na kontrakce a jedu hned. Mi začaly stahy až 13 hod po odtoku PV

Terdul
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 22:22

@Gabulle mohla bych mit blby dotaz? Jak se pozna takto pomaly odtok PV? Jak to rozeznam od tehu vytoku?

Markéta80
Hvězda diskuse 42479 příspěvků 06.10.14 22:23

@Gabulle raději bych jela a pokud je to plodovka tak je lepší být tam brzo, tt už je to dobrý ;)

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 06.10.14 22:25

Asi lepší budit rodice ted, nez ve 2 v noci.. a vzhledem k tomu, že ti odtéká voda a jsi 35+1tt, asi bych zbytečně nevyčkávala - v klidu bych dala sprchu, dodelala a pobalila co je třeba, počkala na rodiče a vyrazila do porodnice

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 06.10.14 22:26

Ja prave nechci plasit, tenkrat mi rekli, ze jsem klidne mohla byt jeste doma, ale ze kdyz uz jsem tam, tak to urychli…
@Terdul je toho urcite vic nez vytok, musela jsem si vymenit spodni pradlo a citis jak to tece

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 06.10.14 22:26

Mě doktor neustále opakuje, že lepší brzy nebo i zbytečně, než pozdě

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 06.10.14 22:29

@Gabulle asi bych tentokrát případně trvala na tom, že to nechceš urychlovat jen z důvodu, že jsi přijela brzy..

subsomi
Kelišová 6743 příspěvků 12 inzerátů 06.10.14 22:31

Neporadím přesně, měla jsme to jiné v mnoh ohledech, ale plodová voda mi začala pomalu odtékat asi kolem 11 v noci (už jsme byla steně v porodnici), ale to jen tak lehce teklo, že stačila vložka, tak mě jen převezli na sál, ale řekli ať dál spím, že to ještě může trvat. Děly se pak dlaší věci (ale to není tvůj případ). Vyloženě prasklá voda byla asi až kolem 2 rána, to jsem se zvedla ze židle a vytekl ze mě snad kýbl vody 8o od té chvíle už jsem měla kolem sebe pořád někoho, lékaře nebo sestry (opět to více souvisí s mou situací).

Takže pokud jen lehce teče, ta zůstaň doma a až toho vyteče fakt mooooc naráz, nebo budou pravidelné kontrakce, tak jeď.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 06.10.14 22:31

Bála bych se infekce, dva dny je dlouho. Mimino je dole, naléhá na východ nebo ještě není sestouplé? Pokud není dole, hrozí prolaps pupečníku, kdyby voda dopraskla :nevim:
Já vydržela pouze den postupného odtékání, můj limit byl 24 hodin, ale naštěstí voda sama dopraskla a porod se pak rozjel.Za sebe už bych byla v porodce, jsem posera. (upozorňuji, že posera, který porodil plánovaně doma :jazyk: )
Pokud nepojedeš, aspoň si občas změř teplotu, zda se nerozvíjí infekce.

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 06.10.14 22:37

@Bibi239 Jsou to dve hodinky, ne dva dny. A co vim infekce by pri prasknuti vaku nekde nahore nemela jen tak hned hrozit. Slo mi prave o to, jestli se to rozjede samo, nebo mam jet a nechat se zase nacpat tim sajrajtem. Samozrejme bych se tomu rada vyhla, ale pokud nebude zbyti, bohuzel.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 06.10.14 22:39

Asi bych nejela úplně hned kvapem, ale to hlídání bych zajistila, může to být rychlý, klidně ještě v noci. pokud se nic dít nebude, jela bych až ráno :oops: drž se, a přeju pohodový porod :kytka:

mamon79
Kecalka 101 příspěvků 06.10.14 22:41

@Gabulle Mně to takhle udělalo, když jsem byla 36+1. V noci cca ve 2 hodiny něco málo odteklo, do porodky jsme dojeli cca v 5, test na plodovku pozitivní, uložili mě na lůžko, prý ať se vyspím, že se ráno uvidí a když tak tomu pomůžou podáním tabletky, v 7 se střídaly směny, nová asistentka mě vyšetřila - byla jsem lehce na prst, že ještě vyčkají, pak mně začly samy od sebe lehce jakoby menstruační bolesti, které se pomalu stupňovaly, po 10:30 hodině dopoledne byl nález už zralý na protrhnutní plodových obalů v pochvě, pak jsem byla hoďku ve sprše na baloně a malej se narodil ve 12:15. Takže se to může rozjet samo bez pomoci.

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 06.10.14 22:45

@Gabulle Gabi, myslim na tebe. Dej pak vedet :-*

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >