Opistotonus u tříměsíčního miminka

13
14.12.20 07:46

Opistotonus u miminka

Zdravim, mame 3 messicniho chlapecka a byl mu zjisten opistotonus ( spatne pasl, a propina se) a dano cviceni vojtovou metodou. Zajimalo by me kdo jste mel tale a za jak dlouho pomohlo nebo byly videt vysledky? Cvicime tyden, pase urcite trochu lip, ale propinani je porad, nekdy bych rekla i trochu vic 😵 nosime v klubicku, cim jeste pomoct :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1545
14.12.20 10:01

@kattk ahoj, cvičili jsme Vojtovu metodu také z důvodu, že syn nepásl koníky a měl predilekci hlavičky doleva. Není to tedy stejný důvod, ale co chci říct, že na výsledky buď trpělivá. Také jsem hodně sledovala, zda se to lepší, ale jako lajk jsem neviděla skoro nic dlouhé týdny. Rehabilitační doktorka změny viděla vždy k lepšímu a chválila. Takže hlavně nečekat, že za týden-dva uvidíš zázračnou změnu, člověka to pak hrozně demotivuje. Nám rehabko hodně pomohlo, vojtovka za mě funguje fakt dobře, když je dobře ušitá na míru a poctivě se cvičí. Držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
14.12.20 10:21

Dcera taky pásla „na letadlo“. Vojtovku jsem odmítla, jen jsem jí dávala ručičky pod sebe do správné polohy a učila opírat se o lokty. Dnes je na tom motoricky výborně, od tří let chodí hrát i fotbal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
14.12.20 10:25
@mokkk píše:
Dcera taky pásla „na letadlo“. Vojtovku jsem odmítla, jen jsem jí dávala ručičky pod sebe do správné polohy a učila opírat se o lokty. Dnes je na tom motoricky výborně, od tří let chodí hrát i fotbal.

Odmítnout má samozřejmě možnost každá máma. Jen nevíme, jak na tom dítě zakladatelky je, a tohle zavání takovým naváděním k odmítnutí Vojtovky, protože přeci pak bude dítě stejně na tom motoricky výborně. ale, co když její bez rehabky třeba nebude… :nevim: ono „na letadlo“ ještě nemusí být skutečně opistotonus. Jako letadlo může být známka slabých zádových svalů a hypotonie, ale ta má X projevů a forem. Opistotonus je hypertonie. Nesklouzávala bych hned k tomu, že i bez cvičení je vše sluncem zalitý… nechala bych to na odbornících.

Edit: Dítě zakladatelky bude určitě taky v pořádku, ale nesnáším diagnostiku na emiminu na dálku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
14.12.20 10:42

@Mutlice Vy máte pocit, že jsem někoho diagnostikovala? Zakladatelka se ptala na podobnou zkušenost, já ji sdělila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
14.12.20 10:53
@mokkk píše:
@Mutlice Vy máte pocit, že jsem někoho diagnostikovala? Zakladatelka se ptala na podobnou zkušenost, já ji sdělila.

OK, je to také odpověď. I když zakladatelka se neptá, jestli cvičit nebo ne. Mezi vašimi řádky je podle mě sdělení - „necvičte, já jsem se stejnou diagnózou necvičila a vše je super“, a to je blbost. Pokud to tak vyznít nemělo, tak se omlouvám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 11:03

Já jsem cvičila poctivě s oběma dětmi (byly hypertonické, takže prohýbaní do luku hlavní příznak). U syna byly výsledky více vidět, u dcery se vždy něco spravilo a nějaký nový nešvar se objevil. Týden je učitě málo. Přeji, ať se brzy výsledky dostaví. Já jsem za docházení na fyzio zpětně ráda, i když to bylo náročné.

• Citovat
  • Nahlásit
13
14.12.20 12:13

Dekuju za odezvu, byli jsme dnes na kontrole a fyzio nas chvalila, ze je to perfektni za tyden. Tak jsem rada. Ja teda jen vidim ze lip pase. Jinak se sponuje porad, ale uz ne tak do luku, ale to me rekla ze to at ho necham ze se prckove sponuji, hlavne nesmi zaklanet hlavu. Takze snad dobry. Ze jsme to podchytili vcas a ze za mesic bude v pohode. Tak doufam ze jo :roll: :) cvicit urcite budu, je to vyhlasena fyzioterapeutka tak verin ze vi co dela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat