Opuštěná v těho

4
16.4.20 11:33

Opuštěná v těho

Ahoj holky,
Chci jen vědět zda je tu některá ve stejné situaci nebo byla a může mi na mou otázku odpovědět ze své vlastní zkušenosti. :(
Začala jsem už v pubertě chodit se svým momentálně bývalým přítelem. Dítě jsme plánovali ale až po delší době, až budeme mít vlastní bydlení a budeme moc zajistit jak sebe tak i to malé. Po celou dobu vztahu jsme bydleli spolu. Vztah trval necelé 3 roky. Ve všem se nám začalo dařit, měli jsme oba dobrou práci, krásné nabídky na byt a tak jsme se rohodli pro miminko. Přítel mi hladil bříško, mluvil k němu. I když jsem na úplném začátku, i tak mě to dohnalo k slzám. Vše bylo skvělé ale uplynulo 14 dní a přítel ode mě odešel. Napsal mi jen že se o dítě postará ale ke mě se nevrátí. Že se mu konečně začíná dařit a má život podle sebe a víc ho nezajímá. Pak přišlo z jeho strany i téma potrat a že dítě není jeho. No zachoval se jako p..se …
A moje otázky zní takto:
Byla jste některá už od těhotenství na dítě sama?
Zvládla jste porod i bez „psychické podpory přítele“?
Co by jste dělaly na mém místě vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1080
16.4.20 11:37

Zkušenost nemám, ale přeju mnoho štěstí, tohle musí být strašně těžké :-( expartner se opravdu vybarvil moc pěkně, bohužel pozdě :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7564
16.4.20 11:38
  1. a 2) Zažije to statisticky ne nevýznamná část žen. Zvládnou to a zvládneš to i ty.
  2. Najal si kvalitního právníka, který již nyní vhodně poradí, jak komunikovat, o čem, co řešit a zda dohodou nebo soudem.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
16.4.20 11:42

@Premek_Orac přemýšlím jestli ho vůbec zmiňovat jako otce, když nebude nikde zmíněný nemůže se pak dožadovat jakékoliv pravomoci na dítě, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
16.4.20 11:44

Budeš potřebovat právníka. K porodu porodní asistentku, dulu, kamarádku… Ale to je teď asi detail. Určitě právníka, až se dítě narodí,, určit styk s otcem a alimenty.. S ním komunikovat suše a věcne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
16.4.20 11:47

Do rodného listu určitě uvést, ať máš nárok na alimenty, taky bez otce v rodném listu je potíž s různými dávkami, kdybys na ně měla nárok… Stát nechce platit, když není uvedeny otec, protože první se má starat otec, stát až pak.

Ale příjmení bych dala po sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24007
16.4.20 11:48

Hmmm, znáte se od puberty 3 roky a stihli jste vystudovat a finančně se zajistit. To jste machři. Měli jste se vzít a pak si pořídit dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4165
16.4.20 11:55

Neverim ani nahodou, ze se zmenil tak najednou. Spise jsi hodne veci prehlizela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
16.4.20 11:55

@arada nic ve zlém ale v dnešní době ani svatba nic neutvrdí navždy. Pokud člověk chce, prostě odejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sushenkaaa
16.4.20 11:56
@tajnamama píše:
@Premek_Orac přemýšlím jestli ho vůbec zmiňovat jako otce, když nebude nikde zmíněný nemůže se pak dožadovat jakékoliv pravomoci na dítě, ne?

On se dožadovat může. Stačí aby si zažádal o určení otcovství kdykoli soudně a jakmile se to potvrdí, bude mít práva. Napiš ho do rodného listu, dítě má právo na výživné. Navíc dítě bylo plánované. To, že si to teď panáček rozmyslel kvůli svému pohodlí neznamená, že nemá k tobě a k dítěti povinnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
21873
16.4.20 11:58

Jestli dobře počítám, tak je ti s bídou max. 21, to už si opravdu měla nejvyšší čas :roll: krásná nabídka na byt je co? Že si můžete vybrat podnájem? Z čeho ho budeš platit? Jak se s dítětem uzivis? Jsi hloupá a zbytečně sis zkomplikovala život. Jestli řešíš, jak zvladnes porod bez chlapa, tak se rychle prober do reality, protože tohle je to nejmenší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24007
16.4.20 11:58
@tajnamama píše:
@arada nic ve zlém ale v dnešní době ani svatba nic neutvrdí navždy. Pokud člověk chce, prostě odejde

To je sice pravda, ale už to není tak jednoduchý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867
16.4.20 12:07

A co se stalo, ze jeste pred 14 dny se tesil a najednou nechce? Nema nekoho jinyho? Kolik vam je let? Musite byt strasne mladi, kdyz od puberty probehly tri roky…kluci kolem 20 rodinu zodpovedne zalozi malokdy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
16.4.20 12:15

Některé příspěvky mi tu doslova vyrazi dech. Holcina je v těžké situaci, těhotná, a vy ji tu ještě podrazite nohy neomalenymi slovy? Mely byste se stydět…

@tajnamama je mi moc lito, ze te tohle potkalo v dobu, kdy už čekáte miminko. Pokud jsi pevně rozhodnuta, ze ditko chceš, osud bude stát určitě při tobě. Musíš být ale silná, neb to bude holt těžký.
Mas rodiče či přátele, kteří ti mohou pomoct a stát při tobě? Budes mít kde s malickym bydlet i při minimálním příjmu?
Moc ti držím, ať vše dopadne tak, jak ma :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21873
16.4.20 12:16
@arada píše:
To je sice pravda, ale už to není tak jednoduchý.

Jasně no, je to děsně komplikovaný, to je vidět všude okolo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat