Rýma/chřipka u batolat

Anonymní
13.12.20 22:01

Rýma/chřipka u batolat

Ahoj mamky, moje 18ti měsíční dcera je poprvé nemocná. Máme doma všichni takovou rýmu s bolestí v krku, ale bez kašle a my s manželem jsme bez teplot. Začalo to před 5ti dny u právě u dcery, teklo jí z nosu a jelikož vůbec nechce jíst tak předpokládám že jí i bolí nebo spíš bolelo v krku. Po dvou dnech co jsem jí dávala sprej s mořskou vodou do nosu rýma úplně ustala, vypadá naprosto zdravě ale občas jí naměřím teplotu okolo 38 stupňů, stalo se to naposledy dnes ráno, dala jsem jí paralen a byl zase klid. Nevíte čím to může být, že má ty teploty bez jiných příznaků? Už jí vůbec neslzí oči, neteče z nosu, jen ty teploty.. včera večer jí taky měla. Říkám si, jestli to není tím, že naopak u mě ta rýma propukla ve velkém, sice jsem bez teplot ale hodně smrkám, slzím apod. tak jestli to není tím jak jsou doma stále přítomné ty “bacily” ode mě. Děkuju za případné komentáře, jinak je to mé první dítě a první nemoc, tak omluvte hloupý dotaz :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10103
13.12.20 22:08

A nerostou jí zuby? U nás lezou stejně staré špičáky, ještě nejsou venku, ale má už pár dní zvýšenou teplotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30329
13.12.20 22:09
@Anonymní píše:
Ahoj mamky, moje 18ti měsíční dcera je poprvé nemocná. Máme doma všichni takovou rýmu s bolestí v krku, ale bez kašle a my s manželem jsme bez teplot. Začalo to před 5ti dny u právě u dcery, teklo jí z nosu a jelikož vůbec nechce jíst tak předpokládám že jí i bolí nebo spíš bolelo v krku. Po dvou dnech co jsem jí dávala sprej s mořskou vodou do nosu rýma úplně ustala, vypadá naprosto zdravě ale občas jí naměřím teplotu okolo 38 stupňů, stalo se to naposledy dnes ráno, dala jsem jí paralen a byl zase klid. Nevíte čím to může být, že má ty teploty bez jiných příznaků? Už jí vůbec neslzí oči, neteče z nosu, jen ty teploty.. včera večer jí taky měla. Říkám si, jestli to není tím, že naopak u mě ta rýma propukla ve velkém, sice jsem bez teplot ale hodně smrkám, slzím apod. tak jestli to není tím jak jsou doma stále přítomné ty “bacily” ode mě. Děkuju za případné komentáře, jinak je to mé první dítě a první nemoc, tak omluvte hloupý dotaz :)

Dítě to zvládne, ale ty hlavně nechoď k rodičům a prarodičům, jestli nechceš brzo dědit. Nikdy nevíš. A jestli jsi slušný člověk, nechoď nikam…

Jinak, teploty okolo 38 jsou u viroz u dětí normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1031

Zavolej ráno dr a domluv se. :kytka: Ona taky vůbec nemusí mít to, co vy, ale třeba zánět v těle. U takového mrněte jsem čekala max 3dny a jela k dr(sama mi to tak radila). A nechápu proč anonym teda :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281

I když jí z nosu neteče, stříkej jí párkrát za den do nosu mořskou vodu a aspoň 3 x za den zkus odsát odsávačkou na vysavač. Mohla se jí rýma zarazit a z toho může mít ty teploty. Hodně pít, případně zvlhčovat vzduch a Paralen při horečce. Teď jsme všichni taky na hromadě, akorát mladší dceři teče rýma už 14 dní a běhat s odsávačkou mě už prudí, a to umí i smrkat. :zed: ať jste brzy fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
13.12.20 22:10

Může mít zadní rýmu, může mít třeba zánět ouska. Zavolej dr. a domluv se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30329
13.12.20 22:11
@AlcaBa píše:
Zavolej ráno dr a domluv se. :kytka: Ona taky vůbec nemusí mít to, co vy, ale třeba zánět v těle. U takového mrněte jsem čekala max 3dny a jela k dr(sama mi to tak radila). A nechápu proč anonym teda :zed:

Pošle ji na testy, s tím je třeba počítat. Jinak souhlasím, že by ji měl vidět doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
13.12.20 22:15

Šmarjá :roll: proč všichni za vším hned vidí Covid. Je sézóna respiračních a jiných nemocí. Mezi rýmičkami bych hledala jiné koronaviry než Covid-19. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1031
13.12.20 22:20

@Bábrdl naše dr na testy neposílá pokud to dítě je v pohodě a vyloženě není mimo. Taky má na sobě jen štít, roušky máme sundat (že se nás nebojí povídala) a máme se cpát ovocem a vit. D :mrgreen: :lol: a to prosím pěkně má být už pár let v důchodu :pankac: Jinak na vše je obezřetná, posílá na krev a moč ale nepanikařila ani na jaře ani teď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26308
13.12.20 22:22
@LenaMarry píše: Šmarjá :roll: proč všichni za vším hned vidí Covid. Je sézóna respiračních a jiných nemocí. Mezi rýmičkami bych hledala jiné koronaviry než Covid-19. :nevim:

No jsou doktoři, kteří bez testu nevezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30329
13.12.20 22:58
@AlcaBa píše:
@Bábrdl naše dr na testy neposílá pokud to dítě je v pohodě a vyloženě není mimo. Taky má na sobě jen štít, roušky máme sundat (že se nás nebojí povídala) a máme se cpát ovocem a vit. D :mrgreen: :lol: a to prosím pěkně má být už pár let v důchodu :pankac: Jinak na vše je obezřetná, posílá na krev a moč ale nepanikařila ani na jaře ani teď

No vidíš, naše bez testu nepřijímá. :nevim:
A to není v důchodovém věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30329
@vokishka píše:
No jsou doktoři, kteří bez testu nevezmou.

Naše třeba bez testu taky nebere…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30329
@LenaMarry píše: Šmarjá :roll: proč všichni za vším hned vidí Covid. Je sézóna respiračních a jiných nemocí. Mezi rýmičkami bych hledala jiné koronaviry než Covid-19. :nevim:

A? Ta možnost tu je, neradím nic víc než být trochu ohleduplný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.20 23:13
@Aduš8 píše:
A nerostou jí zuby? U nás lezou stejně staré špičáky, ještě nejsou venku, ale má už pár dní zvýšenou teplotu.

To mě nenapadlo, že by to mohlo být růstem zubů. Pořád jsem to spojovala s rýmou, ale asi by to mohlo být i tím, zítra to omrknu, děkuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
10045
13.12.20 23:18

Kdyz se teplota srazi, zvlast takto zbytecne (38), tak se to vetsinou vlece a zvysene teploty jsou dele. Telo proste nema moznost se s tim bacilem poradne poprat.
Bez srazeni jsou sice vyssi, ale kratce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat